FC Groningen laat middenvelder Hove vertrekken naar Zweedse AIK
GRONINGEN (ANP) - Middenvelder Johan Hove stapt per direct over van FC Groningen naar de Zweedse topclub AIK. De Eredivisionist meldt overeenstemming te hebben bereikt over een transfer van de 24-jarige Noor, wiens contract nog doorliep tot de zomer van 2026. Omdat de Zweedse competitie nog moet beginnen, mogen clubs nog spelers aantrekken.
Hove werd in januari 2023 overgenomen van de Noorse club Strømsgodset IF. Hij had op dat moment al 128 competitiewedstrijden in de hoogste Noorse profdivisie gespeeld, waarin hij 29 keer scoorde. Bij FC Groningen werd hij snel een vaste waarde. Hij speelde in ruim twee jaar 78 wedstrijden voor de club waarmee hij degradatie en promotie meemaakte. In het beslissende duel om promotie met Roda JC vorig jaar mei opende Hove de score. Het duel eindigde in 2-0.
In het huidige seizoen kwam Hove tot 22 duels waarin hij niet wist te scoren. FC Groningen meldt niet welk bedrag met de transfer is gemoeid.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Bij Ajax heeft zich een datalek voorgedaan. Dat bevestigt de voetbalclub op de eigen site na berichtgeving van RTL Nieuws. "Wat we nu weten, is dat van een paar honderd mensen alleen het e-mailadres is ingezien", schrijft Ajax. "Daarnaast zijn van minder dan twintig mensen met een stadionverbod hun namen, e-mailadressen en geboortedata ingezien."
1 uur geledenPRAAG (ANP/AFP) - De Tsjechische politie heeft 32 mensen aangeklaagd in een grootschalig schandaal rond matchfixing en omkoping. Dat gebeurde na invallen bij verschillende clubs en het hoofdkantoor van de voetbalbond (FACR), aldus een officier van justitie.
1 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City en trainer Jeroen Rijsdijk (48) gaan na dit seizoen uit elkaar. "Jeroen heeft zich anderhalf seizoen volledig gegeven voor de club", zegt technisch manager Chiel Dekker in een persbericht. "Wij kiezen voor volgend seizoen echter voor een andere koers en ook een andere trainer."
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München is ook voor een heel hoog bedrag niet bereid de Franse aanvaller Michael Olise te verkopen. "Michael heeft een contract bij ons tot 2029, zonder ontsnappingsclausule. We zitten er ontspannen in", zei sportief directeur Max Eberl tegen Sport Bild.
4 uur geledenTOKIO (ANP) - Ajacied Takehiro Tomiyasu kan toch niet spelen voor Japan in de oefenduels met Schotland en Engeland van de komende dagen. De 27-jarige verdediger moest zondag in de uitwedstrijd tegen Feyenoord (1-1) worden gewisseld en is niet voldoende hersteld, meldt de Japanse voetbalbond.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.
18 uur geledenEMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."
19 uur geleden