Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Groningen lijdt over vorig seizoen verlies van 3 miljoen euro

FC Groningen lijdt over vorig seizoen verlies van 3 miljoen euro

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft over het afgelopen seizoen een verlies geleden van ongeveer 3 miljoen euro. De Eredivisieclub uit Groningen, die vorig seizoen uitkwam in de Keuken Kampioen Divisie, zegt in het jaarverslag het tekort op te vangen met het eigen vermogen, dat daarna 8,8 miljoen euro bedraagt.

Eigenlijk bedroeg het verlies uit bedrijfsactiviteiten van FC Groningen zelfs 5,3 miljoen euro. Maar dit tekort werd voor 1,3 miljoen euro gedekt door transferinkomsten. Na belastingen resteerde uiteindelijk een verlies van 3 miljoen euro.

Door de degradatie in 2023 en het spelen van een seizoen in de Keuken Kampioen Divisie daalden de opbrengsten uit mediarechten volgens FC Groningen met zo'n 3 miljoen euro. De kosten van de herstructurering van de eerste selectie drukten zwaar op de begroting. De club zegt echter dat het de financiële schade op eigen kracht wist te beperken, mede door de goede sportieve prestaties in de competitie en in het bekertoernooi.

Verkoop spelers

FC Groningen hield geld over aan de verkoop van Radinio Balker (Huddersfield Town), Tomas Suslov (Hellas Verona) en Marin Sverko (Venezia FC). Daarnaast ontvingen de Groningers een doorverkooppercentage van de transfers van Azor Matusiwa en Cyril Ngonge. Hierdoor haalde de club 6,4 miljoen euro op. Daartegenover stond 5,1 miljoen euro aan afschrijving en afwaardering van de transferwaarde van de selectie.

De Eredivisieclub zegt voor dit seizoen te werken met een begroting van 23 miljoen euro. Groningen gaat uit van een negatief bedrijfsresultaat van 2 miljoen euro, maar denkt dat voor een groot deel te kunnen opvangen door transferinkomsten.

Meer uit Voetbal

PEC verwacht snel eerste misdragende fans te kunnen identificeren

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.

1 uur geleden
Bayern München komende weken zonder talent Karl

MÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.

5 uur geleden
Slot voelt bij Liverpool steun van beleidsbepalers en fans

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot van Liverpool voelt zich nog altijd gesteund door de beleidsbepalers en de supporters van de club. De regerend kampioen is bezig aan een teleurstellend seizoen en heeft alleen in de Champions League nog een kans op een prijs.

6 uur geleden
Assistent-bondscoach Polen op 49-jarige leeftijd overleden

WARSCHAU (ANP/DPA) - De assistent-bondscoach van het Poolse voetbalelftal is overleden, meldt de Poolse voetbalbond PZPN. Jacek Magiera werd 49 jaar.

6 uur geleden
PSV neemt na 'bewustwordingsprogramma' weer fans mee naar Ajax

EINDHOVEN (ANP) - PSV neemt begin mei weer supporters mee naar de uitwedstrijd tegen Ajax. Vorig seizoen bleef het vak voor de fans van de Eindhovenaren leeg. PSV koos daarvoor "omdat meer tijd nodig was om een bewustwordingsprogramma rond antisemitisme goed te implementeren."

6 uur geleden
Schreuder ziet duel NEC - Feyenoord niet als cruciaal voor plek 2

NIJMEGEN (ANP) - Trainer Dick Schreuder van NEC ziet het duel met Feyenoord van zondag niet als cruciaal voor de uiteindelijke tweede plaats in de Eredivisie. "Die tweede plek wordt niet beslist in dit weekend", zei de coach in aanloop naar de wedstrijd tussen de nummers 2 en 3 van de ranglijst.

7 uur geleden
Geen straf voor Depay na gebruik telefoon op bank bij Corinthians

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft geen straf gekregen na het ongeoorloofde gebruik van zijn telefoon tijdens de wedstrijd van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1) in maart. Het Braziliaanse sporttribunaal STJD besloot de topscorer aller tijden van Oranje slechts een waarschuwing te geven.

8 uur geleden