FC Magdeburg voetbalde in stilte, Bayern schrapt kerstceremonie
MAAGDENBURG (ANP) - FC Magdeburg won in de tweede Bundesliga met 5-2 van Fortuna Düsseldorf, maar de wedstrijd werd volledig overschaduwd door het drama op de kerstmarkt in de Duitse stad. Er vielen zeker twee doden en tientallen gewonden nadat een automobilist inreed op de bezoekers.
Het nieuws bereikte de toeschouwers tijdens de wedstrijd en vanaf dat moment was het stil in het stadion. Er werd niet meer geklapt en gejuicht na een doelpunt. De spelers van Magdeburg waren na afloop te geschokt om interviews te geven.
De club plaatste een korte verklaring op de website. "Wanneer voetbal een bijzaak wordt. De FCM is geschokt en onze gedachten zijn bij degenen die zijn getroffen door de vreselijke gebeurtenissen op de kerstmarkt van Magdeburg."
Bayern München schrapte als gevolg van het drama de geplande kerstceremonie na de 5-1-overwinning op RB Leipzig. De spelers en de fans zouden kerstliedjes zingen, maar ze zagen daarvan af en hielden in plaats daarvan een minuut stilte. Een koor zong alleen 'Stille Nacht'.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - Tijdens de uitreiking van de Pulitzerprijzen zijn maandag in New York verschillende reportages over het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump in de prijzen gevallen. De organisatie achter de journalistieke prijzen hekelde tijdens de bekendmaking onder meer de beperkte toegang van de media tot het Witte Huis en het Pentagon.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky heeft een staakt-het-vuren aangekondigd dat in de nacht van 5 op 6 mei om middernacht moet ingaan. Hij reageert daarmee op de Russische aankondiging van een bestand op 8 en 9 mei.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft een eenzijdig staakt-het-vuren in Oekraïne aangekondigd voor 8 en 9 mei, ter ere van de Dag van de Overwinning. Het Kremlin zei vorige week nog dat de Russische president Vladimir Poetin een eendaags bestand had voorgesteld in een telefoongesprek met zijn Amerikaanse ambtgenoot Trump.
7 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Zeker drie personen zijn gewond geraakt door nieuwe Iraanse aanvallen op de Verenigde Arabische Emiraten. Dat melden de autoriteiten in de Golfstaat, die stellen dat de slachtoffers de Indiase nationaliteit hebben.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse krijgsmacht heeft zes kleine Iraanse boten vernietigd. Ook zijn Iraanse raketten en drones neergehaald die waren afgevuurd op scheepvaart in de Straat van Hormuz, meldde admiraal Brad Cooper.
8 uur geledenLEIPZIG (ANP/DPA) - Nadat een auto is ingereden op een menigte in Leipzig zijn zeker twee doden gevallen, zegt burgemeester Burkhard Jung tegen media. De vermoedelijke dader is aangehouden. Het gaat om een 33-jarige man met de Duitse nationaliteit, maakte de politie bekend.
8 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Een auto is in het Duitse Leipzig ingereden op een groep mensen. Daarbij raakten meerdere personen gewond, berichten Duitse media, waaronder omroep MDR. Onduidelijk is nog of sprake is van opzet.
9 uur geleden