Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Köln ontsnapt aan degradatie na ruime zege bij Holstein Kiel

FC Köln ontsnapt aan degradatie na ruime zege bij Holstein Kiel

KIEL (ANP) - 1. FC Köln speelt ook volgend seizoen in de Bundesliga. De club uit Keulen handhaafde zich door in de play-offs om promotie-degradatie met 5-1 te winnen bij Holstein Kiel en maakte daarmee de nederlaag van 1-0 eerder in de week tegen de nummer 3 uit de 2. Bundesliga ruimschoots goed.

Köln zocht afgelopen woensdag in eigen huis negentig minuten naar een treffer, maar het wilde maar niet lukken. Het werd nog erger toen Simon Lorenz er met zijn eerste balcontact de 0-1 maakte voor Kiel.

In de Noord-Duitse havenstad vonden de spelers van Köln-coach Friedhelm Funkel wel meteen het doel. Jonas Hector opende de score voor de bezoekers in de 3e minuut. Lee Jae-Sung maakte echter een minuut later weer gelijk. Maar na een kwartier stond Köln op een comfortabele 3-1-voorsprong door twee doelpunten van Sebastian Andersson. Rafael Czichos zorgde zelfs voor de rust nog voor de 1-4. Ellyes Skhiri bepaalde de eindstand in de tweede helft op 1-5.

Köln speelt sinds 2019 in de Bundesliga. Holstein Kiel greep dit seizoen op de laatste speeldag naast rechtstreekse promotie naar de Bundesliga. In 2018 lukte het de club ook niet om via de play-offs de Bundesliga te bereiken. Toen was VfL Wolfsburg te sterk.

Meer uit Voetbal

Ajax begint met Alders, Edvardsen en Rosa tegen FC Utrecht

AMSTERDAM (ANP) - Gerald Alders begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen FC Utrecht. De 20-jarige verdediger vervangt de geblesseerde linksback Owen Wijndal.

1 uur geleden
Fortuna-directeur Schuyt na drie maanden weg om werk-privébalans

SITTARD (ANP) - Algemeen directeur Marcel Schuyt is al na drie maanden vertrokken bij Fortuna Sittard. "De beslissing is genomen in goed overleg en komt voort uit een onwerkbare balans tussen werk en privé", meldt de nummer 8 van de Eredivisie.

3 uur geleden
Messi helpt Inter Miami met goals en assists verder in play-offs

FORT LAUDERDALE (ANP/AFP) - Lionel Messi heeft Inter Miami met twee doelpunten en twee assists naar de volgende ronde van de play-offs om het Amerikaanse landskampioenschap geholpen. In het beslissende thuisduel met Nashville SC in de eerste ronde maakte de 38-jarige Argentijnse voetballer de eerste twee treffers en was hij de aangever bij de twee goals van landgenoot Tadeo Allende: 4-0.

3 uur geleden
PEC herstelt zich met zege op Sparta van afgang tegen Heracles

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft zich in de Eredivisie gerevancheerd voor de pijnlijke 8-2-nederlaag van zondag bij Heracles Almelo. Het elftal van trainer Henry van der Vegt zette Sparta Rotterdam met 1-0 aan de kant en klom van de zestiende naar de vijftiende plaats met 12 punten uit twaalf wedstrijden. Dat zijn 2 punten meer dan Excelsior en 3 punten meer dan Telstar en Heracles.

13 uur geleden
Fortuna Sittard passeert Heerenveen na thuiszege

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard is sc Heerenveen weer gepasseerd op de ranglijst in de Eredivisie. De ploeg van trainer Danny Buijs won in eigen stadion met 2-0 van de Friezen door treffers van Paul Gladon en Mo Ihattaren. Fortuna boekte zo na drie competitienederlagen op rij de vijfde overwinning van het seizoen.

13 uur geleden
Voetbalsters Oranje grijpen bij WK onder 17 naast titel

RABAT (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn er bij het wereldkampioenschap onder 17 niet in geslaagd de titel te winnen. Regerend wereldkampioen Noord-Korea was in het Prince Moulay Abdellah Stadion in de Marokkaanse hoofdstad Rabat met 3-0 te sterk. De eindstand was bij rust al bereikt.

13 uur geleden
Volendam klopt NAC Breda (2-1) na rode kaarten Holtby en Jensen

VOLENDAM (ANP) - FC Volendam is NAC Breda op de ranglijst van de Eredivisie gepasseerd. De Noord-Hollanders wonnen voor eigen publiek met 2-1 en hebben na twaalf speelronden 13 punten. NAC blijft op 12 punten staan. Volendam is nu dertiende en NAC veertiende.

15 uur geleden