Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Groningen huurt Noorse doelman

FC Groningen huurt Noorse doelman

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft zich op de laatste dag van 2020 versterkt met de Noorse doelman Per Kristian Bratveit. De 24-jarige Bratveit, die in november debuteerde in de nationale ploeg, komt op huurbasis over van de Zweedse club Djurgardens IF. Groningen, zesde in de Eredivisie na veertien duels, heeft een optie tot koop bedongen.

Sergio Padt is al jaren de nummer 1 onder de lat bij de noorderlingen. Aangezien zowel zijn contract als dat van reservekeeper Nigel Bertrams aan het einde van dit seizoen afloopt, wilde Groningen nu al een extra doelman aantrekken. "Wat we nu doen, is vooral vooruit denken", zegt technisch directeur Mark-Jan Fledderus. "We hebben nog steeds de hoop dat Sergio zijn contract verlengt. We hebben hem een heel goede aanbieding gedaan en hopen dat hij zijn toekomst aan FC Groningen wil verbinden." Het is echter bekend dat Padt ook openstaat voor een buitenlands avontuur.

"Wij moeten met alle opties rekening houden en willen zo optimaal mogelijk voorbereid zijn op alle denkbare scenario’s", aldus Fledderus. "Met de huur en optie tot koop van Bråtveit kan hij zich bij ons het komende half jaar bewijzen."

Volledig nieuwe selectie

Bratveit debuteerde al op 18-jarige leeftijd in de hoofdmacht van Haugesund FK, de Noorse club waarbij hij werd opgeleid. Twee jaar geleden stapte de doelman over naar Djurgardens IF, waarmee hij in 2019 kampioen van Zweden werd.

De doelman debuteerde op 18 november in de nationale ploeg, in het Nations League-duel met Oostenrijk (1-1). Noorwegen moest het toen vanwege coronaperikelen zonder de hele A-ploeg doen en dus werd een volledig nieuwe selectie samengesteld, met daarin naast Bratveit ook onder anderen Groningen-spits Jørgen Strand Larsen. Ook hij debuteerde in Wenen in het nationale elftal.

Meer uit Voetbal

Voorzitter Fenerbahçe aangehouden in Turks drugsonderzoek

ISTANBUL (ANP) - Voorzitter Sadettin Saran van de Turkse voetbalclub Fenerbahçe is aangehouden in een lopend drugsonderzoek in Istanbul. Volgens het Turkse Openbaar Ministerie is er "aanvullend bewijs" gevonden dat erop duidt dat Saran drugs heeft verhandeld en gebruikt.

10 uur geleden
Mahrez schiet Algerije naar zege op Soedan in Afrika Cup

RABAT (ANP) - Algerije is de Afrika Cup in Marokko begonnen met een 3-0-zege op Soedan. De ervaren international Riyad Mahrez maakte in Rabat twee treffers voor de Noord-Afrikaanse ploeg, die het toernooi twee keer wist te winnen.

12 uur geleden
Coach Amorim van Manchester United mist 'onvervangbare' Fernandes

MANCHESTER (ANP) - De spelers van Manchester United moeten de komende wedstrijden "een tandje bijzetten" om de afwezigheid van de geblesseerde aanvoerder Bruno Fernandes op te vangen. Dat zei trainer Ruben Amorim in aanloop naar de thuiswedstrijd van vrijdag tegen Newcastle United. "Het is onmogelijk om Bruno te vervangen. Hij creëert niet alleen de kansen, maar is ook degene die het team organiseert bij elke standaardsituatie", lichtte Amorim het belang van Fernandes toe. "Hij begrijpt elke positie op het veld, let op elk detail."

13 uur geleden
Van Bergen verlengt contract bij FC Groningen tot medio 2028

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft het contract met Thom van Bergen verlengd tot medio 2028, meldt de huidige nummer 5 van de Eredivisie op zijn clubsite.

13 uur geleden
Middenvelder Veerman blijft bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman blijft sowieso tot komende zomer bij PSV. Dat meldt de koploper in de Eredivisie in een persbericht. De club reageert op de verhalen die de laatste weken naar buiten kwamen dat de 27-jarige middenvelder in de winterstop zou vertrekken. Zo zou de Turkse club Fenerbahçe aan de transfersom van meer dan 20 miljoen euro willen voldoen.

14 uur geleden
Liverpool-coach Slot noemt balans spelhervattingen frustrerend

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot denkt dat zijn ploeg alleen nog maar kan hopen op een top-4-klassering in de Premier League door de slechte balans als het gaat om spelhervattingen. De titelverdediger in Engeland scoorde zelf dit seizoen slechts drie keer uit een standaardsituatie, maar kreeg liefst elf doelpunten tegen uit spelhervattingen. "Het is frustrerend. Halverwege vorig seizoen hadden we nog geen enkel doelpunt uit een spelhervatting tegen gekregen", vertelde Slot op een persconferentie.

16 uur geleden
Eredivisie begroet weer meer voetbalfans in stadions

ZEIST (ANP) - De belangstelling voor voetbalduels in de Eredivisie is weer toegenomen. In de eerste seizoenshelft waren de stadions van de achttien clubs gemiddeld voor 96 procent gevuld. Dat is de hoogste bezettingsgraad van de afgelopen tien seizoenen.

20 uur geleden