FC Groningen neemt na rust afstand van RKC Waalwijk
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft ook RKC verslagen in de Eredivisie. De ploeg van trainer Danny Buijs vierde de derde competitiezege op rij (2-0).
Ahmed El Messaoudi opende in de 54e minuut de score. Hij trof afgelopen zondag ook al tweemaal doel tegen AZ (1-2) en vierde twee weken geleden de winnende treffer tegen Willem II (1-0). Daniël van Kaam strafte in de 76e minuut een mislukte terugspeelbal van Saïd Bakari af.
Voor RKC was het de eerste nederlaag in vier wedstrijden. De club uit Waalwijk won de afgelopen weken van VVV-Venlo (3-2) en FC Twente (0-2) en speelde gelijk tegen sc Heerenveen (1-1).
FC Groningen en RKC Waalwijk werden voor rust niet gevaarlijk. De thuisploeg schoot geen enkele keer op doel, RKC eenmaal. Wel had middenvelder Azor Matusiwa van FC Groningen geluk dat hij geen strafschop tegen kreeg toen hij de bal ongelukkig tegen een van zijn armen schoot. Arbiter Jannick van der Laan liet doorspelen en de videoscheidsrechter vond dat kennelijk een juiste beslissing.
Finn Stokkers was vlak na de openingstreffer van El Messaoudi dichtbij de gelijkmaker. De aanvaller van RKC stuitte op doelman Sergio Padt.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie een slechte reeks beëindigd. De koploper boekte voor eigen publiek een ruime overwinning op AS Roma: 5-2. Uit de drie vorige competitieduels had Inter slechts 2 punten gepakt.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Leeds United heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finale van de FA Cup. In Londen verspeelde het elftal van trainer Daniel Farke tegen West Ham United in blessuretijd van de tweede helft een voorsprong van twee doelpunten: 2-2.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz heeft de derde achtereenvolgende landstitel die hij met PSV behaalde in zijn eentje gevierd. Dat vertelde de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart, directeur voetbalzaken van PSV, hecht veel waarde aan de derde achtereenvolgende landstitel van de Eindhovenaren. "Als je kampioen wordt met alle wisselingen die we aan het begin van het seizoen hebben gehad, mag je daar bijzonder trots op zijn", zegt hij in gesprek met ESPN.
9 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft onderin de Eredivisie nauwelijks geprofiteerd van de nederlagen van concurrenten Telstar en Excelsior. Het elftal van trainer Carl Hoefkens kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen Sparta Rotterdam: 0-0.
11 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vond dat zijn elftal zondag in de uitwedstrijd tegen FC Volendam genoeg kansen creëerde om in ieder geval één keer te scoren. Dat lukte de Rotterdammers echter niet: 0-0.
12 uur geledenZEIST (ANP) - Supporters die met gezichtsbedekkende kleding het stadion betreden, kunnen een landelijk stadionverbod van 9 maanden verwachten. Dat zegt een woordvoerder van de KNVB, nadat PEC-supporters zondag tijdens de IJsselderby tegen Go Ahead Eagles tegen de afspraken in gezichtsbedekking droegen en uiteindelijk door de ME uit het stadion moesten worden gehaald.
12 uur geleden