Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Groningen vindt weg omhoog na zege op Willem II

FC Groningen vindt weg omhoog na zege op Willem II

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft de weg omhoog gevonden na de tweede zege in korte tijd. De ploeg van trainer Dick Lukkien won in de eigen Euroborg met 2-0 van Willem II. Thijs Oosting en Stije Resink waren de doelpuntenmakers. Het was een duel tussen de twee ploegen die vorig seizoen rechtstreeks promoveerden naar de Eredivisie.

Groningen leed nogal wat nederlagen de afgelopen periode, maar dit was de tweede overwinning in de laatste drie duels. De club uit het hoge noorden klom naar voorlopig de twaalfde plaats met 15 punten, 1 punt minder dan de Tilburgers, die door het verlies afzakten naar de elfde plaats met 16 punten.

Willem II had een groot gedeelte van de eerste helft het beste van het spel en kreeg kansen. Linksback Rob Nizet kwam twee keer gevaarlijk dicht bij een treffer, beide keren schoot de Belg net naast. Het was Groningen dat toch de score opende na een halfuur. Leandro Bacuna en Luciano Valente zetten een aanval op, die Oosting afmaakte met een raak schot op doel. Het was zijn eerste competitietreffer.

Daarna bleef Groningen de ploeg met de meeste dreiging, mede door de actieve Valente. Na een uur viel de tweede goal voor de thuisploeg. Resink gaf een scherpe voorzet voor het doel en niemand wist de bal nog aan te raken, ook keeper Thomas Didillon-Hödl niet. Zodoende rolde de bal tussen de palen.

Meer uit Voetbal

Messi nieuwe eigenaar Catalaanse vijfdeklasser Cornellà

BARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.

19 minuten geleden
AZ zonder Goes, Mijnans, Smit en Parrott tegen Sjachtar

ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld houdt donderdag in de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League nagenoeg alle belangrijke spelers buiten zijn elftal. Verdediger Wouter Goes, middenvelders Sven Mijnans en Kees Smit en spits Troy Parrott zitten op de reservebank of blijven, in het geval van Goes, zelfs helemaal buiten de selectie.

20 minuten geleden
Ajax verliest in oefenduel van FC Twente

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een 1-0-nederlaag geleden in een oefenwedstrijd tegen FC Twente. Op sportcomplex De Toekomst bleven de doelpunten lang uit. Na ruim 80 minuten maakte Bjorn Titulaer namens de bezoekers het enige doelpunt van de wedstrijd.

1 uur geleden
Middenvelder Proper klom met NEC van eerste divisie naar de top

NIJMEGEN (ANP) - NEC is van ver gekomen. Dat zei middenvelder Dirk Proper (24) donderdag in het Goffertstadion tegen het ANP in aanloop naar de bekerfinale van zondag tegen AZ. "Ik moet zeggen dat het wel echt heel hard is gegaan", zei Proper, die zes seizoenen geleden zijn debuut maakte voor NEC in de eerste divisie.

2 uur geleden
Liverpool bevestigt scheur in achillespees Ekitike, spits mist WK

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot moet het de rest van het seizoen stellen zonder Hugo Ekitike. De 23-jarige spits heeft dinsdag zijn achillespees gescheurd tijdens het Champions League-duel met Paris Saint-Germain, zo bevestigt zijn club donderdag. De Franse international mist hierdoor het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

5 uur geleden
Kort geding NAC Breda over duel met Go Ahead Eagles op 28 april

UTRECHT (ANP) - Het kort geding van NAC Breda tegen de KNVB over de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles vindt plaats op 28 april. Om 09.00 uur is de zitting in de rechtbank Midden-Nederland in Utrecht, meldt de rechtbank.

6 uur geleden
Trainer en spelers Real Madrid hekelen rode kaart Camavinga

MÜNCHEN (ANP/AFP) - Real Madrid-trainer Álvaro Arbeloa vindt dat de scheidsrechter met de beslissing om Eduardo Camavinga van het veld te sturen de wedstrijd tegen Bayern München verpest heeft. Real Madrid verloor met tien man uiteindelijk met 4-3 en werd uitgeschakeld in de kwartfinales van de Champions League.

9 uur geleden