FC Groningen komt na rust terug tegen FC Twente
GRONINGEN (ANP) - De subtoppers FC Groningen en FC Twente hebben elkaar in evenwicht gehouden. Het duel tussen de nummers 6 en 7 van de Eredivisie eindigde in 2-2. Twente stond bij rust met 2-0 voor, maar de thuisclub knokte zich in de tweede helft terug.
FC Groningen heeft halverwege de competitie 3 punten meer dan FC Twente. Beide clubs hopen aan het einde van het seizoen te kunnen meedoen aan de play-offs om Europees voetbal.
Twente nam in de 12e minuut de leiding via verdediger Dario Dumic, die raak kopte uit een hoekschop van linksback Gijs Smal. Thijs van Leeuwen verdubbelde 10 minuten later de voorsprong. De 19-jarige aanvaller, die als vervanger van Václav Cerny voor het eerst in de basis startte, kon de bal ongehinderd langs doelman Sergio Padt schieten. Cerny liep drie dagen eerder in de verloren thuiswedstrijd tegen Ajax (1-3) een zware knieblessure op en komt dit seizoen niet meer in actie.
Trainer Danny Buijs van FC Groningen voerde in de rust drie wissels door en dat had al snel het gewenste effect. Ramon Lundqvist, een van de nieuwkomers, stelde met een fraaie actie Ahmed El Messaoudi in staat de aansluitingstreffer te maken. Spits Jørgen Strand Larsen tikte in de 66e minuut de gelijkmaker binnen op aangeven van Gabriel Gudmundsson.
Meer uit Voetbal
NICE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de koppositie in Frankrijk weer in handen. De meest recente winnaar van de Champions League won het uitduel met OGC Nice met 4-0 dankzij treffers van Nuno Mendes, Désiré Doué, Dro Fernández en Warren Zaïre-Emery. Nummer 2 RC Lens, dat een wedstrijd meer speelde, kijkt daardoor weer tegen een achterstand aan van 1 punt.
17 minuten geledenZWOLLE (ANP) - De degradatiezorgen van NAC Breda zijn verder gegroeid na de nederlaag in het uitduel met PEC Zwolle: 2-1. In de tweede helft herstelde de ploeg van trainer Carl Hoefkens zich wat van het zwakke spel voor rust, maar verder dan de aansluitingstreffer kwamen de Brabanders niet.
25 minuten geledenMILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.
2 uur geledenSITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de Bundesliga overtuigend gewonnen van Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0. Bayern heeft een voorsprong van 9 punten op Borussia Dortmund, dat later zaterdag met 3-2 won van Hamburger SV.
4 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.
7 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.
10 uur geleden