
FC Twente beslist duel met Excelsior al na dertien minuten
ROTTERDAM (ANP) - FC Twente heeft tegen Excelsior na drie vroege treffers een eenvoudige zege geboekt. De Enschedeërs van coach Joseph Oosting wonnen met 3-0 in het Rotterdamse Kralingen.
FC Twente is nummer 2 Feyenoord door de driehonderdste uitzege in de Eredivisie genaderd tot op 2 punten, 44 om 46. Feyenoord ontvangt zondag Sparta. PSV is de koploper met 56 punten.
Daan Rots bracht de bezoekers al in de 2e minuut op voorsprong. Hij zette een combinatie met Michel Vlap op en zijn lage schot werd niet goed gekeerd door doelman Stijn van Gassel. Ricky van Wolfswinkel maakte drie minuten later al de tweede. Nadat enkele schoten op doel waren geblokt, kreeg hij de bal voor de voeten en schoot hoog in de rechterhoek binnen. In de 13e minuut was het weer raak. Uit een corner nam Van Wolfswinkel de bal goed aan en haalde met een laag schot uit voor zijn tiende competitietreffer. Vlap had voor de rust nog de vierde kunnen maken, maar hij schoot vanaf links voorlangs.
Excelsior was ook in de tweede helft niet in staat om iets aan de achterstand te doen. Bij de ploeg van coach Marinus Dijkhuizen had Couhaib Driouech enkele schoten op doel, maar echt gevaarlijk werden de Rotterdammers niet. Arthur Zagré kon in de slotfase een kans op een treffer van dichtbij ook niet verzilveren. Doelman Lars Unnerstall haalde ongeschonden het eindsignaal.
Meer uit Voetbal
SÃO COSME (ANP) - Liverpool-aanvoerder Virgil van Dijk heeft zaterdag bij het begin van de uitvaart van ploeggenoot Diogo Jota in São Cosme in de buurt van Porto een rode bloemenkrans neergelegd. Op die krans staat in het wit rugnummer 20. Jota voetbalde bij Liverpool met dat nummer. Liverpool liet donderdag weten dat niemand bij de Engelse kampioen het nummer in de toekomst nog zal dragen.
1 uur geledenPHILADELPHIA (ANP/RTR) - Chelsea heeft met veel moeite de halve finale van het wereldkampioenschap voor clubteams bereikt. De Londenaren rekenden in Philadelphia kort voor tijd af met de Braziliaanse club Palmeiras: 2-1.
2 uur geledenORLANDO (ANP) - Het Braziliaanse Fluminense heeft als eerste club de laatste vier op het WK voor clubteams in de Verenigde Staten bereikt. Fluminense versloeg in de kwartfinales in Orlando Al-Hilal uit Saudi-Arabië met 2-1.
12 uur geledenSANKT GALLEN (ANP) - De Duitse voetbalsters zijn het EK in Zwitserland begonnen met een overwinning op Polen. In Sankt Gallen werd het 2-0 voor de ploeg van bondscoach Christian Wück.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Titelverdediger Carlos Alcaraz heeft de vierde ronde bereikt op Wimbledon. De als tweede geplaatste tweevoudig kampioen versloeg in vier sets de Duitser Jan-Lennard Struff: 6-1 3-6 6-3 6-4.
14 uur geledenGENÈVE (ANP) - De Zweedse voetbalsters zijn het EK begonnen met een overwinning op Denemarken in groep C. Het Scandinavische onderonsje in Genève eindigde in 1-0 voor Zweden. Filippa Angeldahl maakte in de 55e minuut het enige doelpunt na sterk combinatiespel met Kosovare Asllani, die haar 200ste interland speelde.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Sport Pers (NSP) is teleurgesteld over het besluit van de aanklager betaald voetbal van de KNVB om het tuchtrechtelijk vooronderzoek naar het wangedrag van Wout Weghorst van Ajax tegen een cameraman te seponeren. De NSP betreurt het uitblijven van jurisprudentie. "Als bewaker van normen en waarden in het voetbal laat de aanklager KNVB een uitgelezen kans liggen om de media, net als andere partijen rondom het voetbal, in bescherming te nemen", aldus de NSP.
15 uur geleden