FC Twente beëindigt ongeslagen thuisreeks van Go Ahead Eagles
DEVENTER (ANP) - FC Twente heeft Go Ahead Eagles de eerste thuisnederlaag van het seizoen toegebracht. De ploeg uit Enschede van coach Joseph Oosting won in Deventer met 3-1.
Manfred Ugalde opende de score al in de eerste minuut. Sem Steijn maakte er halverwege de eerste helft 2-0 van. Enric Llansana scoorde voor de thuisploeg in de tweede helft. Younes Taha zorgde voor de 3-1.
FC Twente vergroot het gat met de Eagles op de ranglijst tot acht punten. Twente passeerde AZ en staat nu derde met 30 punten, maar de ploeg uit Alkmaar komt zondag nog in actie. Go Ahead blijft vijfde met 22 punten.
Scoreverloop
Go Ahead verloor op 25 januari van dit jaar voor het laatst thuis (4-1 van AZ). Dit seizoen won de ploeg van René Hake in eigen huis vijf keer en speelde het gelijk tegen Sparta (0-0). Twente moest zich herstellen van de nederlaag tegen PSV. Dat deden de Enschedeërs prima met dank aan Ugalde, die op aangeven van Steijn al in de eerste minuut binnenkopte. Een afgevallen bal na een pass op Ugalde stelde Steijn in de 24e minuut in staat de 2-0 binnen te schieten.
De Eagles kregen kansen via Sylla Sow en Willum Thór Willumsson. Doelman Lars Unnerstall bracht redding op schoten van Bobby Adekanye. Invaller Llansana gaf daarna met een treffer het startsein voor een slotoffensief. Na een snelle omschakeling zorgde Taha echter weer voor de comfortabele voorsprong voor Twente.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - SS Lazio heeft thuis met 3-2 gewonnen van Genoa. Kenneth Taylor, die in de winterstop van Ajax naar Lazio ging, maakte het tweede doelpunt voor de Romeinen. Lazio staat na 23 wedstrijden op de achtste plaats. Genoa is zestiende in de Italiaanse Serie A.
14 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft al tien duels in de Eredivisie niet gewonnen. De club uit Breda mocht vrijdagavond voor eigen publiek toch blij zijn met een punt. Het elftal van Carl Hoefkens speelde met 2-2 gelijk tegen FC Twente. NAC blijft na 21 wedstrijden op de zeventiende plaats van de Eredivisie staan. FC Twente is de nummer 8.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft het contract van Eser Gürbüz (18) verlengd tot medio 2029, met een optie voor nog een seizoen. Dat heeft de club uit Friesland laten weten.
18 uur geledenBREDA (ANP) - NAC heeft technisch directeur Peter Maas (56) een contract voor onbepaalde tijd gegeven. De overeenkomst van de Roosendaler zou volgend jaar februari aflopen. De club uit Breda vindt de nieuwe verbintenis beter passen bij het langetermijnbeleid.
18 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV verhuurt Adamo Nagalo voor de rest van dit seizoen aan de Turkse club Konyaspor. De 23-jarige verdediger uit Burkina Faso kwam in Eindhoven nauwelijks aan spelen toe. PSV nam Nagalo begin september 2024 over van FC Nordsjaelland uit Denemarken en heeft nog een contract tot de zomer van 2029.
20 uur geledenNYON (ANP/Belga) - Voetbalbond UEFA heeft Racing Genk bestraft voor de ongeregeldheden van de meegereisde fans in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht in de Europa League. De Belgische club mag in de volgende uitwedstrijd geen supporters meenemen en moet een boete van 50.000 euro betalen. Genk speelt in de tussenronde van de Europa League tegen Dinamo Zagreb.
23 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
1 dag geleden