FC Groningen wint na flitsende start ook bij FC Utrecht
UTRECHT (ANP) - FC Groningen heeft de opmars in de Eredivisie doorgezet met een overwinning op FC Utrecht. Dankzij een flitsende start met twee doelpunten in de eerste 10 minuten won de ploeg van trainer Danny Buijs in De Galgenwaard met 3-1. Groningen, de nummer 8 van de ranglijst, verkleinde de achterstand op het als zevende geklasseerde FC Utrecht zo tot 4 punten.
De noorderlingen verloren slechts één van hun laatste acht wedstrijden. Groningen pakte in die reeks 17 punten en heeft de play-offs om Europees voetbal daardoor nu in beeld.
Doelman Fabian de Keijzer ging al in de 1e minuut in de fout. De Utrechter liet de bal van zijn voet springen en tikte daarna de attent reagerende Michael de Leeuw aan. Scheidsrechter Dennis Higler oordeelde eerst dat De Leeuw een schwalbe maakte, maar gaf na inmenging van de VAR alsnog een penalty. Mo El Hankouri opende vanaf 11 meter de score. Enkele minuten later verdubbelde De Leeuw de voorsprong, op aangeven van Jørgen Strand Larsen.
FC Utrecht kwam kort na rust terug in de wedstrijd via Bart Ramselaar, na een voorzet van de ingevallen Zweedse aanwinst Pontus Almqvist. De thuisclub kreeg heel wat kansen op de gelijkmaker, met name via spits Anastasios Douvikas, maar het doelpunt viel aan de andere kant via Strand Larsen: 1-3.
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP) - Napoli heeft voor de derde keer op rij gelijkgespeeld in de Serie A. De regerend kampioen kwam in Napels niet verder dan 0-0 tegen Parma. Vorige week speelde de nummer 3 van Italië gelijk tegen Hellas Verona (2-2) en Internazionale (2-2).
47 minuten geledenTANGER (ANP) - Senegal staat zondag in de finale van de Afrika Cup. De 'Leeuwen van Teranga' wonnen woensdag in Tanger in de halve finale met 1-0 van Egypte. Senegal speelt in de eindstrijd tegen de winnaar van de wedstrijd tussen gastland Marokko en Nigeria. Die twee landen spelen woensdagavond tegen elkaar in Rabat.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - Youri Baas mist de uitwedstrijd van Ajax tegen AZ in de achtste finale van de KNVB-beker. De verdediger is niet fit en ontbreekt in de selectie van de bezoekers uit Amsterdam.
1 uur geledenTUNIS (ANP/Belga) - Sabri Lamouchi is aangesteld als nieuwe bondscoach van de Tunesische voetballers. Tunesië is een van de tegenstanders van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK deze zomer. De 54-jarige Fransman tekende een contract tot 2028.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag ziet dat er steeds sneller beslissingen uit emotie worden genomen in het voetbal. "Als je mijn cv ziet, is het lang vrij aardig gegaan", zei de nieuwe technisch directeur van FC Twente tijdens zijn presentatie. "Maar ik werd aan de kant gezet, zonder dat ik een kans heb gehad", doelde hij op zijn ontslag na twee competitieduels dit seizoen als trainer van Bayer Leverkusen. "Kijk naar Alonso. Een toptrainer in Europa. Hem overkomt het bij Real Madrid."
7 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Trainer Erik ten Hag heeft altijd gedacht dat hij ooit eens als technisch directeur van FC Twente aan de slag zou gaan. "Dit heeft altijd ergens in mijn achterhoofd gezeten", zei hij tijdens zijn presentatie in het stadion van de club uit Enschede. "Ik heb wel gesproken met andere clubs, maar op dit moment past dit het beste bij mijn leven. Ik voel me heel erg verbonden met deze regio, deze club en de supporters. Ik wil ze trots maken."
7 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente sluit niet helemaal uit dat Erik ten Hag zijn contract van 2,5 jaar als technisch directeur niet uitdient, mocht de KNVB in hem een nieuwe bondscoach zien. "Voor elke trainer is het bondscoachschap een eer", zei algemeen directeur Dominique Scholten van de club uit Enschede tijdens de presentatie van de 55-jarige Tukker. "Als het zover komt, gaan we met elkaar om de tafel zitten. We zijn hier nuchter."
9 uur geleden