Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Groningen rekent in vrieskou af met PEC Zwolle: 1-0

FC Groningen rekent in vrieskou af met PEC Zwolle: 1-0

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft zijn elfde competitiezege van dit seizoen geboekt. De ploeg van trainer Danny Buijs won in de vrieskou de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle met 1-0 en verstevigde de zesde plek in de Eredivisie. Jørgen Strand Larsen maakte de goal. PEC speelde het laatste half uur met tien man, nadat aanvoerder Pelle Clement met rood van het veld werd gestuurd.

Groningen begon uitgerust aan het duel. De ploeg kwam vorig weekeinde niet in actie omdat de wedstrijd tegen Feyenoord vanwege de extreme weersomstandigheden in Nederland werd afgelast. Het veld in het stadion van FC Groningen was ondanks de vorst goed bespeelbaar. De KNVB had de wedstrijd vanwege de kou verplaatst van de avond naar de middag met de aftrap om 12.00 uur.

Groningen, nog altijd zonder Arjen Robben, was de betere ploeg met de beste kansen. Strand Larsen bracht de thuisploeg in de 16e minuut op voorsprong. Hij kreeg de bal na een kluts in het strafschopgebied voor de voeten en scoorde voor de negende keer dit seizoen. PEC was in de eerste helft maar één keer gevaarlijk.

De Groningers hielden in de tweede helft het overwicht en zagen na een uur dat Clement het elftal van PEC moest verlaten met een rode kaart. Scheidsrechter Jeroen Manschot gaf in eerste instantie geel voor de overtreding op Ramon Lundqvist, maar zette hem op aandringen van de VAR om in rood. Bij Groningen mocht de Zweedse aanwinst Paulos Abraham in de slotfase zijn debuut maken.

Meer uit Voetbal

NAC Breda met tien man ten onder tegen Excelsior

BREDA (ANP) - NAC Breda is na een nieuwe nederlaag naar de laatste plaats in de Eredivisie gezakt. De kwakkelende ploeg van coach Carl Hoefkens verloor in eigen huis van Excelsior met 2-0. NAC speelde het overgrote deel van de wedstrijd met tien man, omdat Rio Hillen in de 12e minuut de rode kaart kreeg. Excelsior nam de drie punten dankbaar aan; het elftal van trainer Ruben den Uil klom naar de tiende plaats.

9 uur geleden
Real Madrid voorlopig zonder geblesseerde Rodrygo

MADRID (ANP) - Real Madrid kan voorlopig geen beroep doen op de Braziliaan Rodrygo. De aanvaller heeft een peesontsteking in zijn rechterhamstring, meldt de Spaanse voetbalclub op zijn website. Real doet geen mededeling over de duur van zijn afwezigheid, maar de aard van de blessure vraagt om een zorgvuldige behandeling.

11 uur geleden
Boze Ronaldo ontbreekt opnieuw bij Al Nassr

RIYAD (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo mist vrijdag ook de thuiswedstrijd van Al Nassr tegen Al Ittihad. Volgens veel media is de Portugese vedette nog steeds teleurgesteld in het staatsinvesteringsfonds PIF uit Saudi-Arabië.

12 uur geleden
Feyenoord haalt Kraaijeveld bij selectie van eerste elftal

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Thijs Kraaijeveld definitief naar de selectie van het eerste elftal gehaald. De 18-jarige verdediger trainde al vaak mee met de ploeg van trainer Robin van Persie.

14 uur geleden
Torino neemt per direct afscheid van verdediger Schuurs

TURIJN (ANP) - Perr Schuurs heeft per direct afscheid genomen van Torino. Dat meldt de nummer 13 van de Serie A op de eigen website.

14 uur geleden
Van Persie: bedreigingen aan Te Kloese respectloos en ongepast

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie veroordeelt de bedreigingen aan het adres van directeur Dennis te Kloese van Feyenoord. "Ik vind het respectloos tegenover Dennis", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van zondag met FC Utrecht.

16 uur geleden
Verdediger Nuytinck na bijna een jaar revalideren terug bij NEC

NIJMEGEN (ANP) - Bram Nuytinck (35) keert terug in de selectie van NEC voor de Eredivisiewedstrijd tegen Heracles Almelo van zaterdag. De ervaren centrale verdediger scheurde zijn kruisband in april vorig jaar en is nu voldoende hersteld.

19 uur geleden