FC Groningen maakt ondanks coronacrisis toch winst
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft ondanks de coronacrisis afgelopen seizoen winst gemaakt. De eredivisieclub hield 2,9 miljoen euro over aan het seizoen 2019-2020, vooral dankzij transferopbrengsten en steun van de achterban. Groningen heeft daardoor nu geen schuld meer.
Het eigen vermogen ging van 2,3 miljoen euro in de min naar 600.000 euro in de plus. "FC Groningen heeft de financiële positie behoorlijk kunnen versterken. Dit is echter ook noodzakelijk om de gevolgen van de coronacrisis voor dít seizoen te kunnen opvangen, want elke thuiswedstrijd zonder publiek is de voorziene schade op dit moment circa 450.000 euro", aldus de club.
Groningen moest in het voorjaar hard ingrijpen toen de competitie als gevolg van het coronacrisis was afgebroken. De club ontsloeg in mei elf medewerkers en besloot vijf openstaande vacatures niet in te vullen. De voorbije jaren was het personeelsbestand wel behoorlijk gegroeid. Al het personeel, ook de spelers en stafleden, deden een 'loonoffer' om de club door de moeilijke fase heen te helpen.
Bedrijfsresultaat
De omzet bedroeg 19,9 miljoen euro, de bedrijfslasten waren 21,7 miljoen. Het leidde tot een negatief bedrijfsresultaat van 1,8 miljoen euro. Groningen hield echter ook 5,5 miljoen euro over aan de transfers van onder anderen Ritsu Doan, Samir Memisevic en Kaj Sierhuis. Daardoor kon de club het boekjaar toch met zwarte cijfers afsluiten.
Voor dit seizoen vreest Groningen voor een negatief bedrijfsresultaat van 2,5 miljoen euro. De noorderlingen, die met een begroting van 15 miljoen werken, rekenen erop dat ze tot de winterstop slechts in beperkte mate toeschouwers mogen toelaten bij thuiswedstrijden. De voetbalstadions zijn nu voor een periode van drie weken zelfs helemaal gesloten voor publiek.
Meer uit Voetbal
DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft drie dagen na de Europese stuntzege tegen Aston Villa weer eens een competitieduel gewonnen. De ploeg van coach Melvin Boel versloeg Excelsior met 2-0 dankzij twee doelpunten van Mathis Suray.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Tottenham Hotspur heeft zondag Everton met 3-0 verslagen. De Londenaren dankten met name verdediger Micky van de Ven. De Oranje-international maakte twee doelpunten en was daardoor mede verantwoordelijk voor de eerste nederlaag van Everton in het nieuwe stadion van de tweede club van Liverpool.
8 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft dankzij een overtuigende overwinning op FC Utrecht de derde plaats in de Eredivisie behouden. De Alkmaarders wonnen in eigen huis met 4-1 en kwamen op 21 punten, 2 meer dan Ajax en 4 minder dan koploper Feyenoord en PSV. Troy Parrott scoorde twee keer in de eerste helft. Sven Mijnans en Mees de Wit maakten de doelpunten in de tweede helft. Gjivai Zechiël scoorde voor FC Utrecht.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie wil niet te lang stilstaan bij de eerste nederlaag van dit seizoen in de Eredivisie. "Ik wil dat mijn jongens morgen gewoon weer zichzelf zijn en de honger laten zien om beter te worden. Hiervan gaan we leren", zei de trainer van Feyenoord na de ontmoeting in De Kuip met PSV: 2-3.
10 uur geledenROME (ANP) - AS Roma is dankzij een zege bij Sassuolo (1-0) gedeeld koploper van de Serie A. De ploeg uit Rome heeft net als Napoli 18 punten uit acht wedstrijden. De ploeg uit Napels, die zaterdag met Noa Lang als invaller met 3-1 won van Internazionale, heeft wel een beter doelsaldo.
10 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft de aanval van FC Barcelona op de koppositie in La Liga afgeslagen en won de Clásico. De ploeg van trainer Xabi Alonso was op eigen veld sterker dan de naaste belager en won met 2-1. Daardoor heeft Real na tien speelronden 5 punten meer dan Barcelona.
10 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft trainer Bas Sibum ontslagen. De reden zijn de tegenvallende prestaties, meldt de Overijsselse Eredivisieclub. Heracles verloor zaterdag met 3-0 bij FC Volendam en behaalde uit de eerste tien competitiewedstrijden maar 3 punten.
11 uur geleden