FC Twente beëindigt ongeslagen thuisreeks van Go Ahead Eagles
DEVENTER (ANP) - FC Twente heeft Go Ahead Eagles de eerste thuisnederlaag van het seizoen toegebracht. De ploeg uit Enschede van coach Joseph Oosting won in Deventer met 3-1.
Manfred Ugalde opende de score al in de eerste minuut. Sem Steijn maakte er halverwege de eerste helft 2-0 van. Enric Llansana scoorde voor de thuisploeg in de tweede helft. Younes Taha zorgde voor de 3-1.
FC Twente vergroot het gat met de Eagles op de ranglijst tot acht punten. Twente passeerde AZ en staat nu derde met 30 punten, maar de ploeg uit Alkmaar komt zondag nog in actie. Go Ahead blijft vijfde met 22 punten.
Scoreverloop
Go Ahead verloor op 25 januari van dit jaar voor het laatst thuis (4-1 van AZ). Dit seizoen won de ploeg van René Hake in eigen huis vijf keer en speelde het gelijk tegen Sparta (0-0). Twente moest zich herstellen van de nederlaag tegen PSV. Dat deden de Enschedeërs prima met dank aan Ugalde, die op aangeven van Steijn al in de eerste minuut binnenkopte. Een afgevallen bal na een pass op Ugalde stelde Steijn in de 24e minuut in staat de 2-0 binnen te schieten.
De Eagles kregen kansen via Sylla Sow en Willum Thór Willumsson. Doelman Lars Unnerstall bracht redding op schoten van Bobby Adekanye. Invaller Llansana gaf daarna met een treffer het startsein voor een slotoffensief. Na een snelle omschakeling zorgde Taha echter weer voor de comfortabele voorsprong voor Twente.
Meer uit Voetbal
DOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).
52 minuten geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.
1 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.
2 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft de eerste wedstrijd als kampioen in de Serie A ook ruim gewonnen. In het Stadio Olimpico in Rome versloeg de club van trainer Cristian Chivu Lazio met 3-0.
2 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II staat in de halve finale van de play-offs om promotie en degradatie. De club uit Tilburg had voldoende aan een gelijkspel tegen RKC Waalwijk (1-1), na de zege van dinsdag in het uitduel (0-1).
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Bournemouth blijft in de race om een ticket voor Europees voetbal volgend seizoen. De club verstevigde met een uitzege op Fulham (0-1) de zesde positie in de Premier League.
3 uur geleden