FC Groningen vindt weg omhoog na zege op Willem II
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft de weg omhoog gevonden na de tweede zege in korte tijd. De ploeg van trainer Dick Lukkien won in de eigen Euroborg met 2-0 van Willem II. Thijs Oosting en Stije Resink waren de doelpuntenmakers. Het was een duel tussen de twee ploegen die vorig seizoen rechtstreeks promoveerden naar de Eredivisie.
Groningen leed nogal wat nederlagen de afgelopen periode, maar dit was de tweede overwinning in de laatste drie duels. De club uit het hoge noorden klom naar voorlopig de twaalfde plaats met 15 punten, 1 punt minder dan de Tilburgers, die door het verlies afzakten naar de elfde plaats met 16 punten.
Willem II had een groot gedeelte van de eerste helft het beste van het spel en kreeg kansen. Linksback Rob Nizet kwam twee keer gevaarlijk dicht bij een treffer, beide keren schoot de Belg net naast. Het was Groningen dat toch de score opende na een halfuur. Leandro Bacuna en Luciano Valente zetten een aanval op, die Oosting afmaakte met een raak schot op doel. Het was zijn eerste competitietreffer.
Daarna bleef Groningen de ploeg met de meeste dreiging, mede door de actieve Valente. Na een uur viel de tweede goal voor de thuisploeg. Resink gaf een scherpe voorzet voor het doel en niemand wist de bal nog aan te raken, ook keeper Thomas Didillon-Hödl niet. Zodoende rolde de bal tussen de palen.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.
9 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.
9 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.
11 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is klaar voor het tweede duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. De coach zei wel op zijn hoede te zijn voor het jonge elftal van trainer Luis Enrique, dat de eerste spectaculaire wedstrijd in Parijs met 5-4 won.
12 uur geledenBILBAO (ANP/DPA) - Voormalig Borussia Dortmund-trainer Edin Terzic gaat volgend seizoen aan de slag bij het Spaanse Athletic Club uit Bilbao. De 43-jarige Duitser is de opvolger van Ernesto Valverde, die eerder bekendmaakte deze zomer te vertrekken. Athletic staat achtste in La Liga en kan zich nog plaatsen voor Europees voetbal.
17 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.
1 dag geleden