FC Groningen profiteert met zege van puntenverlies concurrenten
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft optimaal geprofiteerd van het puntenverlies van Willem II en Roda JC. De nummer 3 van de Keuken Kampioen Divisie verkleinde de achterstand op de ranglijst met een 3-0-zege op SC Cambuur.
Groningen heeft nog 4 punten minder dan koploper Willem II en 1 punt minder dan Roda. Willem II speelde eerder op de zaterdag gelijk bij MVV (1-1) en Roda verspeelde vrijdag 2 punten tegen De Graafschap (1-1).
Groningen, dat al sinds begin februari ongeslagen is in de eerste divisie, trok de goede lijn door tegen Cambuur. Het elftal van Dick Lukkien opende in de 23e minuut de score via Marvin Peersman. De voormalige speler van Cambuur kopte een corner van Laros Duarte bij de tweede paal binnen. Na een goede steekbal van Romano Postema schoot Thom van Bergen tien minuten later de 2-0 binnen.
Duarte was na rust met een hard schot dicht bij een derde treffer voor de thuisploeg, waarna Van Bergen een kopkans niet wist te verzilveren. Groningen eindigde de wedstrijd met tien man, na een overtreding van keeper Hidde Jurjus op de doorgebroken Milan Smit. De doelman mist daardoor volgende week de topper tegen Willem II in Tilburg. Ondanks het ondertal scoorde Groningen in de slotfase nog via Postema, 3-0.
Meer uit Voetbal
MARSEILLE (ANP) - Quinten Timber heeft zijn debuut bij Olympique Marseille gemaakt met een overwinning op RC Lens. In Marseille won de thuisploeg met 3-1. Timber, die vrijdag Feyenoord officieel verruilde voor de Franse topclub, begon in de basis en werd in de tweede helft gewisseld.
2 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Real Madrid heeft door een zege op Villarreal de koppositie in de Spaanse competitie La Liga overgenomen van FC Barcelona. De Madrilenen van de nieuwe coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 van de ploeg die afgelopen dinsdag verloor van Ajax in de Champions League.
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - De wedstrijd tussen FC Twente en Excelsior in de Eredivisie is geëindigd in 0-0. FC Twente blijft door het gelijkspel met 30 punten op de zesde plaats van de ranglijst staan. Excelsior stijgt naar de dertiende plaats met 22 punten.
2 uur geledenCASTELLÓN DE LA PLANA (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben mede dankzij een treffer van Esmee Brugts de Spaanse Supercup gewonnen. Het is voor de vijfde keer op rij dat Barcelona de prijs pakt. In Castellón de la Plana eindigde de finale tegen Real Madrid in een 2-0-zege.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor het eerst sinds september punten verspeeld in de Eredivisie. Thuis tegen NAC Breda wist de ploeg van trainer Peter Bosz pas in de blessuretijd een punt veilig te stellen (2-2).
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de tiende overwinning geboekt in de Eredivisie. In de Goffert versloeg de ploeg van trainer Dick Schreuder PEC Zwolle met 2-1. Koki Ogawa en Tjaronn Chery scoorden voor NEC. Younes Namli had de score geopend voor PEC.
4 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Liverpool heeft de uitwedstrijd tegen Bournemouth in de Premier League door een doelpunt in de slotseconden verloren. Het werd 3-2 aan de Engelse zuidkust. Liverpool is er dit kalenderjaar nog niet in geslaagd te winnen in de Engelse competitie.
5 uur geleden