Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Groningen huurt Noorse doelman

FC Groningen huurt Noorse doelman

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft zich op de laatste dag van 2020 versterkt met de Noorse doelman Per Kristian Bratveit. De 24-jarige Bratveit, die in november debuteerde in de nationale ploeg, komt op huurbasis over van de Zweedse club Djurgardens IF. Groningen, zesde in de Eredivisie na veertien duels, heeft een optie tot koop bedongen.

Sergio Padt is al jaren de nummer 1 onder de lat bij de noorderlingen. Aangezien zowel zijn contract als dat van reservekeeper Nigel Bertrams aan het einde van dit seizoen afloopt, wilde Groningen nu al een extra doelman aantrekken. "Wat we nu doen, is vooral vooruit denken", zegt technisch directeur Mark-Jan Fledderus. "We hebben nog steeds de hoop dat Sergio zijn contract verlengt. We hebben hem een heel goede aanbieding gedaan en hopen dat hij zijn toekomst aan FC Groningen wil verbinden." Het is echter bekend dat Padt ook openstaat voor een buitenlands avontuur.

"Wij moeten met alle opties rekening houden en willen zo optimaal mogelijk voorbereid zijn op alle denkbare scenario’s", aldus Fledderus. "Met de huur en optie tot koop van Bråtveit kan hij zich bij ons het komende half jaar bewijzen."

Volledig nieuwe selectie

Bratveit debuteerde al op 18-jarige leeftijd in de hoofdmacht van Haugesund FK, de Noorse club waarbij hij werd opgeleid. Twee jaar geleden stapte de doelman over naar Djurgardens IF, waarmee hij in 2019 kampioen van Zweden werd.

De doelman debuteerde op 18 november in de nationale ploeg, in het Nations League-duel met Oostenrijk (1-1). Noorwegen moest het toen vanwege coronaperikelen zonder de hele A-ploeg doen en dus werd een volledig nieuwe selectie samengesteld, met daarin naast Bratveit ook onder anderen Groningen-spits Jørgen Strand Larsen. Ook hij debuteerde in Wenen in het nationale elftal.

Meer uit Voetbal

Portugal wint in Oslo van Noorwegen in Nations League

OSLO (ANP) - Portugal heeft een uitwedstrijd tegen Noorwegen in de Nations League gewonnen. In het Ullevaal Stadion in Oslo werd het 2-1 voor de bezoekers. Na twee wedstrijden gaat Portugal met 6 punten aan de leiding in Groep A4. Noorwegen en Denemarken volgen op 3 punten.

9 uur geleden
Ierland wint van Israël in veelbesproken Nations League-duel

DEBRECEN (ANP) - Het Ierse nationale voetbalelftal heeft Israël zondagavond met 3-0 verslagen in een vooraf veelbesproken duel in de Nations League. De 'thuiswedstrijd' van Israël werd gespeeld in het Hongaarse Debrecen. Vanuit Ierland werden er geen kaartjes verkocht voor het uitvak. Een dag voor de wedstrijd besloot de Ierse doelman Gavin Bazunu zich terug te trekken uit het elftal.

9 uur geleden
Grieken verslaan Duitsland en gaan aan kop in groep van Oranje

AUGSBURG (ANP) - Griekenland heeft zondagavond voor een verrassing gezorgd door Duitsland te verslaan in een uitwedstrijd in de Nations League. In Augsburg werd het 1-0 voor de bezoekers. Het was voor Griekenland de eerste overwinning ooit op Duitsland. Na twee wedstrijden gaat Griekenland met 6 punten aan de leiding in de groep van het Nederlands elftal, dat 4 punten heeft.

9 uur geleden
Oranje schrapt training van maandag in Zeist

BELGRADO (ANP) - Het Nederlands elftal begint pas dinsdag aan de voorbereiding op de uitwedstrijd tegen Griekenland in de Nations League. De training van maandag komt te vervallen, meldt de KNVB.

9 uur geleden
Meerdink spreekt van 'jongensdroom' na hoofdrol bij basisdebuut

BELGRADO (ANP) - Mexx Meerdink moest zijn sterke optreden tijdens zijn basisdebuut voor het Nederlands elftal zondagavond in Belgrado nog even op zich in laten werken. De spits van AZ nam in de met 2-1 gewonnen Nations League-wedstrijd beide doelpunten van Oranje voor zijn rekening.

11 uur geleden
Meerdink helpt Oranje bij basisdebuut met twee treffers aan zege

BELGRADO (ANP) - Mexx Meerdink heeft het Nederlands elftal in zijn eerste wedstrijd als basisspeler aan een overwinning op Servië in de Nations League geholpen. De 23-jarige spits van AZ maakte in Belgrado beide doelpunten voor Oranje: 1-2. Het betekende de eerste zege onder leiding van bondscoach Xavi Hernández, die donderdag debuteerde met een gelijkspel tegen Duitsland (1-1).

12 uur geleden
Meerdink maakt in tweede interland eerste treffers voor Oranje

BELGRADO (ANP) - Mexx Meerdink heeft in zijn tweede interland zijn eerste doelpunten voor het Nederlands elftal gemaakt. De 23-jarige AZ-spits deed dat uit tegen Servië in de Nations League.

12 uur geleden