FC Groningen klimt op de ranglijst na zege bij FC Eindhoven
EINDHOVEN (ANP) - FC Groningen is door een 3-0-overwinning bij FC Eindhoven gestegen naar de vierde plaats in de eerste divisie. De ploeg van trainer Dick Lukkien staat bovendien bovenaan in de strijd om de derde periodetitel.
Luciano Valente zette de bezoekers uit het noorden in de eerste helft op het juiste spoor door op aangeven van Romano Postema te scoren. Na rust was Laros Duarte met twee doelpunten de grote man aan de kant van FC Groningen. Eerst met een prima loopactie en dito afronding en daarna met een afstandsschot.
FC Groningen heeft 44 punten uit 25 wedstrijden en voert de druk op nummer 3 ADO Den Haag en nummer 2 Roda JC op. Die ploegen hebben respectievelijk 49 en 50 punten, maar wel een duel meer gespeeld. De eerste twee teams van de eindstand promoveren rechtstreeks naar de Eredivisie.
Meer uit Voetbal
VELSEN-ZUID (ANP) - Telstar heeft na 34 jaar weer de halve finale bereikt van de KNVB-beker. De ploeg van trainer Anthony Correia schakelde in een enerverende kwartfinale in een ijskoud stadion in Velsen-Zuid bekerhouder Go Ahead Eagles uit. Het werd 2-1.
11 minuten geledenARNHEM (ANP) - Marco van Ginkel heeft zijn voetbalcarrière beëindigd. De 33-jarige middenvelder speelde in mei zijn laatste wedstrijd voor het Portugese Boavista en gaat niet meer op zoek naar een nieuwe club. "Het was een reis vol hoogte- en dieptepunten, goede lessen en herinneringen die ik voor altijd koester", meldt Van Ginkel via Instagram.
8 uur geledenGIRONA (ANP/DPA) - De Duitse doelman Marc-André ter Stegen moet vrezen voor deelname aan het WK voetbal. De 33-jarige keeper van het Spaanse Girona ondergaat vrijdag een operatie aan zijn bovenbeen en is voor "meerdere maanden" uitgeschakeld, maakt Ter Stegen bekend via sociale media.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.
23 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.
1 dag geledenZEIST (ANP) - In de transferperiode deze winter zijn in het Nederlandse betaald voetbal 228 voetballers van club gewisseld. Dat is 27 keer meer dan in de winterse transferperiode halverwege het vorige seizoen, meldt voetbalbond KNVB.
1 dag geledenMILAAN (ANP) - Een sportrechter heeft Internazionale een boete van 50.000 euro opgelegd voor de vuurwerkbom die zondag in de buurt van doelman Emil Audero van tegenstander Cremonese ontplofte. De club mag ook tot 23 maart van de Italiaanse voetbalbond geen supporters meenemen naar uitduels in de Serie A.
1 dag geleden