FC Groningen rekent in vrieskou af met PEC Zwolle: 1-0
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft zijn elfde competitiezege van dit seizoen geboekt. De ploeg van trainer Danny Buijs won in de vrieskou de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle met 1-0 en verstevigde de zesde plek in de Eredivisie. Jørgen Strand Larsen maakte de goal. PEC speelde het laatste half uur met tien man, nadat aanvoerder Pelle Clement met rood van het veld werd gestuurd.
Groningen begon uitgerust aan het duel. De ploeg kwam vorig weekeinde niet in actie omdat de wedstrijd tegen Feyenoord vanwege de extreme weersomstandigheden in Nederland werd afgelast. Het veld in het stadion van FC Groningen was ondanks de vorst goed bespeelbaar. De KNVB had de wedstrijd vanwege de kou verplaatst van de avond naar de middag met de aftrap om 12.00 uur.
Groningen, nog altijd zonder Arjen Robben, was de betere ploeg met de beste kansen. Strand Larsen bracht de thuisploeg in de 16e minuut op voorsprong. Hij kreeg de bal na een kluts in het strafschopgebied voor de voeten en scoorde voor de negende keer dit seizoen. PEC was in de eerste helft maar één keer gevaarlijk.
De Groningers hielden in de tweede helft het overwicht en zagen na een uur dat Clement het elftal van PEC moest verlaten met een rode kaart. Scheidsrechter Jeroen Manschot gaf in eerste instantie geel voor de overtreding op Ramon Lundqvist, maar zette hem op aandringen van de VAR om in rood. Bij Groningen mocht de Zweedse aanwinst Paulos Abraham in de slotfase zijn debuut maken.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP/RTR) - Bruno Fernandes is zaterdag verkozen tot beste speler van de Premier League dit seizoen. De 31-jarige Portugese middenvelder leidde Manchester United met een record aan assists naar de derde plaats. De Engelse topclub, die het seizoen zondag afsluit bij Brighton & Hove Albion, kwalificeerde zich daarmee voor het hoofdtoernooi van de Champions League.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn is de nieuwe algemeen directeur van Feyenoord. De 58-jarige Rotterdammer volgt per 1 juli de naar Mexico vertrekkende Dennis te Kloese op.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht hoopt zondag in de finale van de play-offs voor deelname aan Europees voetbal tegen Ajax weer te kunnen beschikken over David Min. De spits miste donderdag de ontmoeting met sc Heerenveen in de halve finale wegens een liesblessure.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo moet vanwege ebola voorafgaand aan het wereldkampioenschap 21 dagen lang in quarantaine blijven. Gebeurt dat niet, dan lopen de voetballers de kans de Verenigde Staten niet binnen te komen. "We willen ervoor zorgen dat er op deze manier niets in onze buurt of aan onze grenzen komt", aldus Andrew Giuliani, hoofd van de WK-taskforce van het Witte Huis, tegen zender ESPN.
5 uur geledenPUEBLA (ANP/RTR) - De Mexicaanse voetballers hebben richting het wereldkampioenschap in eigen land vertrouwen opgedaan. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre rekende in Puebla af met Ghana: 2-0.
7 uur geledenHEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
17 uur geleden