FC Groningen neemt na rust afstand van RKC Waalwijk
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft ook RKC verslagen in de Eredivisie. De ploeg van trainer Danny Buijs vierde de derde competitiezege op rij (2-0).
Ahmed El Messaoudi opende in de 54e minuut de score. Hij trof afgelopen zondag ook al tweemaal doel tegen AZ (1-2) en vierde twee weken geleden de winnende treffer tegen Willem II (1-0). Daniël van Kaam strafte in de 76e minuut een mislukte terugspeelbal van Saïd Bakari af.
Voor RKC was het de eerste nederlaag in vier wedstrijden. De club uit Waalwijk won de afgelopen weken van VVV-Venlo (3-2) en FC Twente (0-2) en speelde gelijk tegen sc Heerenveen (1-1).
FC Groningen en RKC Waalwijk werden voor rust niet gevaarlijk. De thuisploeg schoot geen enkele keer op doel, RKC eenmaal. Wel had middenvelder Azor Matusiwa van FC Groningen geluk dat hij geen strafschop tegen kreeg toen hij de bal ongelukkig tegen een van zijn armen schoot. Arbiter Jannick van der Laan liet doorspelen en de videoscheidsrechter vond dat kennelijk een juiste beslissing.
Finn Stokkers was vlak na de openingstreffer van El Messaoudi dichtbij de gelijkmaker. De aanvaller van RKC stuitte op doelman Sergio Padt.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Nederland is voor Jürgen Klopp de ideale tegenstander bij zijn debuut als bondscoach van het Duitse nationale elftal. Dat zei de 59-jarige trainer woensdag tijdens een persconferentie in aanloop naar de Nations League-wedstrijd van donderdag.
9 uur geledenOEIRAS (ANP/RTR) - Cristiano Ronaldo wil zijn duizendste doelpunt het liefst maken in het shirt van Portugal. "Dat zou de kers op de taart zijn, een bekroning van een prachtig verhaal", zei de 41-jarige aanvoerder van Portugal op een bijeenkomst voorafgaand aan de wedstrijd tegen Wales in de Nations League.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Bondscoach Mark van Bommel van het Belgische voetbalelftal heeft in zijn eerste toespraak tot de spelersgroep gezegd dat België "met een beetje geluk" veel verder had kunnen komen op het WK. "Met een beetje geluk hadden jullie nog kunnen winnen ook", zei de Nederlandse oud-international in een door de Belgische voetbalbond verspreide video op X. "Dat moet ook de mentaliteit worden voor de volgende toernooien: de Nations League en het EK."
14 uur geledenZEIST (ANP) - Denzel Dumfries, Nathan Aké en Cody Gakpo zijn achter Virgil van Dijk de reserve-aanvoerders van het Nederlands elftal. Bondscoach Xavi Hernández vertelde dat een dag voor de eerste wedstrijd tegen Duitsland in de Nations League.
16 uur geledenOEIRAS (ANP/RTR) - Voorzitter Aleksander Čeferin van de UEFA heeft aangegeven dat het vertrouwen nog niet is hersteld na de inmiddels ingetrokken commercialiseringsplannen van de FIFA. "Het project dat de eenheid van het wereldvoetbal verbrak mag dan geschrapt zijn, maar het geschonden vertrouwen is niet teruggekeerd; het herstellen daarvan is nu onze taak", zei Čeferin woensdag.
17 uur geledenZEIST (ANP) - Virgil van Dijk voelt te weinig waardering bij het Nederlands elftal. De aanvoerder sprak zich daarover woensdag uit tijdens een persconferentie, waar hij een wat geprikkelde indruk maakte.
17 uur geledenZEIST (ANP) - Jurriën Timber maakt donderdag deel uit van de wedstrijdselectie van het Nederlands elftal voor de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League. Dat zei bondscoach Xavi Hernández woensdag op een persconferentie.
17 uur geleden