FC Groningen vindt weg omhoog na zege op Willem II
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft de weg omhoog gevonden na de tweede zege in korte tijd. De ploeg van trainer Dick Lukkien won in de eigen Euroborg met 2-0 van Willem II. Thijs Oosting en Stije Resink waren de doelpuntenmakers. Het was een duel tussen de twee ploegen die vorig seizoen rechtstreeks promoveerden naar de Eredivisie.
Groningen leed nogal wat nederlagen de afgelopen periode, maar dit was de tweede overwinning in de laatste drie duels. De club uit het hoge noorden klom naar voorlopig de twaalfde plaats met 15 punten, 1 punt minder dan de Tilburgers, die door het verlies afzakten naar de elfde plaats met 16 punten.
Willem II had een groot gedeelte van de eerste helft het beste van het spel en kreeg kansen. Linksback Rob Nizet kwam twee keer gevaarlijk dicht bij een treffer, beide keren schoot de Belg net naast. Het was Groningen dat toch de score opende na een halfuur. Leandro Bacuna en Luciano Valente zetten een aanval op, die Oosting afmaakte met een raak schot op doel. Het was zijn eerste competitietreffer.
Daarna bleef Groningen de ploeg met de meeste dreiging, mede door de actieve Valente. Na een uur viel de tweede goal voor de thuisploeg. Resink gaf een scherpe voorzet voor het doel en niemand wist de bal nog aan te raken, ook keeper Thomas Didillon-Hödl niet. Zodoende rolde de bal tussen de palen.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Engelse competitie een thuisnederlaag geleden tegen Leeds United: 1-2. De ploeg van trainer Michael Carrick kwam met tien man te staan nadat Lisandro Martínez aan de haren trok van Dominic Calvert-Lewin.
16 minuten geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax accepteert het schikkingsvoorstel van de KNVB van één duel schorsing voor Takehiro Tomiyasu. De Japanner kreeg zaterdag een rode kaart voor een overtreding op aanvaller Lequincio Zeefuik van Heracles Almelo.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie leidt zondag de bekerfinale tussen AZ en NEC. Hij staat voor zijn vierde eindstrijd van de KNVB-beker, na duels tussen AZ en Vitesse (2017), Ajax - PSV (2022) en AZ - Go Ahead Eagles (2025).
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.
1 dag geleden