FC Groningen houdt met tien man stand tegen NEC
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft een zwaarbevochten overwinning op NEC geboekt (2-1). De thuisploeg leek op weg naar een eenvoudige zege maar kwam in de problemen toen het na een rode kaart van Thijmen Blokzijl nog ruim een half uur met tien spelers verder moest. FC Groningen nam met de zege afstand van de drie onderste plaatsen van de Eredivisie en kwam in punten gelijk met NEC, dat wel een duel minder heeft gespeeld.
FC Groningen heeft dit seizoen moeite met scoren. Alleen hekkensluiter Almere City had tot zaterdag minder doelpunten gemaakt dan de ploeg van trainer Dick Lukkien in de Eredivisie. Tegen NEC ging FC Groningen voortvarend van start. De thuisploeg leidde na 31 minuten met 2-0. Wouter Prins scoorde al in de tweede minuut na een hoekschop van Mats Seuntjens. Thom van Bergen verdubbelde die voorsprong.
De thuisploeg had het duel tot aan de 58e minuut onder controle. Maar toen tackelde verdediger Blokzijl de doorgebroken Sami Ouaissa. Arbiter Martin van den Kerkhof bestrafte de overtreding aanvankelijk niet, maar trok alsnog een rode kaart nadat de videoscheidsrechter hem naar de kant had geroepen. Vervolgens maakte Vito van Crooij het duel in de 66e minuut weer spannend. NEC drong aan in de slotfase en Koki Ogawa was dicht bij de gelijkmaker. Doelman Etienne Vaessen kreeg echter nog net een hand tegen de inzet van de Japanner. Kento Shiogai scoorde wel voor NEC, maar zijn treffer werd afgekeurd omdat Başar Önal buitenspel stond.
Meer uit Sport
SAINT-DENIS (ANP) - Caspar Corbeau heeft op de EK zwemmen van Parijs zilver gewonnen op de 200 meter schoolslag. Met zijn 2.07,70 liet de 25-jarige Amerikaanse Nederlander opnieuw zien dat hij tot de wereldtop behoort. Corbeau won op de Olympische Spelen van 2024 en de WK van vorig jaar al brons op zijn favoriete nummer.
8 minuten geledenSAINT-DENIS (ANP) - Zwemsters Marrit Steenbergen en Tessa Giele hebben geen EK-medaille weten te veroveren op de 50 meter rugslag. Steenbergen (26) zwom in de finale in het Olympic Aquatic Centre van Parijs de vierde tijd (27,16), Giele de zesde (27,26). De 19-jarige Italiaanse Sara Curtis pakte het goud. Ze verbeterde haar wereldrecord dat ze woensdag zwom (26,56).
36 minuten geledenBIRMINGHAM (ANP) - Jeff Tesselaar bezet na acht onderdelen de derde plaats op de tienkamp bij de EK atletiek in Birmingham en doet nog volop mee om de medailles. Hij is ook hard op weg naar een dik persoonlijk puntenrecord.
2 uur geledenZAGREB (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) baalt van haar balkoefening bij de EK in Zagreb. Wevers kwam door een val bij haar acrobatische serie niet verder dan 13,100 punten en staat na drie van de vijf subdivisies al op een vijfde plek.
3 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - De Zwitserse atlete Audrey Werro, rivale van Femke Broeders-Bol, is alsnog toegelaten tot de finale van de 800 meter op de EK atletiek in Birmingham. Dat is een besluit van de wedstrijdjury. De finale is vrijdag.
5 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Lieke Klaver kan zich opmaken voor haar derde EK-finale op de 400 meter. De sprintvedette won in Birmingham overtuigend haar race in de halve finales. Ze klokte 49,71, iets boven haar persoonlijk record van 49,58. De finale is zaterdag.
6 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Femke Broeders-Bol is er bij haar EK-debuut op de 800 meter in geslaagd de finale te halen. De Nederlandse topatlete liep in haar halve finale in het Alexander Stadium in Birmingham naar de tweede plaats in een tijd van 1.57,46. De Amersfoortse plaatste zich daarmee direct voor de finale op vrijdagavond,
6 uur geleden