FC Magdeburg voetbalde in stilte, Bayern schrapt kerstceremonie
MAAGDENBURG (ANP) - FC Magdeburg won in de tweede Bundesliga met 5-2 van Fortuna Düsseldorf, maar de wedstrijd werd volledig overschaduwd door het drama op de kerstmarkt in de Duitse stad. Er vielen zeker twee doden en tientallen gewonden nadat een automobilist inreed op de bezoekers.
Het nieuws bereikte de toeschouwers tijdens de wedstrijd en vanaf dat moment was het stil in het stadion. Er werd niet meer geklapt en gejuicht na een doelpunt. De spelers van Magdeburg waren na afloop te geschokt om interviews te geven.
De club plaatste een korte verklaring op de website. "Wanneer voetbal een bijzaak wordt. De FCM is geschokt en onze gedachten zijn bij degenen die zijn getroffen door de vreselijke gebeurtenissen op de kerstmarkt van Magdeburg."
Bayern München schrapte als gevolg van het drama de geplande kerstceremonie na de 5-1-overwinning op RB Leipzig. De spelers en de fans zouden kerstliedjes zingen, maar ze zagen daarvan af en hielden in plaats daarvan een minuut stilte. Een koor zong alleen 'Stille Nacht'.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft verklaard dat de raketaanval op Israël van zondagavond een "waarschuwing" was, een reactie op de Israëlische aanval op de Libanese hoofdstad Beiroet eerder die dag. Ook dreigde de IRG met grootschaligere aanvallen op Amerikaanse en Israëlische doelen in het geval van nieuwe agressie.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een eerste reactie gegeven op de Iraanse raketaanvallen op Israël, die Teheran zei te hebben uitgevoerd ter vergelding van Israëlische aanvallen op Beiroet eerder op zondag. "Wat ik Iran zou willen voorhouden: jullie hebben jullie projectielen afgevuurd, nu is het genoeg", zei hij onder meer tegen de zender Fox News. "Keer terug naar de onderhandelingstafel en sluit een deal."
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger meldt dat het raketbeschietingen vanuit Iran heeft waargenomen. De raketten zouden richting Israëlisch grondgebied zijn gevlogen. Het zijn de eerste aanvallen sinds een staakt-het-vuren tussen Israël en Iran inging op 8 april.
2 uur geledenWASHINGTON/LONDEN (ANP) - Het Witte Huis overweegt een plan om de Chagos-eilanden van Mauritius te kopen. Dat meldt de Britse krant The Telegraph. Een van de eilanden is Diego Garcia, waar een Brits-Amerikaanse militaire basis staat. Dankzij de strategische ligging van Diego Garcia ligt Iran binnen bereik van bijvoorbeeld langeafstandsbommenwerpers.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is weggelopen bij een interview met NBC News. De interviewster vroeg hem om bewijzen voor zijn claim dat er fraude wordt gepleegd bij lokale verkiezingen in Californië.
4 uur geledenLA PAZ (ANP/AFP) - Het Boliviaanse Congres (parlement) heeft een wet aangenomen die president Rodrigo Paz de bevoegdheid geeft het leger in te zetten om wegblokkades op te ruimen die belangrijke steden al wekenlang lamleggen. Dat meldde de voorzitter van het lagerhuis, Roberto Castro, na een urenlang nachtelijk debat.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Het Iraanse parlementslid Ebrahim Rezaei heeft aangekondigd dat Teheran een "beslissende en pijnlijke reactie" zal geven op de Israëlische aanval op de zuidelijke buitenwijk Dahiyeh van Beiroet op zondag. Het Israëlische leger zei dat het met de aanval infrastructuur van de door Iran gesteunde Libanese beweging Hezbollah had geraakt.
6 uur geleden