FC Groningen profiteert met zege van puntenverlies concurrenten
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft optimaal geprofiteerd van het puntenverlies van Willem II en Roda JC. De nummer 3 van de Keuken Kampioen Divisie verkleinde de achterstand op de ranglijst met een 3-0-zege op SC Cambuur.
Groningen heeft nog 4 punten minder dan koploper Willem II en 1 punt minder dan Roda. Willem II speelde eerder op de zaterdag gelijk bij MVV (1-1) en Roda verspeelde vrijdag 2 punten tegen De Graafschap (1-1).
Groningen, dat al sinds begin februari ongeslagen is in de eerste divisie, trok de goede lijn door tegen Cambuur. Het elftal van Dick Lukkien opende in de 23e minuut de score via Marvin Peersman. De voormalige speler van Cambuur kopte een corner van Laros Duarte bij de tweede paal binnen. Na een goede steekbal van Romano Postema schoot Thom van Bergen tien minuten later de 2-0 binnen.
Duarte was na rust met een hard schot dicht bij een derde treffer voor de thuisploeg, waarna Van Bergen een kopkans niet wist te verzilveren. Groningen eindigde de wedstrijd met tien man, na een overtreding van keeper Hidde Jurjus op de doorgebroken Milan Smit. De doelman mist daardoor volgende week de topper tegen Willem II in Tilburg. Ondanks het ondertal scoorde Groningen in de slotfase nog via Postema, 3-0.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft het vertrek van Quinten Timber bevestigd. De 24-jarige middenvelder vervolgt zijn loopbaan bij Olympique Marseille.
1 uur geledenMARSEILLE (ANP) - Quinten Timber heeft op sociale media alvast afscheid genomen van Feyenoord. De middenvelder is in Marseille om zijn transfer naar Olympique af te ronden.
1 uur geledenGENK (ANP) - KRC Genk veroordeelt het wangedrag van 'een kleine minderheid supporters' bij de wedstrijd in de Europa League tegen FC Utrecht. De Belgische club betreurt het 'ten zeerste' dat daardoor 1200 'trouwe Genkies' niet aanwezig konden zijn bij het duel in de Galgenwaard en spreekt ook van 'onnodig buitensporig geweld' van de politie. Dat schrijft Genk in een verklaring op de website.
4 uur geledenNICE (ANP) - Go Ahead Eagles is er niet in geslaagd om zich in een kansrijke positie te voetballen om de tussenronde van de Europa League te bereiken. Op bezoek bij OGC Nice aan de Franse zuidkust werd met 3-1 verloren. De Deventenaren hebben nu 6 punten uit zeven duels en staan 30e in het hoofdtoernooi van de Europa League. De nummers 9 tot en met 24 gaan door naar de tussenronde die in februari plaatsvindt.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen FC Utrecht en KRC Genk in de Europa League is om 21.52 uur alsnog begonnen. Beide ploegen zouden elkaar vanaf 21.00 uur treffen in De Galgenwaard. Dat lukte niet vanwege problemen met Belgische fans.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie sprak donderdag na de thuiszege op Sturm Graz (3-0) in de Europa League van een "frisse en nieuwe start". Het was voor Feyenoord de eerste zege sinds begin december.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft alle supporters van KRC Genk uit het bezoekersvak van het stadion van FC Utrecht gedreven. De aftrap, die gepland stond voor 21.00 uur, is uitgesteld.
15 uur geleden