Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Groningen wint na flitsende start ook bij FC Utrecht

FC Groningen wint na flitsende start ook bij FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - FC Groningen heeft de opmars in de Eredivisie doorgezet met een overwinning op FC Utrecht. Dankzij een flitsende start met twee doelpunten in de eerste 10 minuten won de ploeg van trainer Danny Buijs in De Galgenwaard met 3-1. Groningen, de nummer 8 van de ranglijst, verkleinde de achterstand op het als zevende geklasseerde FC Utrecht zo tot 4 punten.

De noorderlingen verloren slechts één van hun laatste acht wedstrijden. Groningen pakte in die reeks 17 punten en heeft de play-offs om Europees voetbal daardoor nu in beeld.

Doelman Fabian de Keijzer ging al in de 1e minuut in de fout. De Utrechter liet de bal van zijn voet springen en tikte daarna de attent reagerende Michael de Leeuw aan. Scheidsrechter Dennis Higler oordeelde eerst dat De Leeuw een schwalbe maakte, maar gaf na inmenging van de VAR alsnog een penalty. Mo El Hankouri opende vanaf 11 meter de score. Enkele minuten later verdubbelde De Leeuw de voorsprong, op aangeven van Jørgen Strand Larsen.

FC Utrecht kwam kort na rust terug in de wedstrijd via Bart Ramselaar, na een voorzet van de ingevallen Zweedse aanwinst Pontus Almqvist. De thuisclub kreeg heel wat kansen op de gelijkmaker, met name via spits Anastasios Douvikas, maar het doelpunt viel aan de andere kant via Strand Larsen: 1-3.

Meer uit Voetbal

Slechte generale Paris Saint-Germain met nederlaag bij Paris FC

PARIJS (ANP) - Het kleine Paris FC heeft in de laatste speelronde voor een stunt gezorgd door landskampioen Paris Saint-Germain te verslaan. In het Stade Jean-Bouin won de ploeg met 2-1, na twee late doelpunten, van PSG, dat op 30 mei in Boedapest de finale van de Champions League speelt tegen Arsenal.

7 uur geleden
Eintracht Frankfurt neemt afscheid van coach Riera

FRANKFURT (ANP) - Eintracht Frankfurt heeft afscheid genomen van trainer Albert Riera. De Duitse club maakte zondagavond bekend dat de club en de 44-jarige trainer per direct uit elkaar gaan.

8 uur geleden
Club Brugge zet met zege op Union grote stap naar titel

BRUGGE (ANP) - Club Brugge heeft een grote stap gezet op weg naar de twintigste landstitel. De koploper in de kampioensgroep van de play-offs rekende voor eigen publiek af met regerend kampioen Union, dat op de tweede plaats staat: 5-0. Club Brugge vergrootte de voorsprong op Union, met nog twee speelronden te gaan, tot 4 punten.

9 uur geleden
West Ham na nederlaag bij Newcastle dicht bij degradatie

NEWCASTLE (ANP) - West Ham United dreigt na veertien jaar uit de Premier League te degraderen. Het elftal van trainer Nuno Espírito Santo ging met 3-1 onderuit bij Newcastle United. West Ham blijft achttiende met een achterstand van 2 punten op Tottenham Hotspur, dat dinsdag bij Chelsea op bezoek gaat. Na dat duel staat nog één speelronde op het programma.

9 uur geleden
Neymar bij Santos gewisseld door fout vierde official

RIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar is zondag in de Braziliaanse voetbalcompetitie de dupe geworden van een fout van de vierde official. De aanvaller van Santos werd in de met 3-0 verloren thuiswedstrijd tegen Coritiba gewisseld, terwijl eigenlijk een ploeggenoot van hem naar de kant had gemoeten.

10 uur geleden
Vertrekkend AZ-directeur Huiberts ereburger gemeente Alkmaar

ALKMAAR (ANP) - Max Huiberts, directeur voetbalzaken van AZ, is benoemd tot ereburger van Alkmaar. Dat gebeurde na de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen tegen NAC Breda. Huiberts was bij AZ elf seizoenen eindverantwoordelijk voor de voetbaltechnische zaken. Hij speelde zelf ook voor de club.

10 uur geleden
Elversberg promoveert en speelt voor het eerst in de Bundesliga

SPIESEN-ELVERSBERG (ANP/DPA) - SV Elversberg is naar de Bundesliga gepromoveerd. De club uit Saarland won op de laatste speeldag op het tweede niveau met 3-0 van het al gedegradeerde Preussen Münster.

11 uur geleden