Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Groningen lijdt over vorig seizoen verlies van 3 miljoen euro

FC Groningen lijdt over vorig seizoen verlies van 3 miljoen euro

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft over het afgelopen seizoen een verlies geleden van ongeveer 3 miljoen euro. De Eredivisieclub uit Groningen, die vorig seizoen uitkwam in de Keuken Kampioen Divisie, zegt in het jaarverslag het tekort op te vangen met het eigen vermogen, dat daarna 8,8 miljoen euro bedraagt.

Eigenlijk bedroeg het verlies uit bedrijfsactiviteiten van FC Groningen zelfs 5,3 miljoen euro. Maar dit tekort werd voor 1,3 miljoen euro gedekt door transferinkomsten. Na belastingen resteerde uiteindelijk een verlies van 3 miljoen euro.

Door de degradatie in 2023 en het spelen van een seizoen in de Keuken Kampioen Divisie daalden de opbrengsten uit mediarechten volgens FC Groningen met zo'n 3 miljoen euro. De kosten van de herstructurering van de eerste selectie drukten zwaar op de begroting. De club zegt echter dat het de financiële schade op eigen kracht wist te beperken, mede door de goede sportieve prestaties in de competitie en in het bekertoernooi.

Verkoop spelers

FC Groningen hield geld over aan de verkoop van Radinio Balker (Huddersfield Town), Tomas Suslov (Hellas Verona) en Marin Sverko (Venezia FC). Daarnaast ontvingen de Groningers een doorverkooppercentage van de transfers van Azor Matusiwa en Cyril Ngonge. Hierdoor haalde de club 6,4 miljoen euro op. Daartegenover stond 5,1 miljoen euro aan afschrijving en afwaardering van de transferwaarde van de selectie.

De Eredivisieclub zegt voor dit seizoen te werken met een begroting van 23 miljoen euro. Groningen gaat uit van een negatief bedrijfsresultaat van 2 miljoen euro, maar denkt dat voor een groot deel te kunnen opvangen door transferinkomsten.

Meer uit Voetbal

Real Madrid wil zich openstellen voor externe investeerders

MADRID (ANP/RTR) - Real Madrid overweegt de clubstructuur te veranderen zodat externe investeerders een belang van 5 procent kunnen kopen. Dat heeft voorzitter Florentino Pérez zondag gezegd. De leden van de club moeten nog wel met dat plan instemmen. Daartoe zal op korte termijn een speciale vergadering worden gehouden.

1 uur geleden
Sc Heerenveen in Abe Lenstra Stadion te sterk voor AZ

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft zondag overtuigend in het Abe Lenstra Stadion gewonnen van AZ. Het elftal van coach Robin Veldman versloeg de Alkmaarders met 3-1. Heerenveen klimt daardoor naar de negende plaats in de Eredivisie met 17 punten. AZ blijft derde met 24 punten.

2 uur geleden
Advocaat (78) wil niet de oudste bondscoach op WK zijn

AMSTERDAM (ANP) - Dick Advocaat is vooralsnog met 78 jaar de oudste bondscoach die naar het WK voetbal gaat, maar hij heeft liever niet alle aandacht die zijn leeftijd met zich meebrengt. "Ik hoop dat Roemenië zich via de play-offs nog plaatst voor het WK, want hun bondscoach Mircea Lucescu is 80 jaar", zei de bondscoach van Curaçao in het programma Goedemorgen Eredivisie van ESPN. "Laat hem maar winnen, dan ben ik daar vanaf."

5 uur geleden
Lang belooft meer goals bij Napoli: beste moet nog komen

NAPELS (ANP) - Het eerste doelpunt van Noa Lang voor Napoli in de Serie A zal bevrijdend werken. "Het beste moet nog komen, dit is nog maar het begin", zei de aanvaller bij Sky Italia na de winst op Atalanta (3-1). Lang begon pas voor de tweede keer in de basis en maakte het derde doelpunt voor zijn ploeg.

7 uur geleden
Sparta en Fortuna spelen gelijk op Het Kasteel

ROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Sparta Rotterdam en Fortuna Sittard heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen speelden met 1-1 gelijk op Het Kasteel.

17 uur geleden
Heracles wint ook vierde duel onder interim-trainer Krüzen

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft ook de vierde wedstrijd onder interim-trainer Hendrie Krüzen gewonnen. De ploeg verliet de laatste plaats van de Eredivisie met een thuiszege op Go Ahead Eagles (4-2).

17 uur geleden
Aanvaller Lang maakt eerste doelpunt voor Napoli in Serie A

NAPELS (ANP) - Noa Lang heeft met een doelpunt bijgedragen aan een thuiszege van Napoli op Atalanta (3-1). De linksbuiten bekroonde een basisplaats met zijn eerste doelpunt in de Serie A.

18 uur geleden