Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Groningen lijdt over vorig seizoen verlies van 3 miljoen euro

FC Groningen lijdt over vorig seizoen verlies van 3 miljoen euro

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft over het afgelopen seizoen een verlies geleden van ongeveer 3 miljoen euro. De Eredivisieclub uit Groningen, die vorig seizoen uitkwam in de Keuken Kampioen Divisie, zegt in het jaarverslag het tekort op te vangen met het eigen vermogen, dat daarna 8,8 miljoen euro bedraagt.

Eigenlijk bedroeg het verlies uit bedrijfsactiviteiten van FC Groningen zelfs 5,3 miljoen euro. Maar dit tekort werd voor 1,3 miljoen euro gedekt door transferinkomsten. Na belastingen resteerde uiteindelijk een verlies van 3 miljoen euro.

Door de degradatie in 2023 en het spelen van een seizoen in de Keuken Kampioen Divisie daalden de opbrengsten uit mediarechten volgens FC Groningen met zo'n 3 miljoen euro. De kosten van de herstructurering van de eerste selectie drukten zwaar op de begroting. De club zegt echter dat het de financiële schade op eigen kracht wist te beperken, mede door de goede sportieve prestaties in de competitie en in het bekertoernooi.

Verkoop spelers

FC Groningen hield geld over aan de verkoop van Radinio Balker (Huddersfield Town), Tomas Suslov (Hellas Verona) en Marin Sverko (Venezia FC). Daarnaast ontvingen de Groningers een doorverkooppercentage van de transfers van Azor Matusiwa en Cyril Ngonge. Hierdoor haalde de club 6,4 miljoen euro op. Daartegenover stond 5,1 miljoen euro aan afschrijving en afwaardering van de transferwaarde van de selectie.

De Eredivisieclub zegt voor dit seizoen te werken met een begroting van 23 miljoen euro. Groningen gaat uit van een negatief bedrijfsresultaat van 2 miljoen euro, maar denkt dat voor een groot deel te kunnen opvangen door transferinkomsten.

Meer uit Voetbal

Malen scoort twee keer voor AS Roma tegen Napoli

NAPELS (ANP) - Donyell Malen heeft een hoofdrol vertolkt voor AS Roma in de topper uit de Serie A tegen Napoli. De international van Oranje maakte beide doelpunten voor de Romeinse club in de wedstrijd die eindigde in een 2-2-gelijkspel.

1 uur geleden
Arsenal eenvoudig naar laatste zestien FA Cup na zege op Wigan

LONDEN (ANP) - Arsenal is door naar de laatste zestien van de FA Cup na een 4-0-zege op Wigan Athletic. De koploper van de Premier League blijft vrijwel foutloos in alle competities en maakt nog kans op vier prijzen dit seizoen.

4 uur geleden
Rayo Vallecano pijnigt Atlético in Madrileense derby (3-0)

MADRID (ANP) - Rayo Vallecano heeft in een Madrileense derby Atlético een pijnlijke nederlaag bezorgd. Het laaggeklasseerde Rayo Vallecano won met 3-0, waardoor Atlético naar de vierde plaats in de Spaanse La Liga zakte. De ploeg van coach Diego Simeone heeft nu 15 punten achterstand op koploper Real Madrid.

5 uur geleden
Twente na zege op Heerenveen stevig aan kop, HERA - AZ gestaakt

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de koppositie in de Vrouwen Eredivisie stevig in handen. De club uit Enschede won zondag met 5-1 van sc Heerenveen. FC Twente heeft 36 punten na veertien wedstrijden. PSV, dat met 3-0 won van PEC Zwolle, staat tweede op een achterstand van 4 punten.

5 uur geleden
Sparta - NEC definitief gestaakt vanwege sneeuwval

ROTTERDAM (ANP) - Het competitieduel tussen Sparta Rotterdam en NEC is definitief gestaakt vanwege de sneeuw. De wedstrijd was nog geen tien minuten bezig toen scheidsrechter Jannick van der Laan het spel stillegde. Het was ijdele hoop dat de wedstrijd in Rotterdam nog kon worden hervat. Het restant van de wedstrijd wordt volgens de website van NEC op dinsdag 17 februari uitgespeeld.

7 uur geleden
Sparta - NEC stilgelegd vanwege sneeuw op het veld

ROTTERDAM (ANP) - Het competitieduel tussen Sparta Rotterdam en NEC is tijdelijk gestaakt vanwege de sneeuw. De wedstrijd was nog geen tien minuten bezig. Het is nog onduidelijk of het duel op zondag kan worden uitgespeeld.

7 uur geleden
Heerenveen buigt snelle achterstand tegen PEC Zwolle om in winst

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen staat weer in het linkerrijtje van de Eredivisie. Het elftal van coach Robin Veldman boog zondag een 2-0-achterstand in het Abe Lenstra Stadion tegen PEC Zwolle om in een 4-2-zege. De Friezen staan met 31 punten op de negende plek in de Eredivisie. PEC Zwolle zakt naar de dertiende plaats met een achterstand van 5 punten op sc Heerenveen.

7 uur geleden