FC Twente beëindigt ongeslagen thuisreeks van Go Ahead Eagles
DEVENTER (ANP) - FC Twente heeft Go Ahead Eagles de eerste thuisnederlaag van het seizoen toegebracht. De ploeg uit Enschede van coach Joseph Oosting won in Deventer met 3-1.
Manfred Ugalde opende de score al in de eerste minuut. Sem Steijn maakte er halverwege de eerste helft 2-0 van. Enric Llansana scoorde voor de thuisploeg in de tweede helft. Younes Taha zorgde voor de 3-1.
FC Twente vergroot het gat met de Eagles op de ranglijst tot acht punten. Twente passeerde AZ en staat nu derde met 30 punten, maar de ploeg uit Alkmaar komt zondag nog in actie. Go Ahead blijft vijfde met 22 punten.
Scoreverloop
Go Ahead verloor op 25 januari van dit jaar voor het laatst thuis (4-1 van AZ). Dit seizoen won de ploeg van René Hake in eigen huis vijf keer en speelde het gelijk tegen Sparta (0-0). Twente moest zich herstellen van de nederlaag tegen PSV. Dat deden de Enschedeërs prima met dank aan Ugalde, die op aangeven van Steijn al in de eerste minuut binnenkopte. Een afgevallen bal na een pass op Ugalde stelde Steijn in de 24e minuut in staat de 2-0 binnen te schieten.
De Eagles kregen kansen via Sylla Sow en Willum Thór Willumsson. Doelman Lars Unnerstall bracht redding op schoten van Bobby Adekanye. Invaller Llansana gaf daarna met een treffer het startsein voor een slotoffensief. Na een snelle omschakeling zorgde Taha echter weer voor de comfortabele voorsprong voor Twente.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).
10 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.
12 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.
13 uur geledenDENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.
22 uur geleden