Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Groningen huurt Noorse doelman

FC Groningen huurt Noorse doelman

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft zich op de laatste dag van 2020 versterkt met de Noorse doelman Per Kristian Bratveit. De 24-jarige Bratveit, die in november debuteerde in de nationale ploeg, komt op huurbasis over van de Zweedse club Djurgardens IF. Groningen, zesde in de Eredivisie na veertien duels, heeft een optie tot koop bedongen.

Sergio Padt is al jaren de nummer 1 onder de lat bij de noorderlingen. Aangezien zowel zijn contract als dat van reservekeeper Nigel Bertrams aan het einde van dit seizoen afloopt, wilde Groningen nu al een extra doelman aantrekken. "Wat we nu doen, is vooral vooruit denken", zegt technisch directeur Mark-Jan Fledderus. "We hebben nog steeds de hoop dat Sergio zijn contract verlengt. We hebben hem een heel goede aanbieding gedaan en hopen dat hij zijn toekomst aan FC Groningen wil verbinden." Het is echter bekend dat Padt ook openstaat voor een buitenlands avontuur.

"Wij moeten met alle opties rekening houden en willen zo optimaal mogelijk voorbereid zijn op alle denkbare scenario’s", aldus Fledderus. "Met de huur en optie tot koop van Bråtveit kan hij zich bij ons het komende half jaar bewijzen."

Volledig nieuwe selectie

Bratveit debuteerde al op 18-jarige leeftijd in de hoofdmacht van Haugesund FK, de Noorse club waarbij hij werd opgeleid. Twee jaar geleden stapte de doelman over naar Djurgardens IF, waarmee hij in 2019 kampioen van Zweden werd.

De doelman debuteerde op 18 november in de nationale ploeg, in het Nations League-duel met Oostenrijk (1-1). Noorwegen moest het toen vanwege coronaperikelen zonder de hele A-ploeg doen en dus werd een volledig nieuwe selectie samengesteld, met daarin naast Bratveit ook onder anderen Groningen-spits Jørgen Strand Larsen. Ook hij debuteerde in Wenen in het nationale elftal.

Meer uit Voetbal

Klacht Barcelona bij UEFA over PSG-spandoek 'Parijse slachtpartij'

PARIJS (ANP/RTR) - FC Barcelona heeft een klacht ingediend bij de Europese voetbalbond UEFA vanwege een spandoek van de aanhang van Paris Saint-Germain. Dat bevestigt een woordvoerder van de Catalaanse club woensdag aan persbureau Reuters.

6 uur geleden
Websites voetbalbond KNVB uit voorzorg offline gehaald

ZEIST (ANP) - De websites van voetbalbond KNVB zijn offline gehaald. Dit is uit voorzorg gebeurd na waarschuwingen over kwetsbaarheden in de veelgebruikte programmeertaal PHP, meldt de woordvoerder. Ook websites als Voetbal.nl en OnsOranje.nl zijn niet bereikbaar.

7 uur geleden
PSG-aanvaller Kvaratskhelia maanden eruit met kruisbandblessure

PARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain is Khvicha Kvaratskhelia maanden kwijt. De 25-jarige aanvaller heeft een scheur in de voorste kruisband van zijn rechterknie opgelopen tijdens het gewonnen Champions League-duel van dinsdagavond tegen FC Barcelona (4-2).

9 uur geleden
FIFA na correctie The Times: opnieuw ondermijning gezag Infantino

ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA spreekt opnieuw van "een doelbewuste poging om het gezag van FIFA en haar voorzitter te ondermijnen". De bond reageert daarmee op een rectificatie van de Engelse krant The Times naar aanleiding van berichtgeving van vorige week over het salaris van FIFA-voorzitter Gianni Infantino. De krant meldde dat de Zwitser een tweede salaris zou hebben ontvangen van de Amerikaanse entiteit die door de FIFA was opgericht voor de organisatie van het WK van afgelopen zomer. Die betaling zou niet in het financiële verslag van de voetbalbond staan.

9 uur geleden
Bosz 'trots' op PSV na Champions League-zege tegen FC Porto

PORTO (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz is "trots" op zijn ploeg na de 1-0-overwinning tegen FC Porto in de Champions League. Dat zei de trainer na afloop van het duel in Portugal tegen Ziggo Sport. "Ik vond dat we goed speelden", aldus Bosz. Het was de eerste overwinning dit Champions League-seizoen voor de kampioen van Nederland.

18 uur geleden
Paris Saint-Germain verslaat FC Barcelona in Champions League

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in de Champions League gewonnen van FC Barcelona. In Parijs werd het 4-2 voor de winnaars van de afgelopen twee edities van het Europese clubtoernooi. Het was voor Barcelona de eerste nederlaag van het seizoen.

21 uur geleden
Malen met goal en assist belangrijk voor Roma in Champions League

ROME (ANP) - Donyell Malen heeft met een doelpunt en een assist een belangrijke bijdrage geleverd aan de 4-0-thuisoverwinning van zijn club AS Roma tegen Slovan Bratislava in de Champions League. De Oranje-international was ook nog bij een derde doelpunt betrokken. Met nog een half uur te spelen werd hij gewisseld.

21 uur geleden