FC Twente begint in Conference League tegen Zweedse Hammarby
NYON (ANP) - FC Twente reist voor de tweede voorronde van de Conference League naar Zweden. De Tukkers, die het Europese toernooi bereikten via de play-offs in de Eredivisie, nemen het op tegen Hammarby IF. Dat is het resultaat van de loting die woensdag in het Zwitserse Nyon plaatsvond.
De duels uit de tweede voorronde zijn op 27 juli en 3 augustus. FC Twente speelt eerst thuis.
Hammarby eindigde vorig jaar als derde in de hoogste klasse van het Zweedse voetbal. Dit seizoen bezet de ploeg bijna halverwege de bescheiden negende plaats. Voormalig ADO Den Haag-verdediger Shaquille Pinas maakt deel uit van de door de Spanjaard Martí Cifuentes gecoachte selectie.
Het Deense Aarhus en Hammarby waren op papier de zwaarste tegenstanders die FC Twente kon treffen. Aarhus werd gekoppeld aan het Belgische Club Brugge. Bij winst volgen een derde voorronde en een play-off voordat het hoofdtoernooi is bereikt.
Meer uit Voetbal
VELSEN (ANP) - Telstar heeft een belangrijke overwinning geboekt in de strijd tegen degradatie. De ploeg van trainer Anthony Correia versloeg voor eigen publiek middenmoter Sparta met 4-1.
36 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie heeft Jordan Bos terug voor de thuiswedstrijd tegen FC Groningen van zaterdag. De coach van de Rotterdammers zei in een interview op de clubwebsite dat de Australische verdediger weer inzetbaar is, nadat hij het laatste competitieduel met NEC had gemist.
37 minuten geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de voorsprong op concurrent RC Lens in de Franse Ligue 1 weer vergroot. De koploper in Frankrijk won met 3-0 thuis tegen FC Nantes en heeft 66 punten. Dat zijn 4 punten meer dan de nummer 2 uit Lens.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse international Serge Gnabry ontbreekt komende zomer op het WK voetbal. De aanvaller van Bayern München kampt met een liesblessure en is niet op tijd fit. Dat maakte hij bekend via sociale media. "Net als de rest van het land zal ik de jongens vanuit huis aanmoedigen", schreef Gnabry op Instagram.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Liam Rosenior (41) is alweer weg als coach van Chelsea. Dat heeft de Londense club op de eigen website bekendgemaakt. Calum McFarlane neemt de leiding over het team als interim-hoofdtrainer tot het einde van het seizoen.
3 uur geledenZEIST (ANP) - De Koninklijke Nederlandse Voetbalbond (KNVB) roept de regering op sportverenigingen te helpen met de stijgende energiekosten. Dat doet de KNVB in aanloop naar een debat in de Tweede Kamer op woensdag over steunmaatregelen om de hoge energie- en brandstofprijzen te compenseren. "Door nu te investeren in toekomstbestendige sportaccommodaties, worden verenigingen minder kwetsbaar en blijft sport toegankelijk voor iedereen", stelt de KNVB.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Verdediger Sergiño Dest denkt serieus aan een vertrek bij PSV komende zomer. "Als er een club uit een top 5-competitie komt met een goed plan, dan wil ik mezelf wel uitdagen. Ik vind PSV een geweldige club, maar het gaat mij ook om de Eredivisie. Ik wil naar een lastigere competitie, zodat ik mezelf iedere week kan pushen en meten met de besten", zei de 25-jarige rechtsback in de NOS-podcast Buitenspel.
13 uur geleden