
FC Porto zo goed als zeker van achtste finales na zege
MARSEILLE (ANP) - FC Porto heeft zich dankzij een zege bij Olympique Marseille (0-2) zo goed als zeker geplaatst voor de volgende fase van de Champions League. De Portugezen staan in poule C met 9 punten op de tweede plaats, en kunnen alleen via een theoretische kans nog van die plek worden gestoten door Olympiakos Piraeus.
Namens de bezoekers opende Zaidu Sanusi na veertig minuten de score. Marko Grujic moest namens Porto inrukken in de tweede helft met twee gele kaarten. Datzelfde overkwam Marseille-verdediger Leonardo Balerdi vier minuten later ook, en hij veroorzaakte bovendien een penalty. Sergio Oliveira faalde niet en bepaalde de eindstand op 0-2.
Marseille verloor tot nu toe alle duels in de groepsfase en staat zonder punten onderaan. Kevin Strootman bleef op de bank bij de Fransen.
Eerder op de avond won Manchester City ook de vierde groepswedstrijd: 0-1 bij Olympiakos. De Engelse club is daarmee zeker van een plek in de achtste finales.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV begint op maandag 3 juli op De Herdgang aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Eindhovense club, die in de Eredivisie als tweede eindigde, speelt op 26 juli een eerste oefenwedstrijd tegen stadsgenoot FC Eindhoven.
28 minuten geledenMILAAN (ANP) - Veel clubs staan op social media stil bij het afscheid van Zlatan Ibrahimovic. De 41-jarige Zweedse aanvaller maakte zondag na afloop van de wedstrijd van AC Milan tegen Hellas Verona (3-1) bekend dat hij zijn indrukwekkende loopbaan beëindigt.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Mexicaanse voetbalclub Leon heeft zondag voor de eerste keer de Concacaf Champions League gewonnen. De ploeg was vorige week voor eigen publiek in de eerste wedstrijd van de finale met 2-1 te sterk voor Los Angeles FC. In het tweede duel in Californië zegevierden de Mexicanen met 1-0. De Argentijn Lucas Di Yorio maakte in de eerste helft de enige treffer.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Oud-keepster Sari van Veenendaal gaat bij voetbalbond KNVB aan de slag als adviseur vrouwenvoetbal. De 91-voudig international zette vorig jaar zomer een punt achter haar loopbaan.
1 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De trofee die hoort bij de Belgische landstitel heeft het feest van de spelers van Antwerp FC niet overleefd. Tussen de hossende voetballers op het podium in het stadion Bosuil schoot het bovenste gedeelte van de beker los. Sommige spelers gebruikten dit deel daarna als een soort hoedje.
4 uur geledenSEOUL (ANP) - Bondscoach Jürgen Klinsmann heeft voetballer Son Jun-ho ondanks zijn arrestatie toch opgenomen in de oefenduels van Zuid-Korea tegen Peru en El Salvador. De speler zit sinds vorige maand in hechtenis bij de publieke veiligheidsdienst in de Chinese provincie Liaoning op verdenking van omkoping.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal begint aan de voorbereiding op de finaleronde van de Nations League. Bondscoach Ronald Koeman traint maandag, dinsdag en woensdag voornamelijk met internationals die uitkomen in de Eredivisie, Bundesliga en Premier League. Spelers uit die competities hadden afgelopen week al vrij.
6 uur geleden