Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Groningen rekent in vrieskou af met PEC Zwolle: 1-0

FC Groningen rekent in vrieskou af met PEC Zwolle: 1-0

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft zijn elfde competitiezege van dit seizoen geboekt. De ploeg van trainer Danny Buijs won in de vrieskou de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle met 1-0 en verstevigde de zesde plek in de Eredivisie. Jørgen Strand Larsen maakte de goal. PEC speelde het laatste half uur met tien man, nadat aanvoerder Pelle Clement met rood van het veld werd gestuurd.

Groningen begon uitgerust aan het duel. De ploeg kwam vorig weekeinde niet in actie omdat de wedstrijd tegen Feyenoord vanwege de extreme weersomstandigheden in Nederland werd afgelast. Het veld in het stadion van FC Groningen was ondanks de vorst goed bespeelbaar. De KNVB had de wedstrijd vanwege de kou verplaatst van de avond naar de middag met de aftrap om 12.00 uur.

Groningen, nog altijd zonder Arjen Robben, was de betere ploeg met de beste kansen. Strand Larsen bracht de thuisploeg in de 16e minuut op voorsprong. Hij kreeg de bal na een kluts in het strafschopgebied voor de voeten en scoorde voor de negende keer dit seizoen. PEC was in de eerste helft maar één keer gevaarlijk.

De Groningers hielden in de tweede helft het overwicht en zagen na een uur dat Clement het elftal van PEC moest verlaten met een rode kaart. Scheidsrechter Jeroen Manschot gaf in eerste instantie geel voor de overtreding op Ramon Lundqvist, maar zette hem op aandringen van de VAR om in rood. Bij Groningen mocht de Zweedse aanwinst Paulos Abraham in de slotfase zijn debuut maken.

Meer uit Voetbal

Arsenal begint Champions League-finale met Timber op de bank

BOEDAPEST (ANP) - Arsenal begint aan de finale van de Champions League in Boedapest tegen Paris Saint-Germain met Jurriën Timber op de bank. De 24-jarige verdediger zit voor het eerst sinds half maart in de selectie van coach Mikel Arteta.

1 uur geleden
Iraanse voetbalbond vraagt FIFA om opheldering over visa voor WK

TEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse voetbalbond FFIRI heeft de FIFA in een officiële brief om "transparantie en opheldering" gevraagd over de nog lopende visumprocedure voor het Iraanse elftal en stafleden. Het team wacht een kleine twee weken voor de start van het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico nog altijd op geldige visa, meldt de FFIRI.

1 uur geleden
Liverpool ontslaat trainer Slot na twee seizoenen

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft trainer Arne Slot ontslagen. De Nederlandse coach was sinds de zomer van 2024 werkzaam bij de Engelse club. Hij had nog een contract voor een seizoen op Anfield. Bij Liverpool spelen Oranje-internationals Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch, Jeremie Frimpong en Cody Gakpo.

5 uur geleden
Verdediger Holm haakt geblesseerd af bij Oranje-opponent Zweden

STOCKHOLM (ANP) - Oranje-tegenstander Zweden moet het op het WK voetbal doen zonder rechtsback Emil Holm. De 26-jarige speler van Bologna, die het afgelopen halfjaar op huurbasis uitkwam voor Juventus, heeft een spierblessure opgelopen en heeft daardoor het trainingskamp van de ploeg verlaten. Herman Johansson van het Amerikaanse FC Dallas is opgeroepen als zijn vervanger.

6 uur geleden
Canadese verdediger Davies na blessure opgenomen in WK-selectie

TORONTO (ANP/RTR) - Verdediger Alphonso Davies is na zijn hamstringblessure op tijd fit om met medegastland Canada mee te doen aan het WK voetbal. Bondscoach Jesse Marsch heeft de 25-jarige speler van Bayern München opgenomen in zijn definitieve selectie van 26 spelers, die weinig verrassingen kent. Andere bekende namen zijn aanvallers Jonathan David van het Italiaanse Juventus en Promise David van het Belgische Union.

9 uur geleden
The Sun: Raheem Sterling opgepakt na ongeluk op Britse snelweg

LONDEN (ANP) - Voetballer Raheem Sterling is volgens de Britse krant The Sun opgepakt na een auto-ongeluk even ten zuidwesten van Londen donderdag. De 31-jarige Sterling, die de afgelopen maanden uitkwam voor Feyenoord, wordt verdacht van rijden onder invloed.

15 uur geleden
FC Barcelona neemt Gordon over van Newcastle United

BARCELONA (ANP) - Anthony Gordon verlaat Newcastle United voor FC Barcelona. De kampioen van Spanje betaalt volgens veel media maximaal 80 miljoen euro voor de aanvaller die zijn handtekening onder een vijfjarig contract heeft gezet.

20 uur geleden