Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Twente beëindigt ongeslagen thuisreeks van Go Ahead Eagles

FC Twente beëindigt ongeslagen thuisreeks van Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - FC Twente heeft Go Ahead Eagles de eerste thuisnederlaag van het seizoen toegebracht. De ploeg uit Enschede van coach Joseph Oosting won in Deventer met 3-1.

Manfred Ugalde opende de score al in de eerste minuut. Sem Steijn maakte er halverwege de eerste helft 2-0 van. Enric Llansana scoorde voor de thuisploeg in de tweede helft. Younes Taha zorgde voor de 3-1.

FC Twente vergroot het gat met de Eagles op de ranglijst tot acht punten. Twente passeerde AZ en staat nu derde met 30 punten, maar de ploeg uit Alkmaar komt zondag nog in actie. Go Ahead blijft vijfde met 22 punten.

Scoreverloop

Go Ahead verloor op 25 januari van dit jaar voor het laatst thuis (4-1 van AZ). Dit seizoen won de ploeg van René Hake in eigen huis vijf keer en speelde het gelijk tegen Sparta (0-0). Twente moest zich herstellen van de nederlaag tegen PSV. Dat deden de Enschedeërs prima met dank aan Ugalde, die op aangeven van Steijn al in de eerste minuut binnenkopte. Een afgevallen bal na een pass op Ugalde stelde Steijn in de 24e minuut in staat de 2-0 binnen te schieten.

De Eagles kregen kansen via Sylla Sow en Willum Thór Willumsson. Doelman Lars Unnerstall bracht redding op schoten van Bobby Adekanye. Invaller Llansana gaf daarna met een treffer het startsein voor een slotoffensief. Na een snelle omschakeling zorgde Taha echter weer voor de comfortabele voorsprong voor Twente.

Meer uit Voetbal

Excelsior wint ook bij Groningen en is bijna zeker van handhaving

GRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.

16 minuten geleden
Inter moet na gelijkspel Napoli nog even wachten op titel

COMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.

42 minuten geleden
Paris Saint-Germain laat net als Bayern München punten liggen

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de tweede halve finale tegen Bayern München in de Champions League punten laten liggen in de Franse competitie. Met vrijwel alle sterspelers op de bank eindigde de thuiswedstrijd tegen FC Lorient in 2-2.

1 uur geleden
Atlético verslaat Valencia met op alle plekken gewijzigd elftal

VALENCIA (ANP/AFP) - Atlético Madrid is zo goed als zeker van een plaats in het hoofdtoernooi van de Champions League komend seizoen. Het elftal van trainer Diego Simeone won in de Spaanse voetbalcompetitie met 2-0 bij Valencia en verstevigde daarmee de vierde plaats.

1 uur geleden
NAC na late nederlaag in Utrecht weer stap dichter bij degradatie

UTRECHT (ANP) - NAC Breda kan degradatie uit de Eredivisie nauwelijks nog voorkomen. De Brabanders hielden met een man minder lange tijd stand bij FC Utrecht, maar gingen in de slotfase alsnog onderuit: 2-0.

2 uur geleden
Afrikaanse voetbalbond maakt speeldata Afrika Cup 2027 bekend

CAIRO (ANP/AFP/BELGA) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft de speeldata van de Afrika Cup van 2027 bekendgemaakt. De 36e editie van het toernooi vindt plaats tussen 19 juni en 17 juli. Kenia, Tanzania en Oeganda werden in september 2023 al als gastlanden aangewezen. Het is nog niet duidelijk welk land de openingswedstrijd en de finale organiseert.

2 uur geleden
Tottenham Hotspur ziet concurrent West Ham United ruim verliezen

BRENTFORD (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie uit de Premier League concurrent West Ham United zien verliezen. Brentford was in eigen stadion met 3-0 te sterk voor de Londenaren, waar de Nederlander Crysencio Summerville een basisplaats had.

2 uur geleden