Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Groningen lijdt over vorig seizoen verlies van 3 miljoen euro

FC Groningen lijdt over vorig seizoen verlies van 3 miljoen euro

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft over het afgelopen seizoen een verlies geleden van ongeveer 3 miljoen euro. De Eredivisieclub uit Groningen, die vorig seizoen uitkwam in de Keuken Kampioen Divisie, zegt in het jaarverslag het tekort op te vangen met het eigen vermogen, dat daarna 8,8 miljoen euro bedraagt.

Eigenlijk bedroeg het verlies uit bedrijfsactiviteiten van FC Groningen zelfs 5,3 miljoen euro. Maar dit tekort werd voor 1,3 miljoen euro gedekt door transferinkomsten. Na belastingen resteerde uiteindelijk een verlies van 3 miljoen euro.

Door de degradatie in 2023 en het spelen van een seizoen in de Keuken Kampioen Divisie daalden de opbrengsten uit mediarechten volgens FC Groningen met zo'n 3 miljoen euro. De kosten van de herstructurering van de eerste selectie drukten zwaar op de begroting. De club zegt echter dat het de financiële schade op eigen kracht wist te beperken, mede door de goede sportieve prestaties in de competitie en in het bekertoernooi.

Verkoop spelers

FC Groningen hield geld over aan de verkoop van Radinio Balker (Huddersfield Town), Tomas Suslov (Hellas Verona) en Marin Sverko (Venezia FC). Daarnaast ontvingen de Groningers een doorverkooppercentage van de transfers van Azor Matusiwa en Cyril Ngonge. Hierdoor haalde de club 6,4 miljoen euro op. Daartegenover stond 5,1 miljoen euro aan afschrijving en afwaardering van de transferwaarde van de selectie.

De Eredivisieclub zegt voor dit seizoen te werken met een begroting van 23 miljoen euro. Groningen gaat uit van een negatief bedrijfsresultaat van 2 miljoen euro, maar denkt dat voor een groot deel te kunnen opvangen door transferinkomsten.

Meer uit Voetbal

Sparta en Fortuna spelen gelijk op Het Kasteel

ROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Sparta Rotterdam en Fortuna Sittard heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen speelden met 1-1 gelijk op Het Kasteel.

5 uur geleden
Heracles wint ook vierde duel onder interim-trainer Krüzen

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft ook de vierde wedstrijd onder interim-trainer Hendrie Krüzen gewonnen. De ploeg verliet de laatste plaats van de Eredivisie met een thuiszege op Go Ahead Eagles (4-2).

5 uur geleden
Aanvaller Lang maakt eerste doelpunt voor Napoli in Serie A

NAPELS (ANP) - Noa Lang heeft met een doelpunt bijgedragen aan een thuiszege van Napoli op Atalanta (3-1). De linksbuiten bekroonde een basisplaats met zijn eerste doelpunt in de Serie A.

5 uur geleden
Naujoks vergroot problemen Ajax met twee treffers voor Excelsior

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is nog niets opgeschoten met het ontslag van John Heitinga. Met interim-trainer Fred Grim op de bank verloor de club twee weken na de nederlaag bij FC Utrecht ook van Excelsior (1-2) in de Johan Cruijff ArenA. Noah Naujoks maakte beide doelpunten voor de bezoekers, die nog nooit eerder een uitduel met de gevallen topclub uit Amsterdam wonnen.

7 uur geleden
Mühren redt punt voor Volendam tegen FC Twente

VOLENDAM (ANP) - FC Volendam heeft dankzij een doelpunt van Robert Mühren een punt overgehouden aan de thuiswedstrijd tegen FC Twente. Mühren kopte in de slotfase raak, nadat Daan Rots de bezoekers uit Enschede kort na het begin van de tweede helft op voorsprong had gezet. Voor FC Twente was het al het derde gelijkspel op rij.

7 uur geleden
Ajax verliest van Excelsior in Johan Cruijff ArenA

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft ook de thuiswedstrijd tegen Excelsior verloren (1-2). Noah Naujoks was met twee doelpunten de grote man bij de bezoekers uit Rotterdam.

7 uur geleden
PSV wint met uitblinkende doelman Kovar van NAC Breda

BREDA (ANP) - PSV heeft met enige moeite bij NAC Breda gewonnen. De koploper ontsnapte aan puntenverlies door een treffer van Guus Til vlak voor rust en een paar uitstekende reddingen van doelman Matej Kovar (0-1).

10 uur geleden