Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Groningen huurt Noorse doelman

FC Groningen huurt Noorse doelman

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft zich op de laatste dag van 2020 versterkt met de Noorse doelman Per Kristian Bratveit. De 24-jarige Bratveit, die in november debuteerde in de nationale ploeg, komt op huurbasis over van de Zweedse club Djurgardens IF. Groningen, zesde in de Eredivisie na veertien duels, heeft een optie tot koop bedongen.

Sergio Padt is al jaren de nummer 1 onder de lat bij de noorderlingen. Aangezien zowel zijn contract als dat van reservekeeper Nigel Bertrams aan het einde van dit seizoen afloopt, wilde Groningen nu al een extra doelman aantrekken. "Wat we nu doen, is vooral vooruit denken", zegt technisch directeur Mark-Jan Fledderus. "We hebben nog steeds de hoop dat Sergio zijn contract verlengt. We hebben hem een heel goede aanbieding gedaan en hopen dat hij zijn toekomst aan FC Groningen wil verbinden." Het is echter bekend dat Padt ook openstaat voor een buitenlands avontuur.

"Wij moeten met alle opties rekening houden en willen zo optimaal mogelijk voorbereid zijn op alle denkbare scenario’s", aldus Fledderus. "Met de huur en optie tot koop van Bråtveit kan hij zich bij ons het komende half jaar bewijzen."

Volledig nieuwe selectie

Bratveit debuteerde al op 18-jarige leeftijd in de hoofdmacht van Haugesund FK, de Noorse club waarbij hij werd opgeleid. Twee jaar geleden stapte de doelman over naar Djurgardens IF, waarmee hij in 2019 kampioen van Zweden werd.

De doelman debuteerde op 18 november in de nationale ploeg, in het Nations League-duel met Oostenrijk (1-1). Noorwegen moest het toen vanwege coronaperikelen zonder de hele A-ploeg doen en dus werd een volledig nieuwe selectie samengesteld, met daarin naast Bratveit ook onder anderen Groningen-spits Jørgen Strand Larsen. Ook hij debuteerde in Wenen in het nationale elftal.

Meer uit Voetbal

Malen en Kluivert melden zich met blessures af voor Oranje

ZEIST (ANP) - Donyell Malen en Justin Kluivert hebben zich bij bondscoach Xavi Hernández afgemeld voor de komende vier interlands van het Nederlands elftal. De aanvallers van AS Roma en Bournemouth zijn geblesseerd.

1 uur geleden
Mourinho na nederlaag tegen Atlético kritisch op arbitrage

MADRID (ANP/RTR) - Real Madrid-trainer José Mourinho was zondag na de nederlaag tegen Atlético Madrid (2-1) boos op de arbitrage. Tijdens een persconferentie liet hij een foto zien met daarop twee overtredingen die spelers van Atlético in de eerste helft maakten en waarvoor ze niet werden bestraft.

1 uur geleden
Cunha redt in slotfase punt voor Manchester United

LONDEN (ANP) - Manchester United heeft een derde nederlaag in de Premier League ternauwernood voorkomen. Het elftal van trainer Michael Carrick speelde met 1-1 gelijk bij het laaggeklasseerde Fulham.

3 uur geleden
NEC speelt na vroege voorsprong gelijk tegen Go Ahead Eagles

NIJMEGEN (ANP) - NEC is er in de Eredivisie ook niet in geslaagd van Go Ahead Eagles te winnen. De nummer 3 van vorig seizoen kwam in eigen stadion niet verder dan een gelijkspel: 1-1.

3 uur geleden
Atlético wint stadsderby tegen Real Madrid met 2-1

MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft zondag de stadsderby tegen Real Madrid met 2-1 gewonnen. Het elftal van trainer Diego Simeone ging daardoor Real Madrid voorbij op de ranglijst. Atlético staat na zeven wedstrijden met 16 punten op de tweede plaats achter FC Barcelona. Het Real Madrid van coach José Mourinho heeft 15 punten.

4 uur geleden
Brobbey scoort drie keer voor verliezend Sunderland

MANCHESTER (ANP) - Brian Brobbey meldt zich maandag met vermoedelijk veel vertrouwen bij het Nederlands elftal. De 24-jarige aanvaller van Sunderland scoorde liefst drie keer in de uitwedstrijd tegen koploper Manchester City. Genoeg voor een positief resultaat was het niet, want Manchester City maakte vijf doelpunten: 5-3.

5 uur geleden
Liverpool boekt kleine zege op Bournemouth, belangrijke rol Gakpo

BOURNEMOUTH (ANP) - Liverpool heeft in de Premier League een kleine overwinning geboekt. Het elftal van trainer Andoni Iraola was te sterk voor Bournemouth: 0-1.

5 uur geleden