FC Groningen neemt afscheid van keepers Leeuwenburgh en De Boer
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen neemt na dit seizoen afscheid van de keepers Peter Leeuwenburgh en Jan de Boer. Leeuwenburgh (29) en De Boer (22) hebben beiden een aflopend contract en dat wordt niet verlengd. Ze zijn bij de nummer 17 van de Eredivisie reserve achter eerste doelman Michael Verrips.
FC Groningen nam Leeuwenburgh in 2021 over van de Zuid-Afrikaanse club Cape Town City. De doelman was in zijn eerste seizoen de vaste nummer 1, maar raakte na de komst van huurling Verrips zijn basisplaats kwijt. Leeuwenburgh, die eerder bij Jong Ajax en FC Dordrecht in de Keuken Kampioen Divisie speelde, stond 38 wedstrijden onder de lat in de Eredivisie.
De Boer debuteerde in oktober tijdens de met 4-2 gewonnen thuiswedstrijd tegen PSV namens de Groningse hoofdmacht in de Eredivisie. Met de nodige reddingen had hij een belangrijk aandeel in de zege. Het bleef voor De Boer echter bij dat ene optreden. Hij wil volgend seizoen bij een andere club proberen om eerste keeper te worden.
FC Groningen strijdt tegen degradatie uit de hoogste afdeling. De club heeft voor komend seizoen Dick Lukkien van FC Emmen vastgelegd als nieuwe hoofdtrainer.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz baalde na de uitschakeling in de Champions League tegen Bayern München (1-2) nog meer van de nederlaag in de openingswedstrijd in september tegen Union (1-3). "Als ik een slechte wedstrijd moet noemen, dan is het Union. Die was bar slecht. Dat mogen we onszelf kwalijk nemen. Daar hebben we het laten liggen. Niet in de thuiswedstrijden tegen Atlético en Bayern", zei hij op een persconferentie in het Philips Stadion.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim trok een harde conclusie na de nederlaag van Ajax tegen Olympiakos (1-2). "We zijn niet goed genoeg om van waarde voor de Champions League te zijn", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Daarvoor moeten we nog stappen zetten."
2 uur geledenBILBAO (ANP) - Athletic Club en Olympique Marseille zijn, net als PSV, in de laatste speelronde uit de top 24 van de Champions League gevallen. Dat betekent uitschakeling voor deze ploegen, die voorafgaand aan woensdagavond nog op een plek stonden die recht gaf op de tussenronde in februari.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Bodø/Glimt en Club Brugge hebben zich toch nog geplaatst voor de tussenronde van de Champions League. Beide ploegen stonden voorafgaand aan de laatste speelronde nog buiten de top 24 van de ranglijst. Bodø won bij Atlético Madrid met 2-1. Brugge won thuis met 3-0 van Olympique Marseille.
3 uur geledenEINDHOVEN/AMSTERDAM (ANP) - PSV heeft in de competitiefase van de Champions League circa 46 miljoen euro verdiend. Ajax heeft bijna 44 miljoen euro aan premies van de UEFA bij elkaar gespeeld.
3 uur geledenLISSABON (ANP) - Benfica heeft zich op spectaculaire wijze geplaatst voor de tussenronde van de Champions League. Een doelpunt van de doelman in de achtste minuut van de blessuretijd tegen Real Madrid betekende dat het doelsaldo van de Portugezen net goed genoeg was voor een plek in de top 24 van de ranglijst. Benfica won met 4-2 van de Madrilenen.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Vijf van de zes Engelse clubs gaan rechtstreeks door naar de achtste finales van de Champions League. Arsenal, dat woensdagavond met 3-2 won van Kairat Almaty uit Kazachstan, gaat als nummer 1 van de competitiefase naar de laatste zestien. Daarnaast eindigden Liverpool, Tottenham Hotspur, Chelsea en Manchester City bij de eerste acht clubs. Alleen Newcastle United is veroordeeld tot de tussenronde.
3 uur geleden