FC Groningen klimt op de ranglijst na zege bij FC Eindhoven
EINDHOVEN (ANP) - FC Groningen is door een 3-0-overwinning bij FC Eindhoven gestegen naar de vierde plaats in de eerste divisie. De ploeg van trainer Dick Lukkien staat bovendien bovenaan in de strijd om de derde periodetitel.
Luciano Valente zette de bezoekers uit het noorden in de eerste helft op het juiste spoor door op aangeven van Romano Postema te scoren. Na rust was Laros Duarte met twee doelpunten de grote man aan de kant van FC Groningen. Eerst met een prima loopactie en dito afronding en daarna met een afstandsschot.
FC Groningen heeft 44 punten uit 25 wedstrijden en voert de druk op nummer 3 ADO Den Haag en nummer 2 Roda JC op. Die ploegen hebben respectievelijk 49 en 50 punten, maar wel een duel meer gespeeld. De eerste twee teams van de eindstand promoveren rechtstreeks naar de Eredivisie.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN (ANP) - NAC Breda heeft het competitieduel met sc Heerenveen met 2-0 gewonnen. De wedstrijd werd zondag in Breda bij een 2-0-tussenstand definitief gestaakt in de 82e minuut, nadat aanhangers van de thuisclub voor de tweede keer vuurwerk op het veld hadden gegooid. Het restant van het duel werd maandag zonder publiek uitgespeeld in het Abe Lenstra Stadion van Heerenveen.
22 minuten geledenAUCKLAND (ANP/RTR) - De politie in Nieuw-Zeeland is een onderzoek gestart naar een beschuldiging tegen een voetballer van Kaapverdië vanwege mogelijk seksueel grensoverschrijdend gedrag tijdens de FIFA Series. De WK-ganger speelde eind maart in het kader van het nieuwe toernooi twee oefenduels in Auckland.
6 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Frenkie de Jong vindt het winnen van de landstitel met FC Barcelona dit jaar "specialer" dan zijn eerdere kampioenschappen met de Catalaanse club. Dat zei de Oranje-international na de gewonnen wedstrijd tegen concurrent Real Madrid van zondag (2-0), waarmee Barcelona zich verzekerde van de titel.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat op de drempel van het kampioenschap in de Ligue 1. De ploeg van trainer Luis Enrique won in de competitie met 1-0 van Stade Brest.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft in de strijd om de vierde plaats in de Serie A een kostbare nederlaag geleden. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri verloor in eigen huis met 3-2 van Atalanta van Marten de Roon.
15 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is met Frenkie de Jong voor de tweede keer op rij kampioen in La Liga geworden. De koploper in de Spaanse competitie van trainer Hansi Flick won El Clásico in eigen huis met 2-0 van Real Madrid, dat Barça in de resterende drie wedstrijden niet meer kan inhalen.
16 uur geledenPARMA (ANP) - AS Roma heeft door doelpunten in de extra tijd van Devyne Rensch en Donyell Malen met 3-2 gewonnen bij Parma. Roma blijft door de zege kans maken op kwalificatie voor de Champions League.
17 uur geleden