Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Twente beëindigt ongeslagen thuisreeks van Go Ahead Eagles

FC Twente beëindigt ongeslagen thuisreeks van Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - FC Twente heeft Go Ahead Eagles de eerste thuisnederlaag van het seizoen toegebracht. De ploeg uit Enschede van coach Joseph Oosting won in Deventer met 3-1.

Manfred Ugalde opende de score al in de eerste minuut. Sem Steijn maakte er halverwege de eerste helft 2-0 van. Enric Llansana scoorde voor de thuisploeg in de tweede helft. Younes Taha zorgde voor de 3-1.

FC Twente vergroot het gat met de Eagles op de ranglijst tot acht punten. Twente passeerde AZ en staat nu derde met 30 punten, maar de ploeg uit Alkmaar komt zondag nog in actie. Go Ahead blijft vijfde met 22 punten.

Scoreverloop

Go Ahead verloor op 25 januari van dit jaar voor het laatst thuis (4-1 van AZ). Dit seizoen won de ploeg van René Hake in eigen huis vijf keer en speelde het gelijk tegen Sparta (0-0). Twente moest zich herstellen van de nederlaag tegen PSV. Dat deden de Enschedeërs prima met dank aan Ugalde, die op aangeven van Steijn al in de eerste minuut binnenkopte. Een afgevallen bal na een pass op Ugalde stelde Steijn in de 24e minuut in staat de 2-0 binnen te schieten.

De Eagles kregen kansen via Sylla Sow en Willum Thór Willumsson. Doelman Lars Unnerstall bracht redding op schoten van Bobby Adekanye. Invaller Llansana gaf daarna met een treffer het startsein voor een slotoffensief. Na een snelle omschakeling zorgde Taha echter weer voor de comfortabele voorsprong voor Twente.

Meer uit Voetbal

Gelijkspel Atlético - Arsenal met hoofdrol Nederlandse arbitrage

MADRID (ANP) - De eerste wedstrijd tussen Atlético Madrid en Arsenal in de halve finale van de Champions League is in een gelijkspel geëindigd: 1-1. De Nederlandse arbitrage vertolkte een hoofdrol. Danny Makkelie en videoscheidsrechter Dennis Higler moesten beslissen over drie potentiële strafschoppen. Beide doelpunten vielen uit een strafschop. Viktor Gyökeres zette Arsenal op voorsprong, Julián Alvarez maakte namens Atlético gelijk.

1 uur geleden
Iraanse delegatie ziet af van FIFA-congres vanwege douane

VANCOUVER (ANP/RTR) - De Iraanse delegatie zal donderdag niet deelnemen aan het congres van wereldvoetbalbond FIFA in Vancouver. Dat meldt persbureau Reuters op basis van het Iraanse medium Tasnim News Agency. De afmelding zou te maken hebben met "ongepast gedrag van douaniers" op de luchthaven van Toronto. Volgens Tasnim zijn de drie vertegenwoordigers van de Iraanse voetbalbond op de eerste beschikbare vlucht teruggegaan richting Iran.

4 uur geleden
Duizenden fans huldigen selectie van kampioen ADO Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Duizenden fans huldigen woensdag de selectie van ADO Den Haag op een parkeerterrein voor het stadion van de kampioen van de eerste divisie. De spelers van de selectie van coach Robin Peter worden één voor één op een podium toegezongen door een groengele massa. De fans dansen in de zon op muziek van Haagse artiesten, zwaaien met vlaggen en er worden rookbommen afgestoken.

9 uur geleden
Afghaanse voetbalsters mogen ondanks Taliban duels spelen

VANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.

13 uur geleden
FIFA verhoogt premies voor WK-deelnemers na kritiek

VANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.

14 uur geleden
Fortuna Sittard-verdediger Pinto twee wedstrijden geschorst

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.

15 uur geleden
PSG klopt Bayern München in spectaculaire halve finale met 5-4

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.

1 dag geleden