FC Groningen vindt weg omhoog na zege op Willem II
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft de weg omhoog gevonden na de tweede zege in korte tijd. De ploeg van trainer Dick Lukkien won in de eigen Euroborg met 2-0 van Willem II. Thijs Oosting en Stije Resink waren de doelpuntenmakers. Het was een duel tussen de twee ploegen die vorig seizoen rechtstreeks promoveerden naar de Eredivisie.
Groningen leed nogal wat nederlagen de afgelopen periode, maar dit was de tweede overwinning in de laatste drie duels. De club uit het hoge noorden klom naar voorlopig de twaalfde plaats met 15 punten, 1 punt minder dan de Tilburgers, die door het verlies afzakten naar de elfde plaats met 16 punten.
Willem II had een groot gedeelte van de eerste helft het beste van het spel en kreeg kansen. Linksback Rob Nizet kwam twee keer gevaarlijk dicht bij een treffer, beide keren schoot de Belg net naast. Het was Groningen dat toch de score opende na een halfuur. Leandro Bacuna en Luciano Valente zetten een aanval op, die Oosting afmaakte met een raak schot op doel. Het was zijn eerste competitietreffer.
Daarna bleef Groningen de ploeg met de meeste dreiging, mede door de actieve Valente. Na een uur viel de tweede goal voor de thuisploeg. Resink gaf een scherpe voorzet voor het doel en niemand wist de bal nog aan te raken, ook keeper Thomas Didillon-Hödl niet. Zodoende rolde de bal tussen de palen.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de tweede halve finale tegen Bayern München in de Champions League punten laten liggen in de Franse competitie. Met vrijwel alle sterspelers op de bank eindigde de thuiswedstrijd tegen FC Lorient in 2-2.
31 minuten geledenVALENCIA (ANP/AFP) - Atlético Madrid is zo goed als zeker van een plaats in het hoofdtoernooi van de Champions League komend seizoen. Het elftal van trainer Diego Simeone won in de Spaanse voetbalcompetitie met 2-0 bij Valencia en verstevigde daarmee de vierde plaats.
38 minuten geledenUTRECHT (ANP) - NAC Breda kan degradatie uit de Eredivisie nauwelijks nog voorkomen. De Brabanders hielden met een man minder lange tijd stand bij FC Utrecht, maar gingen in de slotfase alsnog onderuit: 2-0.
1 uur geledenCAIRO (ANP/AFP/BELGA) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft de speeldata van de Afrika Cup van 2027 bekendgemaakt. De 36e editie van het toernooi vindt plaats tussen 19 juni en 17 juli. Kenia, Tanzania en Oeganda werden in september 2023 al als gastlanden aangewezen. Het is nog niet duidelijk welk land de openingswedstrijd en de finale organiseert.
1 uur geledenBRENTFORD (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie uit de Premier League concurrent West Ham United zien verliezen. Brentford was in eigen stadion met 3-0 te sterk voor de Londenaren, waar de Nederlander Crysencio Summerville een basisplaats had.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft een nederlaag in de Bundesliga ternauwernood voorkomen. De koploper, die al zeker is van de landstitel, maakte diep in blessuretijd gelijk tegen hekkensluiter Heidenheim: 3-3.
2 uur geledenLYON (ANP) - De voetbalsters van Olympique Lyon hebben zich ten koste van titelverdediger Arsenal geplaatst voor de finale van de Champions League. In de halve finale in Lyon werd het 3-1 voor de thuisploeg. Dat was voldoende na de 2-1-nederlaag vorige week in Londen.
2 uur geleden