FC Groningen vindt weg omhoog na zege op Willem II
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft de weg omhoog gevonden na de tweede zege in korte tijd. De ploeg van trainer Dick Lukkien won in de eigen Euroborg met 2-0 van Willem II. Thijs Oosting en Stije Resink waren de doelpuntenmakers. Het was een duel tussen de twee ploegen die vorig seizoen rechtstreeks promoveerden naar de Eredivisie.
Groningen leed nogal wat nederlagen de afgelopen periode, maar dit was de tweede overwinning in de laatste drie duels. De club uit het hoge noorden klom naar voorlopig de twaalfde plaats met 15 punten, 1 punt minder dan de Tilburgers, die door het verlies afzakten naar de elfde plaats met 16 punten.
Willem II had een groot gedeelte van de eerste helft het beste van het spel en kreeg kansen. Linksback Rob Nizet kwam twee keer gevaarlijk dicht bij een treffer, beide keren schoot de Belg net naast. Het was Groningen dat toch de score opende na een halfuur. Leandro Bacuna en Luciano Valente zetten een aanval op, die Oosting afmaakte met een raak schot op doel. Het was zijn eerste competitietreffer.
Daarna bleef Groningen de ploeg met de meeste dreiging, mede door de actieve Valente. Na een uur viel de tweede goal voor de thuisploeg. Resink gaf een scherpe voorzet voor het doel en niemand wist de bal nog aan te raken, ook keeper Thomas Didillon-Hödl niet. Zodoende rolde de bal tussen de palen.
Meer uit Voetbal
ALMELO (ANP) - Remko Pasveer is met een zege teruggekeerd bij Heracles Almelo. De van Ajax overgekomen doelman won met zijn nieuwe ploeg van Fortuna Sittard (2-1). Heracles is niet meer de nummer laatst van de Eredivisie en heeft 1 punt meer dan NAC Breda en Telstar.
27 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de strijd om de landstitel in de Eredivisie zondag van alle spanning ontdaan. Het elftal van trainer Peter Bosz rekende in eigen stadion overtuigend af met Feyenoord (3-0) en vergrootte de voorsprong op de nummer 2 uit Rotterdam met nog dertien speelronden te gaan tot 17 punten.
41 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de topper in de Eredivisie tegen Feyenoord eenvoudig gewonnen. De Eindhovenaren lieten de nummer 2 in het Philips Stadion met 3-0 kansloos. De eindstand was na zeventien minuten al bereikt.
52 minuten geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid behoed voor puntenverlies tegen het laaggeklasseerde Rayo Vallecano. Hij benutte in de tiende minuut van de blessuretijd een strafschop (2-1). Real Madrid blijft tweede in La Liga, met een achterstand van 1 punt op FC Barcelona, dat zaterdag van Elche won (3-1).
53 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim zag Ajax ook tegen Excelsior (2-2) na rust een voorsprong verspelen. "We spelen een goede wedstrijd en maken twee prima doelpunten", zei hij. "Maar we geven het ook weer weg binnen vijf minuten."
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Mika Godts baalde van het gelijkspel van Ajax tegen Excelsior (2-2). De linksbuiten schoot de bezoekers met twee doelpunten op voorsprong, maar zag zijn ploeg toch weer in de fout gaan. "Dit is heel frustrerend", zei de Belg bij ESPN. "Dit is ons ook al vaker gebeurd. Er was ruim een uur niets aan de hand en toch gaat het weer fout."
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ajax blijkt maar niet in staat om twee goede helften te spelen. De club leek op weg naar een simpele uitzege op Excelsior, maar leed toch puntenverlies in Rotterdam (2-2).
2 uur geleden