FC Groningen sluit tegenvallende reeks af met zege op Heerenveen
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft een tegenvallende reeks afgesloten met een zege op sc Heerenveen. De formatie van Dick Lukkien won het duel in de eigen Euroborg, bekend als de Derby van het Noorden, met 1-0.
Voor Groningen was het de eerste zege sinds eind november. De ploeg pakte 2 punten uit de laatste vier competitieduels voor het duel met Heerenveen en werd door AZ uitgeschakeld in de KNVB-beker. Groningen bezet de veertiende plaats in de Eredivisie, Heerenveen staat tiende.
In een wedstrijd met weinig uitgespeelde kansen creëerde Groningen voor rust het meeste gevaar uit afstandsschoten. Stije Resink testte Heerenveen-keeper Mickey van der Hart twee keer, terwijl de doelman de nodige moeite had met een inzet van Mats Seuntjens.
Groningen opende in de 63e minuut alsnog de score, al was er het nodige fortuin bij nodig. Een van richting veranderd schot van Luciano Valente viel via de binnenkant van de paal binnen. Bij Heerenveen maakte nieuwkomer Milos Lukovic na rust als invaller zijn debuut.
Meer uit Voetbal
LEIPZIG (ANP) - Crystal Palace heeft de Conference League gewonnen. De club uit het zuiden van Londen rekende in de finale af met Rayo Vallecano (1-0). Jean-Philippe Mateta maakte het winnende doelpunt in Leipzig.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer mist zondag de oefenwedstrijd van Duitsland tegen Finland. De 40-jarige doelman is nog onvoldoende hersteld van een kuitblessure.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De procureurs-generaal van New York en New Jersey hebben wereldvoetbalbond FIFA gedagvaard in het kader van een onderzoek naar de verkoop van WK-tickets. Dat gebeurt slechts twee weken voor de start van het wereldkampioenschap voetbal.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De nieuwe algemeen directeur Robert Eenhoorn heeft al 'heel veel gesprekken' gevoerd met Dévy Rigaux, die als technisch directeur bij de club uit Rotterdam aan de slag gaat. "De club was met ons allebei in gesprek", vertelt hij op Feyenoord One, het mediakanaal van de nummer 2 van de Eredivisie. "De tijd dringt, dus dat is ook logisch."
11 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal mag tot een dag voor de eerste WK-groepswedstrijd tegen Japan een vervanger oproepen als iemand ernstig geblesseerd of ziek is. Dat is tot 13 juni 22.00 uur Nederlandse tijd.
11 uur geledenROME (ANP) - De Nederlanders Kenneth Taylor en Tijjani Noslin krijgen een nieuwe trainer bij Lazio. De club uit Rome heeft na een seizoen alweer afscheid genomen van Maurizio Sarri.
12 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Lucas Jetten gaat met SC Cambuur de Eredivisie in. De 18-jarige linksback verlaat Ajax en heeft zijn handtekening onder een contract voor drie seizoenen gezet.
12 uur geleden