Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Groningen verkoopt Strand Larsen voor recordbedrag aan Celta

FC Groningen verkoopt Strand Larsen voor recordbedrag aan Celta

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft Jørgen Strand Larsen toch verkocht. De club uit de Eredivisie wilde de Noorse spits eigenlijk niet laten gaan, maar ging op de laatste dag van de transferperiode alsnog akkoord met een bod van de Spaanse club Celta uit de stad Vigo. Groningen ontvangt naar verluidt 12 miljoen euro voor de 22-jarige international, een clubrecord.

Technisch directeur Mark-Jan Fledderus sloeg de afgelopen weken aanbiedingen van onder meer Bologna en Middlesbrough af, tot onvrede van Strand Larsen die graag wilde vertrekken. Ook Celta kreeg aanvankelijk 'nee' te horen, maar dinsdagavond kwamen de clubs alsnog tot een akkoord.

"Als dergelijke bedragen op tafel komen, moet je diverse belangen zeer goed afwegen", zegt Fledderus. "Met deze transferopbrengst kunnen wij het fundament onder de club nog sterker maken én denken wij de kans op duurzaam succes in de komende jaren te vergroten door verder te investeren óp en buiten het veld."

Groningen nam de spits twee jaar geleden over van de Noorse club Sarpsborg 08. Strand Larsen maakte 24 doelpunten in de Eredivisie en debuteerde als speler van FC Groningen ook in de nationale ploeg. De noorderlingen namen woensdagavond al de Amerikaanse aanvaller Ricardo Pepi (19) op huurbasis over van FC Augsburg, als vervanger van Strand Larsen. De Noor ondertekende bij Celta een contract tot de zomer van 2028.

Meer uit Voetbal

Bondscoach Veurink hoopte op meer tegenstand van Zuid-Korea

WAALWIJK (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink kijkt tevreden terug op de eerste helft van het oefenduel met Zuid-Korea, waarin de voetbalsters van Oranje al de 5-0-eindstand op het bord zetten. "Het was heel dynamisch en moeilijk te verdedigen. Dat is wat we graag willen zien. Maar ik hoopte stiekem toch wel dat we iets meer getest zouden worden", zei Veurink na het oefenduel in Waalwijk.

2 uur geleden
Miedema blinkt dankzij hervonden plezier weer uit bij Oranje

WAALWIJK (ANP) - Vivianne Miedema kan zich niet herinneren wanneer ze voor het laatst met zo'n goed gevoel op het veld stond bij Oranje. Na een periode van twijfels over haar toekomst als international scoorde de topscorer aller tijden van het Nederlands elftal dinsdag tegen Zuid-Korea (5-0) al voor rust vier keer. "Dit is weer de Vivianne Miedema die zich helemaal goed voelt op het veld", zei de aanvalster na het oefenduel in Waalwijk.

3 uur geleden
Van Gaal pleit voor strengere regels en handhaving

AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal vindt dat de politiek strengere regels moet maken en die moet handhaven om vuurwerkacties zoals afgelopen zondag bij Ajax-FC Groningen te voorkomen. Dat zei hij bij Pauw & De Wit. "Het is een maatschappelijk probleem. Dit heeft met normen en waarden te maken."

4 uur geleden
FC Barcelona steviger aan kop na zege op Atlético

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de koppositie in La Liga verstevigd door een zege op Atlético Madrid. In Camp Nou eindigde de topper in 3-1 voor de thuisploeg van coach Hansi Flick.

4 uur geleden
Bayer Leverkusen wint bij Borussia Dortmund in Duitse beker

DORTMUND (ANP) - Bayer Leverkusen heeft in het Duitse bekertoernooi Borussia Dortmund uitgeschakeld in de achtste finales. In Dortmund werd het 1-0 voor de bezoekers, waar Mark Flekken het doel schoon hield.

4 uur geleden
Oranjevrouwen dankzij vier treffers Miedema ruim langs Zuid-Korea

WAALWIJK (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in hun laatste wedstrijd van het jaar met ruime cijfers gewonnen van een zwak Zuid-Korea. Het oefenduel in Waalwijk eindigde in 5-0. Oranjes topscorer aller tijden Vivianne Miedema blonk uit met vier treffers voor rust.

4 uur geleden
Manchester City nadert Arsenal door zwaarbevochten zege op Fulham

LONDEN (ANP) - Manchester City is koploper Arsenal in de Premier League genaderd tot op 2 punten. De ploeg van trainer Pep Guardiola versloeg Fulham in Londen in een spectaculaire wedstrijd met 5-4 mede door een treffer van Tijjani Reijnders.

4 uur geleden