FC Groningen wint na flitsende start ook bij FC Utrecht
UTRECHT (ANP) - FC Groningen heeft de opmars in de Eredivisie doorgezet met een overwinning op FC Utrecht. Dankzij een flitsende start met twee doelpunten in de eerste 10 minuten won de ploeg van trainer Danny Buijs in De Galgenwaard met 3-1. Groningen, de nummer 8 van de ranglijst, verkleinde de achterstand op het als zevende geklasseerde FC Utrecht zo tot 4 punten.
De noorderlingen verloren slechts één van hun laatste acht wedstrijden. Groningen pakte in die reeks 17 punten en heeft de play-offs om Europees voetbal daardoor nu in beeld.
Doelman Fabian de Keijzer ging al in de 1e minuut in de fout. De Utrechter liet de bal van zijn voet springen en tikte daarna de attent reagerende Michael de Leeuw aan. Scheidsrechter Dennis Higler oordeelde eerst dat De Leeuw een schwalbe maakte, maar gaf na inmenging van de VAR alsnog een penalty. Mo El Hankouri opende vanaf 11 meter de score. Enkele minuten later verdubbelde De Leeuw de voorsprong, op aangeven van Jørgen Strand Larsen.
FC Utrecht kwam kort na rust terug in de wedstrijd via Bart Ramselaar, na een voorzet van de ingevallen Zweedse aanwinst Pontus Almqvist. De thuisclub kreeg heel wat kansen op de gelijkmaker, met name via spits Anastasios Douvikas, maar het doelpunt viel aan de andere kant via Strand Larsen: 1-3.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Verdediger Harry Maguire gaat niet met Engeland mee naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 66-voudig international is door bondscoach Thomas Tuchel buiten de selectie gelaten, meldt Maguire (33) zelf via Instagram. Tuchel presenteert vrijdag zijn selectie.
1 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - Senegal gaat met vedettes Sadio Mané en Kalidou Koulibaly naar het WK voetbal. Het is voor Senegal de derde deelname op rij aan het WK. Aanvoerder Koulibaly is nog herstellende van een dijbeenblessure.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Sarina Wiegman krijgt de Vrouwen Eredivisie Oeuvre Award. De 56-jarige bondscoach van Engeland zal de onderscheiding voor persoonlijkheden die van grote waarde zijn geweest voor het Nederlandse voetbal komende maandag ontvangen tijdens de Eredivisie Awards.
4 uur geledenRABAT (ANP) - Souffian El Karouani van FC Utrecht en Rayane Bounida van Ajax maken deel uit van de Marokkaanse voorselectie voor het komende wereldkampioenschap voetbal. De spelersgroep bestaat uit 28 man. De WK-selectie mag uit maximaal 26 spelers bestaan.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Volgens burgemeester Carola Schouten krijgt de Rotterdamse horeca voldoende ruime openingstijden tijdens het wereldkampioenschap voetbal. Kroegen mogen langer openblijven en vertoningen van wedstrijden in de late avond en nacht, zowel binnen als op pleinen en terrassen, zijn toegestaan. "De ondernemers dienen zich uiteraard wel aan de regels te houden en de vergunningen in orde te hebben", aldus de burgemeester.
5 uur geledenPRAAG (ANP) - PSV-doelman Matej Kovar maakt deel uit van de Tsjechische selectie voor het komende wereldkampioenschap. Lukas Hornicek (SC Braga) en Jindrich Stanek (Slavia Praag) zijn de andere twee keepers in de selectie, die nu nog uit 29 spelers bestaat. Daarvan moeten er nog drie voetballers afvallen.
5 uur geledenSÃO PAULO (ANP/RTR) - De Braziliaanse international Neymar heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een lichte kuitblessure opgelopen. Dat gebeurde bij zijn club Santos. Neymar is naar verwachting op tijd hersteld om zich volgende week bij het trainingskamp van de Brazilianen te voegen.
6 uur geleden