FC Groningen speelt gelijk tegen tien spelers van FC Emmen
GRONINGEN (ANP) - Het is FC Groningen opnieuw niet gelukt een wedstrijd in de Eredivisie te winnen. De club bleef in het thuisduel met FC Emmen steken op een gelijkspel (1-1) en heeft nu al elf competitieduels op rij niet gewonnen.
De thuisploeg speelde vanaf de 73e minuut met een man meer. Uitgerekend Mike te Wierik kreeg een tweede gele kaart voor een overtreding op Daleho Irandust. De verdediger liet vorige maand zijn contract ontbinden bij FC Groningen en tekende een dag later bij Emmen.
FC Groningen heeft de laatste plaats van de ranglijst in ieder geval voor even verlaten. SC Cambuur, de nieuwe hekkensluiter, heeft 1 punt minder maar speelt zondag nog wel tegen sc Heerenveen. Emmen, de nummer 16 van de Eredivisie, houdt een voorsprong van 3 punten op FC Groningen.
Manu
Elvis Manu maakte in de 8e minuut bijna zijn eerste doelpunt voor FC Groningen maar raakte de paal. De voormalige aanvaller van Feyenoord, SC Cambuur en Excelsior kwam vorige maand op huurbasis over van de Bulgaarse club Botev Plovdiv. Vier minuten later scoorde Ricardo Pepi wel voor de thuisploeg, na een hakbal van Johan Hove (1-0).
FC Emmen had slechts twee minuten nodig voor de gelijkmaker. Miguel Araujo stond na een vrije trap van Mark Diemers helemaal vrij en scoorde beheerst met zijn linkervoet. Emmen was in de tweede helft de betere ploeg, totdat Te Wierik van het veld werd gestuurd.
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.
6 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.
6 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Donyell Malen leeft in topvorm toe naar zijn vijftigste interland voor het Nederlands elftal. "Ik ben best trots op dat aantal", vertelde hij in de aanloop naar het oefenduel van vrijdag met Noorwegen. "Het zou mooi zijn als ik pas halverwege ben."
11 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman maakt zich zorgen over de fysieke gesteldheid van Memphis Depay. De spits mist door een dijbeenblessure de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. Hij begon ook niet fit aan het laatste WK in Qatar en het EK in Duitsland.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 30-jarige Amsterdammer en een 17-jarige jongen uit Veldhoven aangehouden vanwege betrokkenheid bij het vuurwerkincident tijdens het Eredivisieduel tussen Ajax en FC Groningen. Zij worden verdacht van dwang, openlijke geweldpleging en huisvredebreuk, meldt de politie donderdag.
14 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.
15 uur geleden