
FC Groningen lijdt over vorig seizoen verlies van 3 miljoen euro
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft over het afgelopen seizoen een verlies geleden van ongeveer 3 miljoen euro. De Eredivisieclub uit Groningen, die vorig seizoen uitkwam in de Keuken Kampioen Divisie, zegt in het jaarverslag het tekort op te vangen met het eigen vermogen, dat daarna 8,8 miljoen euro bedraagt.
Eigenlijk bedroeg het verlies uit bedrijfsactiviteiten van FC Groningen zelfs 5,3 miljoen euro. Maar dit tekort werd voor 1,3 miljoen euro gedekt door transferinkomsten. Na belastingen resteerde uiteindelijk een verlies van 3 miljoen euro.
Door de degradatie in 2023 en het spelen van een seizoen in de Keuken Kampioen Divisie daalden de opbrengsten uit mediarechten volgens FC Groningen met zo'n 3 miljoen euro. De kosten van de herstructurering van de eerste selectie drukten zwaar op de begroting. De club zegt echter dat het de financiële schade op eigen kracht wist te beperken, mede door de goede sportieve prestaties in de competitie en in het bekertoernooi.
Verkoop spelers
FC Groningen hield geld over aan de verkoop van Radinio Balker (Huddersfield Town), Tomas Suslov (Hellas Verona) en Marin Sverko (Venezia FC). Daarnaast ontvingen de Groningers een doorverkooppercentage van de transfers van Azor Matusiwa en Cyril Ngonge. Hierdoor haalde de club 6,4 miljoen euro op. Daartegenover stond 5,1 miljoen euro aan afschrijving en afwaardering van de transferwaarde van de selectie.
De Eredivisieclub zegt voor dit seizoen te werken met een begroting van 23 miljoen euro. Groningen gaat uit van een negatief bedrijfsresultaat van 2 miljoen euro, maar denkt dat voor een groot deel te kunnen opvangen door transferinkomsten.
Meer uit Voetbal
LEEUWARDEN (ANP) - Bondscoach Andries Jonker kiest ook in het uitzwaaiduel met Finland voor Dominique Janssen en Veerle Buurman als centrale verdedigsters. Het betekent dat aanvoerster Sherida Spitse en Caitlin Dijkstra op de bank zitten als het duel om 20.00 uur begint in Leeuwarden.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Voormalig Oranje-international Jetro Willems wordt bij NEC herenigd met trainer Dick Schreuder. De Nijmegenaren hebben de linksback voor één seizoen vastgelegd. De 31-jarige Willems komt transfervrij over van het Spaanse CD Castellón, waar Schreuder tot begin dit jaar trainer was.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle-middenvelder Anouar El Azzouzi heeft alsnog zijn gewenste transfer te pakken. De 24-jarige Veenendaler vertrekt naar Tweede Bundesligaclub Fortuna Düsseldorf, nadat een overgang naar Austria Wien vorige maand op het laatste moment niet was doorgegaan.
3 uur geledenRIYAD (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo heeft zijn aflopende contract bij Al-Nassr met twee jaar verlengd. "Al-Nassr voor altijd", zegt de 40-jarige aanvaller in een video op het X-account van de nummer 3 van Saudi-Arabië. Daarmee is de Portugese recordinternational voorlopig nog niet uitgevoetbald.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft linksback Milos Kerkez overgenomen van Bournemouth. De 21-jarige Hongaar tekent bij de club van coach Arne Slot een contract voor meerdere seizoenen. De Engelse landskampioen betaalt volgens Engelse media ruim 45 miljoen euro voor de verdediger.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft Joris van Overeem voor twee seizoenen vastgelegd. De 31-jarige middenvelder komt transfervrij over, na het aflopen van zijn contract bij Maccabi Tel Aviv.
6 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles speelt de eerste wedstrijd van het seizoen bij Fortuna Sittard op 8 augustus zonder eigen supporters. De club uit Deventer meldt dat de straf het gevolg is van wanordelijkheden na vuurwerkincidenten in de wedstrijd tegen PSV in de halve finale van de KNVB-beker.
7 uur geleden