FC Groningen neemt na rust afstand van RKC Waalwijk
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft ook RKC verslagen in de Eredivisie. De ploeg van trainer Danny Buijs vierde de derde competitiezege op rij (2-0).
Ahmed El Messaoudi opende in de 54e minuut de score. Hij trof afgelopen zondag ook al tweemaal doel tegen AZ (1-2) en vierde twee weken geleden de winnende treffer tegen Willem II (1-0). Daniël van Kaam strafte in de 76e minuut een mislukte terugspeelbal van Saïd Bakari af.
Voor RKC was het de eerste nederlaag in vier wedstrijden. De club uit Waalwijk won de afgelopen weken van VVV-Venlo (3-2) en FC Twente (0-2) en speelde gelijk tegen sc Heerenveen (1-1).
FC Groningen en RKC Waalwijk werden voor rust niet gevaarlijk. De thuisploeg schoot geen enkele keer op doel, RKC eenmaal. Wel had middenvelder Azor Matusiwa van FC Groningen geluk dat hij geen strafschop tegen kreeg toen hij de bal ongelukkig tegen een van zijn armen schoot. Arbiter Jannick van der Laan liet doorspelen en de videoscheidsrechter vond dat kennelijk een juiste beslissing.
Finn Stokkers was vlak na de openingstreffer van El Messaoudi dichtbij de gelijkmaker. De aanvaller van RKC stuitte op doelman Sergio Padt.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."
10 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.
15 uur geledenBEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.
20 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.
1 dag geledenWAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.
1 dag geledenBREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.
1 dag geleden