Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Porto wint met tien man de Portugese beker

FC Porto wint met tien man de Portugese beker

COIMBRA (ANP) - FC Porto heeft met tien man de Portugese beker veroverd. De landskampioen speelde in de finale tegen Benfica ruim de helft van de wedstrijd in ondertal. Dankzij twee doelpunten aan het begin van de tweede helft van de Congolese verdediger Chancel Mbemba haalde Porto de 'dubbel' binnen: 2-1.

De Colombiaanse vleugelspits Luis Diaz moest in de 38e minuut met zijn tweede gele kaart van het veld, voor een onbesuisde overtreding. Trainer Sérgio Conceição was zo boos op de arbitrage, dat hij even later ook met rood werd weggestuurd. Vanaf de lege tribunes in het stadion van Coimbra zag de trainer van Porto hoe het na rust toch allemaal goed kwam voor zijn ploeg.

Mbemba kopte in de 47e en 57e minuut twee keer raak, twee keer uit een vrije trap. De finale werd nog spannend nadat Carlos Vinicius uit een strafschop de aansluitingstreffer had gemaakt namens Benfica. FC Porto ontsnapte aan de gelijkmaker toen invaller João Jota met een volley de paal raakte. De tien spelers van de kampioen hielden stand en veroverden voor de zeventiende keer de Portugese beker.

Meer uit Voetbal

Ajax-directeur Geelen: ik had zelf de media te woord moeten staan

AMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax vindt het niet goed dat hij een collega van hem zondag de woordvoering liet doen na de gebeurtenissen tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Het duel werd na zes minuten gestaakt nadat in het stadion veel vuurwerk werd afgestoken. Volgens Ajax kwam het vele vuurwerk het stadion in doordat mensen zonder toegangsbewijs van binnenuit een nooduitgang forceerden.

57 minuten geleden
Ajax: mensen zonder kaart in stadion door geforceerde nooduitgang

AMSTERDAM (ANP) - De reden dat er zondag tijdens de wedstrijd tussen Ajax en FC Groningen zoveel vuurwerk in de Johan Cruijff ArenA aanwezig was, kwam volgens Ajax doordat veel mensen zonder toegangsbewijs naar binnen kwamen door een nooduitgang te forceren. Dat meldt Menno Geelen, algemeen directeur van de Amsterdamse club. De wedstrijd werd vanwege het vele vuurwerk na zes minuten gestaakt. Het restant wordt dinsdag zonder publiek gespeeld.

1 uur geleden
Ajax vergoedt supporters na gestaakte wedstrijd tegen Groningen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax gaat de supporters die zondag aanwezig waren bij de gestaakte wedstrijd tegen FC Groningen vergoeden. Dat meldt algemeen directeur Menno Geelen in een interview op de website van Ajax. Het duel werd na zes minuten gestaakt omdat fans van de harde kern (F-Side) van de thuisploeg twee keer heel veel vuurwerk afstaken voor een overleden medesupporter.

1 uur geleden
Nijhuis leidt ook restant gestaakt duel tussen Ajax en Groningen

ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Bas Nijhuis leidt dinsdag ook het restant van de gestaakte wedstrijd tussen Ajax en FC Groningen. Dat meldt de KNVB.

1 uur geleden
Bonmatí breekt kuitbeen en staat maanden aan de kant

MADRID (ANP/RTR) - Voetbalster Aitana Bonmatí staat voor langere tijd aan de kant. De international van Spanje heeft op een training haar linkerkuitbeen gebroken, meldt de Spaanse voetbalbond.

4 uur geleden
Real Madrid verliest koppositie in La Liga aan Barcelona

GIRONA (ANP) - Real Madrid heeft de koppositie in La Liga in de veertiende speelronde verspeeld aan FC Barcelona. De ploeg van trainer Xabi Alonso kwam bij Girona niet verder dan een 1-1-gelijkspel.

13 uur geleden
Neres helpt Napoli aan zege op AS Roma

ROME (ANP) - David Neres heeft Napoli aan een uitzege op AS Roma geholpen. De oud-aanvaller van Ajax maakte het enige doelpunt in Stadio Olimpico. De Braziliaan scoorde in de 36e minuut.

13 uur geleden