FC Twente beslist duel met Excelsior al na dertien minuten
ROTTERDAM (ANP) - FC Twente heeft tegen Excelsior na drie vroege treffers een eenvoudige zege geboekt. De Enschedeërs van coach Joseph Oosting wonnen met 3-0 in het Rotterdamse Kralingen.
FC Twente is nummer 2 Feyenoord door de driehonderdste uitzege in de Eredivisie genaderd tot op 2 punten, 44 om 46. Feyenoord ontvangt zondag Sparta. PSV is de koploper met 56 punten.
Daan Rots bracht de bezoekers al in de 2e minuut op voorsprong. Hij zette een combinatie met Michel Vlap op en zijn lage schot werd niet goed gekeerd door doelman Stijn van Gassel. Ricky van Wolfswinkel maakte drie minuten later al de tweede. Nadat enkele schoten op doel waren geblokt, kreeg hij de bal voor de voeten en schoot hoog in de rechterhoek binnen. In de 13e minuut was het weer raak. Uit een corner nam Van Wolfswinkel de bal goed aan en haalde met een laag schot uit voor zijn tiende competitietreffer. Vlap had voor de rust nog de vierde kunnen maken, maar hij schoot vanaf links voorlangs.
Excelsior was ook in de tweede helft niet in staat om iets aan de achterstand te doen. Bij de ploeg van coach Marinus Dijkhuizen had Couhaib Driouech enkele schoten op doel, maar echt gevaarlijk werden de Rotterdammers niet. Arthur Zagré kon in de slotfase een kans op een treffer van dichtbij ook niet verzilveren. Doelman Lars Unnerstall haalde ongeschonden het eindsignaal.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Gastland Marokko gaat als groepswinnaar de knock-outfase in van de Afrika Cup. De ploeg van bondscoach Walid Regragui won in Rabat met 3-0 van Zambia en eindigde met 7 punten bovenaan in groep A.
5 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist ook de laatste wedstrijd van Manchester United in dit kalenderjaar. Coach Ruben Amorim gaf op de website van de club aan dat de verdediger dinsdag ontbreekt in de thuiswedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ begint aan de tweede seizoenshelft met een gewijzigde technische staf. De Alkmaarse Eredivisionist meldt dat assistent-trainer Kenneth Goudmijn en keepers- en assistent-trainer Nick van Aart in het nieuwe jaar geen rol meer spelen in de staf rond hoofdtrainer Maarten Martens.
3 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA meldt dat er al meer dan 150 miljoen aanvragen zijn voor tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens de bond kwam dit recordaantal verzoeken van fans uit meer dan tweehonderd verschillende landen.
4 uur geledenROME (ANP/RTR) - Coach Maurizio Sarri van de Italiaanse club Lazio heeft een hartoperatie ondergaan. Dat meldt de club uit de Serie A op zijn website. Het zou gaan om een kleine ingreep en de 66-jarige trainer kan volgens de club de komende dagen zijn werkzaamheden hervatten. Vermoedelijk zit hij zondag gewoon op de bank als Lazio Napoli ontvangt.
5 uur geledenDUBAI (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo heeft zijn ambitie om de grens van duizend doelpunten in zijn voetbalcarrière te bereiken opnieuw bevestigd. "Jullie weten wat mijn doel is. Ik wil titels winnen en ik wil op minimaal duizend doelpunten uitkomen. Ik ga dat aantal zeker halen als ik geen blessures oploop," zei de 40-jarige Portugees tijdens de Globe Soccer Awards-ceremonie in Dubai. Ronaldo, die zaterdag twee keer scoorde voor zijn club Al-Nassr, heeft momenteel 956 doelpunten gemaakt in alle competities.
11 uur geledenBERGAMO (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A weer in handen genomen. Het elftal van trainer Cristian Chivu won bij Atalanta: 0-1.
23 uur geleden