Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Groningen scherpt huisregels in stadion aan na rellen

FC Groningen scherpt huisregels in stadion aan na rellen

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen wil komend seizoen harder optreden tegen toeschouwers die zich misdragen. Dit gebeurt naar aanleiding van ongeregeldheden dit jaar, met als dieptepunt het gestaakte duel met Ajax op 14 mei. De reeds gedegradeerde club speelt zondag het laatste thuisduel in de Eredivisie met Sparta Rotterdam zonder publiek.

Voor volgend seizoen kondigt de club aan de 'huisregels' aan te scherpen, waarin schending leidt tot een boete van 10.000 euro. "Bij alle overtredingen zullen zoals reeds gebruikelijk (langdurige) stadionverboden worden opgelegd. Bij het gooien van voorwerpen richting het veld wordt de geldboete verhoogd tot 15.000 euro en geldt een lokaal stadionverbod van tien jaar. Op het ongeoorloofd betreden van het veld staat een boete van 20.000 euro en een lokaal stadionverbod van 15 jaar. In de huisregels wordt bevestigd dat gezicht bedekkende kleding niet is toegestaan", meldt de club, die stelt dat een bezoeker van een voetbalstadion in Nederland zich met het kopen van een ticket conformeert aan de daar geldende regels.

De club accepteerde een schikkingsvoorstel van de KNVB naar aanleiding van de ongeregeldheden rond het duel met Ajax. De aanklager legde de club als straf op dat het de vakken op de Z-side waar vuurwerk werd afgestoken en op het veld gegooid voor één duel moet sluiten. Dat heeft geen nieuwe consequenties want de inmiddels gedegradeerde club had in overleg met burgemeester Koen Schuiling al besloten geen toeschouwers toe te laten.

Rookbommen

De wedstrijd tegen Ajax werd al na enkele minuten gestaakt nadat er tot twee keer toe rookbommen op het veld waren gegooid. De aanklager liet een strafvoorstel naar aanleiding van incidenten in de duels met sc Heerenveen en NEC achterwege omdat hij vond dat de club er alles aan heeft gedaan om de incidenten te voorkomen en te beëindigen.

FC Groningen gaat juridisch uitzoeken of het de financiële schade die het heeft geleden kan verhalen op de vuurwerkgooiers, maar vreest voor het grootste gedeelte zelf op te draaien.

Meer uit Voetbal

AZ twee jaar langer door met trainer Echteld

ALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld is ook de komende twee seizoenen de hoofdtrainer van AZ. De club en de trainer hebben een akkoord bereikt over contractverlenging, waardoor Echteld tot medio 2028 de coach is van de Alkmaarse club.

1 uur geleden
Grasmat ligt in stadion New Jersey voor finale WK voetbal

NEW JERSEY (ANP/AFP) - Het MetLife Stadium in New Jersey, waar op 19 juli de finale van het WK voetbal wordt gespeeld, heeft zijn grasmat gekregen. In het stadion in East Rutherford, nabij New York, worden acht WK-wedstrijden gespeeld.

2 uur geleden
Voetbalbond Curaçao voelt niets voor terugkeer coach Advocaat

DEN HAAG (ANP) - De voetbalbond van Curaçao voelt vlak voor het WK niets voor een terugkeer van Dick Advocaat als bondscoach. "Fred Rutten zal Curaçao als bondscoach vertegenwoordigen tijdens het WK", laat voorzitter Gilbert Martina weten aan De Telegraaf.

3 uur geleden
Duel in Copa Libertadores afgelast na wangedrag supporters

MEDELLÍN (ANP/AFP) - Een wedstrijd in de Copa Libertadores tussen Independiente Medellín uit Colombia en titelverdediger Flamengo uit Brazilië is donderdag afgelast na wangedrag van supporters. Die staken vuurwerk af en stichtten brand op de tribunes.

4 uur geleden
Real Madrid onderzoekt incident tussen Valverde en Tchouameni

MADRID (ANP) - Real Madrid gaat een "disciplinaire procedure" in gang zetten naar aanleiding van het incident tussen spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouameni. Dat meldt de club donderdag op de eigen site. Eerder op donderdag berichtten Spaanse media over een opstootje op de training tussen de twee middenvelders, waarna Valverde naar het ziekenhuis zou zijn gebracht voor hechtingen.

16 uur geleden
Te Kloese na vertrek bij Feyenoord naar Mexicaanse club Monterrey

MONTERREY (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat na zijn vertrek als algemeen- en technisch directeur bij Feyenoord aan de slag bij Monterrey, waar hij sportief directeur wordt. Dat heeft de Mexicaanse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. Te Kloese treedt aan per 1 juli.

18 uur geleden
Real Madrid-middenvelder Valverde gehecht na ruzie met Tchouaméni

MADRID (ANP/RTR/AFP) - Real Madrid-aanvoerder Federico Valverde (27) is donderdag naar het ziekenhuis gebracht na een confrontatie met zijn teamgenoot Aurélien Tchouaméni. Dat melden diverse Spaanse media. In het ziekenhuis is volgens de berichten een snijwond in Valverdes gezicht gehecht.

18 uur geleden