FC Groningen huurt verdediger Leal van Villarreal
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen huurt de Spanjaard Miguel Ángel Leal voor een seizoen van het Spaanse Villarreal. De 23-jarige Spanjaard kan volgens de club op beide backposities uit de voeten.
Leal is afkomstig uit de jeugdopleiding van Villarreal. "Het is een prachtig stadion, zeer indrukwekkend", kijkt de verdediger uit naar zijn eerste minuten van FC Groningen. "Ik kan niet wachten om hier te spelen, met mensen op de tribune moet het een prachtige sfeer geven."
FC Groningen heeft volgens Leal veel interesse in hem getoond. "Dit is voor mij een mooie kans om veel te leren. Ik ken Luis Suárez, Arjen Robben en Virgil van Dijk, allemaal grote spelers die hier hebben gespeeld."
De Spanjaard omschrijft zichzelf als aanvallende back die aan beide zijkanten kan spelen. "Ik ben een snelle speler, krachtig en heb een goede voorzet", zegt hij. "Een back die verdedigend zijn mannetje staat en ook aanvallend een bijdrage levert."
Meer uit Voetbal
SAN SEBASTIÁN (ANP/RTR) - Real Sociedad heeft trainer Sergio Francisco ontslagen. Dat gebeurde twee dagen na de nederlaag (1-2) op eigen veld tegen Girona. Sociedad is nummer 15 in La Liga. Girona, achttiende, naderde door de zege tot op 1 punt.
20 minuten geledenPARAMARIBO (ANP) - Henk ten Cate moet de nationale voetbalploeg van Suriname voor het eerst naar een WK leiden. De 71-jarige coach is aangesteld als opvolger van Stanley Menzo, die vorige maand na een nederlaag tegen Guatemala is opgestapt.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League nieuw puntenverlies ternauwernood voorkomen. De koploper versloeg hekkensluiter Wolverhampton Wanderers diep in blessuretijd: 2-1. Vorig weekend ging Arsenal met 2-1 onderuit bij Aston Villa.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was na de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo (4-3) niet te spreken over het spel van zijn ploeg in een groot deel van de wedstrijd. "Alleen het eerste half uur was goed", zei hij voor de camera van ESPN.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie de tiende achtereenvolgende overwinning geboekt. De regerend landskampioen versloeg Heracles Almelo met veel moeite: 4-3. Voor Heracles betekende het de eerste nederlaag sinds 25 oktober.
14 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na een mindere periode de tweede overwinning op rij geboekt in de Eredivisie. Het team van coach Dick Lukkien won op eigen veld met 3-0 van FC Volendam. De bezoekers voetbalden vanaf de 28e minuut met tien man na een rode kaart voor Mawouna Amevor.
15 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse competitie de zevende overwinning op rij geboekt. Dankzij twee doelpunten van Raphinha won de ploeg van coach Hansi Flick van Osasuna: 2-0.
15 uur geleden