FC Groningen sluit tegenvallende reeks af met zege op Heerenveen
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft een tegenvallende reeks afgesloten met een zege op sc Heerenveen. De formatie van Dick Lukkien won het duel in de eigen Euroborg, bekend als de Derby van het Noorden, met 1-0.
Voor Groningen was het de eerste zege sinds eind november. De ploeg pakte 2 punten uit de laatste vier competitieduels voor het duel met Heerenveen en werd door AZ uitgeschakeld in de KNVB-beker. Groningen bezet de veertiende plaats in de Eredivisie, Heerenveen staat tiende.
In een wedstrijd met weinig uitgespeelde kansen creëerde Groningen voor rust het meeste gevaar uit afstandsschoten. Stije Resink testte Heerenveen-keeper Mickey van der Hart twee keer, terwijl de doelman de nodige moeite had met een inzet van Mats Seuntjens.
Groningen opende in de 63e minuut alsnog de score, al was er het nodige fortuin bij nodig. Een van richting veranderd schot van Luciano Valente viel via de binnenkant van de paal binnen. Bij Heerenveen maakte nieuwkomer Milos Lukovic na rust als invaller zijn debuut.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Real Oviedo gewonnen. Gonzalo García en Jude Bellingham maakten de doelpunten voor de thuisploeg (2-0).
57 minuten geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk gaat zonder Eduardo Camavinga naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De middenvelder van Real Madrid maakt geen deel uit van de selectie van bondscoach Didier Deschamps.
2 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Carlo Ancelotti blijft tot en met het WK van 2030 bondscoach van de nationale voetbalploeg van Brazilië. De voetbalbond van de vijfvoudig wereldkampioen heeft het contract van de 66-jarige Italiaan nog voor de mondiale eindronde van volgende maand in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verlengd.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Doelman Kjell Scherpen heeft met Union Sint-Gillis de Belgische beker gewonnen. Hij versloeg met zijn ploeg Anderlecht in de finale (3-1). Mohammed Fuseini en Kevin Rodriguez scoorden in de verlenging in het Koning Boudewijnstadion in Brussel.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé kan donderdag voor Real Madrid tegen Real Oviedo uitkomen. De spits is hersteld van een spierblessure, die hem zondag de topper tegen FC Barcelona kostte.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.
12 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.
13 uur geleden