FC Groningen komt na rust terug tegen FC Twente
GRONINGEN (ANP) - De subtoppers FC Groningen en FC Twente hebben elkaar in evenwicht gehouden. Het duel tussen de nummers 6 en 7 van de Eredivisie eindigde in 2-2. Twente stond bij rust met 2-0 voor, maar de thuisclub knokte zich in de tweede helft terug.
FC Groningen heeft halverwege de competitie 3 punten meer dan FC Twente. Beide clubs hopen aan het einde van het seizoen te kunnen meedoen aan de play-offs om Europees voetbal.
Twente nam in de 12e minuut de leiding via verdediger Dario Dumic, die raak kopte uit een hoekschop van linksback Gijs Smal. Thijs van Leeuwen verdubbelde 10 minuten later de voorsprong. De 19-jarige aanvaller, die als vervanger van Václav Cerny voor het eerst in de basis startte, kon de bal ongehinderd langs doelman Sergio Padt schieten. Cerny liep drie dagen eerder in de verloren thuiswedstrijd tegen Ajax (1-3) een zware knieblessure op en komt dit seizoen niet meer in actie.
Trainer Danny Buijs van FC Groningen voerde in de rust drie wissels door en dat had al snel het gewenste effect. Ramon Lundqvist, een van de nieuwkomers, stelde met een fraaie actie Ahmed El Messaoudi in staat de aansluitingstreffer te maken. Spits Jørgen Strand Larsen tikte in de 66e minuut de gelijkmaker binnen op aangeven van Gabriel Gudmundsson.
Meer uit Voetbal
HILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Denzel Dumfries en Stefan de Vrij zijn kampioen met Internazionale geworden. De club uit Milaan won zondagavond met 2-0 van Parma en kan met drie speelronden te gaan niet meer worden ingehaald door nummer twee Napoli, dat twaalf punten minder heeft.
5 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Tottenham Hotspur heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om lijfsbehoud in de Premier League. De ploeg van coach Roberto De Zerbi won met 2-1 bij Aston Villa en klom daarmee uit de degradatiezone.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - PSV kan vrijdag voor het eerst kampioen van de Vrouwen Eredivisie worden. De speelsters van coach Roeland ten Berge hebben aan een thuiszege op ADO Den Haag genoeg voor de titel.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - FC Twente staat na een gelijkspel bij AZ op de vijfde plaats in de Eredivisie. De ploeg van John van den Brom moest zondag met 2-2 genoegen nemen. De Alkmaarders kwamen ver in de blessuretijd op gelijke hoogte via Peer Koopmeiners.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in de strijd om een plek in de play-offs voor Europees voetbal genoegen moeten nemen met 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Het duel op Het Kasteel in Rotterdam eindigde in 2-2.
9 uur geleden