FC Groningen wint na flitsende start ook bij FC Utrecht
UTRECHT (ANP) - FC Groningen heeft de opmars in de Eredivisie doorgezet met een overwinning op FC Utrecht. Dankzij een flitsende start met twee doelpunten in de eerste 10 minuten won de ploeg van trainer Danny Buijs in De Galgenwaard met 3-1. Groningen, de nummer 8 van de ranglijst, verkleinde de achterstand op het als zevende geklasseerde FC Utrecht zo tot 4 punten.
De noorderlingen verloren slechts één van hun laatste acht wedstrijden. Groningen pakte in die reeks 17 punten en heeft de play-offs om Europees voetbal daardoor nu in beeld.
Doelman Fabian de Keijzer ging al in de 1e minuut in de fout. De Utrechter liet de bal van zijn voet springen en tikte daarna de attent reagerende Michael de Leeuw aan. Scheidsrechter Dennis Higler oordeelde eerst dat De Leeuw een schwalbe maakte, maar gaf na inmenging van de VAR alsnog een penalty. Mo El Hankouri opende vanaf 11 meter de score. Enkele minuten later verdubbelde De Leeuw de voorsprong, op aangeven van Jørgen Strand Larsen.
FC Utrecht kwam kort na rust terug in de wedstrijd via Bart Ramselaar, na een voorzet van de ingevallen Zweedse aanwinst Pontus Almqvist. De thuisclub kreeg heel wat kansen op de gelijkmaker, met name via spits Anastasios Douvikas, maar het doelpunt viel aan de andere kant via Strand Larsen: 1-3.
Meer uit Voetbal
TOKIO (ANP/RTR) - De 58-jarige Japanner Kazuyoshi Miura maakt zich op voor zijn 41e seizoen als profvoetballer. "Mijn passie voor het voetbal is niet veranderd, hoe oud ik ook ben", zei hij tijdens een presentatie bij zijn nieuwe club Fukushima United.
6 uur geledenDUBAI (ANP) - Alle inkomsten uit de kaartverkoop van het WK 2026 worden geïnvesteerd in het voetbal wereldwijd, verzekert voorzitter Gianni Infantino van de FIFA. "We zijn de enige organisatie in de wereld die voetbal wereldwijd financiert", zei de Zwitser. "Daarom wordt er in zoveel landen gevoetbald."
6 uur geledenRABAT (ANP) - Gastland Marokko gaat als groepswinnaar de knock-outfase in van de Afrika Cup. De ploeg van bondscoach Walid Regragui won in Rabat met 3-0 van Zambia en eindigde met 7 punten bovenaan in groep A.
17 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist ook de laatste wedstrijd van Manchester United in dit kalenderjaar. Coach Ruben Amorim gaf op de website van de club aan dat de verdediger dinsdag ontbreekt in de thuiswedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers.
18 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ begint aan de tweede seizoenshelft met een gewijzigde technische staf. De Alkmaarse Eredivisionist meldt dat assistent-trainer Kenneth Goudmijn en keepers- en assistent-trainer Nick van Aart in het nieuwe jaar geen rol meer spelen in de staf rond hoofdtrainer Maarten Martens.
20 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA meldt dat er al meer dan 150 miljoen aanvragen zijn voor tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens de bond kwam dit recordaantal verzoeken van fans uit meer dan tweehonderd verschillende landen.
21 uur geledenROME (ANP/RTR) - Coach Maurizio Sarri van de Italiaanse club Lazio heeft een hartoperatie ondergaan. Dat meldt de club uit de Serie A op zijn website. Het zou gaan om een kleine ingreep en de 66-jarige trainer kan volgens de club de komende dagen zijn werkzaamheden hervatten. Vermoedelijk zit hij zondag gewoon op de bank als Lazio Napoli ontvangt.
22 uur geleden