
FC Groningen komt na rust terug tegen FC Twente
GRONINGEN (ANP) - De subtoppers FC Groningen en FC Twente hebben elkaar in evenwicht gehouden. Het duel tussen de nummers 6 en 7 van de Eredivisie eindigde in 2-2. Twente stond bij rust met 2-0 voor, maar de thuisclub knokte zich in de tweede helft terug.
FC Groningen heeft halverwege de competitie 3 punten meer dan FC Twente. Beide clubs hopen aan het einde van het seizoen te kunnen meedoen aan de play-offs om Europees voetbal.
Twente nam in de 12e minuut de leiding via verdediger Dario Dumic, die raak kopte uit een hoekschop van linksback Gijs Smal. Thijs van Leeuwen verdubbelde 10 minuten later de voorsprong. De 19-jarige aanvaller, die als vervanger van Václav Cerny voor het eerst in de basis startte, kon de bal ongehinderd langs doelman Sergio Padt schieten. Cerny liep drie dagen eerder in de verloren thuiswedstrijd tegen Ajax (1-3) een zware knieblessure op en komt dit seizoen niet meer in actie.
Trainer Danny Buijs van FC Groningen voerde in de rust drie wissels door en dat had al snel het gewenste effect. Ramon Lundqvist, een van de nieuwkomers, stelde met een fraaie actie Ahmed El Messaoudi in staat de aansluitingstreffer te maken. Spits Jørgen Strand Larsen tikte in de 66e minuut de gelijkmaker binnen op aangeven van Gabriel Gudmundsson.
Meer uit Voetbal
HELSINKI (ANP) - Memphis Depay is naar eigen zeggen niet zo bezig met de titel van topscorer aller tijden van Oranje. Maar dinsdagavond tegen Malta kan het zomaar gebeuren. Twee treffers in Groningen volstaan om Robin van Persie te evenaren, die met vijftig doelpunten nog steeds de productiefste international van Nederland is. "Het zou kunnen", zei de spits van Corinthians na een uitzege op Finland (0-2) in de WK-kwalificatie. "Scoren voor Oranje is altijd leuk."
3 uur geledenN i e u w bericht, meer informatie na 2e alinea met meer quotes Koeman
9 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Tijjani Reijnders vliegt zondag niet met zijn ploeggenoten van het Nederlands elftal van Helsinki naar Schiphol. De middenvelder reist naar Engeland waar hij medisch wordt gekeurd door zijn nieuwe club Manchester City.
10 uur geledenHELSINKI (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk is blij dat Oranje in Finland de eerste horde richting het WK van volgend jaar goed heeft genomen (0-2). "De eerste is altijd lastig. Zeker onder deze omstandigheden, twee weken na zo'n lang seizoen voor iedereen. Dan is het belangrijk dat we 3 punten hebben gepakt", zei de 33-jarige verdediger bij de NOS.
11 uur geledenHELSINKI (ANP) - Het Nederlands elftal is met een uitzege op Finland (0-2) begonnen aan het kwalificatietoernooi voor het WK van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Memphis Depay maakte in de zesde minuut zijn 48e doelpunt voor Oranje in het Olympiastadion van Helsinki. De spits nadert Robin van Persie, die met vijftig doelpunten topscorer aller tijden van Oranje is. Denzel Dumfries verdubbelde in de 23e minuut de voorsprong van Nederland.
11 uur geledenHUESCA (ANP) - Voetbalster Esmee Brugts heeft met FC Barcelona voor het tweede jaar op rij de Spaanse beker gewonnen. De Oranje-international stond de gehele finale tegen Atlético Madrid (2-0) binnen de lijnen. Clàudia Pina maakte beide doelpunten.
13 uur geledenHELSINKI (ANP) - Memphis Depay krijgt Robin van Persie, de topscorer aller tijden van Oranje, steeds meer in het vizier. De 31-jarige aanvaller maakte in de uitwedstrijd tegen Finland zijn 48e doelpunt voor het Nederlands elftal en heeft nog maar twee treffers nodig om Van Persie te evenaren. Depay opende in de zevende minuut de score in het Olympiastadion van Helsinki.
13 uur geleden