Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Köln keert na een jaar terug naar de Bundesliga

FC Köln keert na een jaar terug naar de Bundesliga

KEULEN (ANP) - 1. FC Köln keert na een jaar terug naar de Bundesliga. De ploeg uit Keulen greep op de laatste speeldag met een ruime zege op 1. FC Kaiserslautern (4-0) de titel in de tweede Bundesliga. Hamburger SV, dat al zeker was van promotie, stond de eerste plaats af na een nederlaag bij Greuther Fürth (3-2).

Köln eindigde het seizoen met 61 punten, 2 meer dan HSV. Elversberg werd derde met 58 punten en mag play-offs om promotie spelen tegen Heidenheim, de nummer 16 van de Bundesliga.

Eric Martel opende tegen Kaiserslautern al snel de score namens Köln, waarna Luca Waldschmidt na een halfuur de voorsprong verdubbelde. Florian Kainz en Mark Uth, oud-speler van sc Heerenveen en Heracles Almelo, scoorden in de slotfase.

Köln ontsloeg twee weken geleden na twee duels zonder zege trainer Gerhard Struber. Onder vervanger Friedhelm Funkel won de ploeg de laatste twee wedstrijden.

Meer uit Voetbal

Chelsea via eigen doelpunt Weverton naar halve finale WK clubs

PHILADELPHIA (ANP/RTR) - Chelsea heeft met veel moeite de halve finale van het wereldkampioenschap voor clubteams bereikt. De Londenaren rekenden in Philadelphia kort voor tijd af met de Braziliaanse club Palmeiras: 2-1.

15 minuten geleden
Fluminense verslaat Al-Hilal en bereikt laatste vier op WK clubs

ORLANDO (ANP) - Het Braziliaanse Fluminense heeft als eerste club de laatste vier op het WK voor clubteams in de Verenigde Staten bereikt. Fluminense versloeg in de kwartfinales in Orlando Al-Hilal uit Saudi-Arabië met 2-1.

10 uur geleden
Duitse voetbalsters beginnen EK met zege op Polen

SANKT GALLEN (ANP) - De Duitse voetbalsters zijn het EK in Zwitserland begonnen met een overwinning op Polen. In Sankt Gallen werd het 2-0 voor de ploeg van bondscoach Christian Wück.

10 uur geleden
Titelverdediger Alcaraz in vier sets naar vierde ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Titelverdediger Carlos Alcaraz heeft de vierde ronde bereikt op Wimbledon. De als tweede geplaatste tweevoudig kampioen versloeg in vier sets de Duitser Jan-Lennard Struff: 6-1 3-6 6-3 6-4.

12 uur geleden
Zweedse voetbalsters winnen Scandinavisch onderonsje op EK

GENÈVE (ANP) - De Zweedse voetbalsters zijn het EK begonnen met een overwinning op Denemarken in groep C. Het Scandinavische onderonsje in Genève eindigde in 1-0 voor Zweden. Filippa Angeldahl maakte in de 55e minuut het enige doelpunt na sterk combinatiespel met Kosovare Asllani, die haar 200ste interland speelde.

12 uur geleden
NSP baalt van uitblijven signaal aanklager KNVB na klap Weghorst

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Sport Pers (NSP) is teleurgesteld over het besluit van de aanklager betaald voetbal van de KNVB om het tuchtrechtelijk vooronderzoek naar het wangedrag van Wout Weghorst van Ajax tegen een cameraman te seponeren. De NSP betreurt het uitblijven van jurisprudentie. "Als bewaker van normen en waarden in het voetbal laat de aanklager KNVB een uitgelezen kans liggen om de media, net als andere partijen rondom het voetbal, in bescherming te nemen", aldus de NSP.

12 uur geleden
Ook bij Oranjevrouwen tegen Wales nog minuut stilte om dood Jota

LUZERN (ANP) - Ook zaterdag voor het EK-duel van de Oranjevrouwen met Wales is er nog een minuut stilte voor de overleden Liverpool-aanvaller Diogo Jota en zijn broer. Dat bevestigt een woordvoerster van de KNVB. Eerst had de Europese voetbalbond UEFA alleen gemeld dat er bij de duels van donderdag en vrijdag een minuut stilte zou zijn.

13 uur geleden