FC Groningen onderzoekt opzetten vrouwenafdeling
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen onderzoekt de mogelijkheden om een eigen vrouwenvoetbalafdeling op te zetten. De club heeft plannen om te gaan meedoen aan de Eredivisie Vrouwen, de competitie die nu uit negen ploegen bestaat, en wil dan ook een vrouwen- en meidenopleiding beginnen. "Richting het nieuwe voetbalseizoen 2022-2023 willen we inzichtelijk hebben wat er voor nodig is een vrouwenvoetbalafdeling op te starten", zegt algemeen directeur Wouter Gudde.
FC Groningen heeft Valerie Overkamp aangesteld als projectleider van het haalbaarheidsonderzoek. De 26-jarige Overkamp zette eerder een regionaal team op voor talentvolle voetbalsters uit de regio's Twente en Salland. Ze gaat onder meer onderzoeken hoe andere betaaldvoetbalclubs hun vrouwenafdeling hebben opgezet.
"Vrouwenvoetbal is mondiaal één van de hardst groeiende sporten", zegt Gudde. "In het achterland van FC Groningen hebben jonge meiden geen rolmodellen. Wij willen talent inspireren en laten groeien, ook meisjes die dromen van een professionele voetbalcarrière. Wij willen ze die kansen gaan bieden, maar we willen dit wel op een duurzame manier doen. Hiervoor is het nodig dat we goed onderzoek doen naar welke voorwaarden noodzakelijk zijn."
De Eredivisie Vrouwen bestaat dit seizoen uit FC Twente, Ajax, PSV, Feyenoord, PEC Zwolle, sc Heerenveen, ADO Den Haag, Excelsior en VV Alkmaar. Alleen die laatste ploeg is niet verbonden aan een profclub uit de Eredivisie of Keuken Kampioen Divisie.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim zag Ajax ook tegen Excelsior (2-2) na rust een voorsprong verspelen. "We spelen een goede wedstrijd en maken twee prima doelpunten", zei hij. "Maar we geven het ook weer weg binnen vijf minuten."
41 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Mika Godts baalde van het gelijkspel van Ajax tegen Excelsior (2-2). De linksbuiten schoot de bezoekers met twee doelpunten op voorsprong, maar zag zijn ploeg toch weer in de fout gaan. "Dit is heel frustrerend", zei de Belg bij ESPN. "Dit is ons ook al vaker gebeurd. Er was ruim een uur niets aan de hand en toch gaat het weer fout."
43 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Ajax blijkt maar niet in staat om twee goede helften te spelen. De club leek op weg naar een simpele uitzege op Excelsior, maar leed toch puntenverlies in Rotterdam (2-2).
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-trainer Arne Slot was lovend over verdediger Ibrahima Konaté na zijn doelpunt en goede spel tegen Newcastle United (4-1-winst). De Fransman zou het Premier League-duel eigenlijk niet spelen omdat zijn vader was overleden, maar hij keerde eerder terug vanwege de vele blessures bij de club.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft overtuigend gewonnen van Newcastle United in de Premier League. De ploeg van trainer Arne Slot won met 4-1 en behield de vijfde plaats. De Fransman Hugo Ekitike scoorde twee keer voor Liverpool, waar Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch en Cody Gakpo in de basis stonden. Sven Botman bleef op de bank bij Newcastle.
15 uur geledenELCHE (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Elche met 3-1 gewonnen en de koppositie in Spanje verstevigd. De ploeg van coach Hansi Flick kwam op 55 punten, 4 meer dan Real Madrid, dat zondag speelt tegen Rayo Vallecano.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft zijn vijfde zege op rij geboekt in de Eredivisie. De ploeg van coach Maurice Steijn won op Het Kasteel met 2-0 van FC Groningen dankzij twee treffers van Shunsuke Mito. Het was voor Sparta 53 jaar geleden dat het vijf achtereenvolgende wedstrijden won. Dat was in het seizoen 1972/1973. FC Groningen zag in de wedstrijd twee keer een doelpunt afgekeurd worden.
16 uur geleden