Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Groningen verkoopt Strand Larsen voor recordbedrag aan Celta

FC Groningen verkoopt Strand Larsen voor recordbedrag aan Celta

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft Jørgen Strand Larsen toch verkocht. De club uit de Eredivisie wilde de Noorse spits eigenlijk niet laten gaan, maar ging op de laatste dag van de transferperiode alsnog akkoord met een bod van de Spaanse club Celta uit de stad Vigo. Groningen ontvangt naar verluidt 12 miljoen euro voor de 22-jarige international, een clubrecord.

Technisch directeur Mark-Jan Fledderus sloeg de afgelopen weken aanbiedingen van onder meer Bologna en Middlesbrough af, tot onvrede van Strand Larsen die graag wilde vertrekken. Ook Celta kreeg aanvankelijk 'nee' te horen, maar dinsdagavond kwamen de clubs alsnog tot een akkoord.

"Als dergelijke bedragen op tafel komen, moet je diverse belangen zeer goed afwegen", zegt Fledderus. "Met deze transferopbrengst kunnen wij het fundament onder de club nog sterker maken én denken wij de kans op duurzaam succes in de komende jaren te vergroten door verder te investeren óp en buiten het veld."

Groningen nam de spits twee jaar geleden over van de Noorse club Sarpsborg 08. Strand Larsen maakte 24 doelpunten in de Eredivisie en debuteerde als speler van FC Groningen ook in de nationale ploeg. De noorderlingen namen woensdagavond al de Amerikaanse aanvaller Ricardo Pepi (19) op huurbasis over van FC Augsburg, als vervanger van Strand Larsen. De Noor ondertekende bij Celta een contract tot de zomer van 2028.

Meer uit Voetbal

Australië kwalificeert zich voor WK voetbal voor vrouwen

PERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.

2 uur geleden
Van Persie 'kan niet zoveel' met onrust die er bij Feyenoord is

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.

3 uur geleden
Ajax-trainer García beschrijft zichzelf als veeleisende coach

AMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.

4 uur geleden
PSV in thuiswedstrijd tegen NEC nog zonder Til

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.

5 uur geleden
Iraanse voetbalploeg stelt dat VS hun land niet kan weren van WK

TEHERAN (ANP/AFP) - Niemand kan Iran uitsluiten van het WK voetbal. Dat stelt de nationale voetbalploeg van het land in een bericht op sociale media in een reactie op uitlatingen van Donald Trump. Volgens de Amerikaanse president zou "het niet gepast zijn" om naar het WK te komen voor "hun eigen leven en veiligheid".

5 uur geleden
FC Utrecht maanden zonder geblesseerde aanvaller Rodríguez

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht kan de laatste acht wedstrijden van dit seizoen niet beschikken over Miguel Rodríguez. De 22-jarige Spaanse buitenspeler heeft tijdens de training een zware knieblessure opgelopen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie.

6 uur geleden
AZ verslaat Sparta Praag in achtste finales Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.

21 uur geleden