Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Groningen houdt FC Twente in bedwang: 1-1

FC Groningen houdt FC Twente in bedwang: 1-1

GRONINGEN (ANP) - Na vier overwinningen op rij heeft FC Twente bij FC Groningen genoegen moeten nemen met een gelijkspel: 1-1. Michael de Leeuw was bij de thuisclub de grootste pechvogel. Arbiter Martin van den Kerkhof keurde via de VAR twee fraaie treffers van de 34-jarige aanvaller af.

FC Groningen, dat de voorgaande drie duels verloor, kwam in het pittige duel snel tot scoren. Cyril Ngonge nam de bal met rechts aan en haalde daarna met links schitterend uit: 1-0. FC Twente kwam na de moeizame start beter in de wedstrijd. Verdediger Robin Pröpper, al goed voor vier treffers, was met twee afstandsschoten dichtbij de gelijkmaker.

In de 26e minuut dacht De Leeuw met een technisch hoogstandje zijn ploeg op 2-0 te zetten. Via de VAR ging het mooie doelpunt echter niet door vanwege een lichte overtreding van De Leeuw op Pröpper. De routinier van FC Groningen kreeg in de 38e minuut een herkansing. Doelman Lars Unnerstall keerde het schot echter van De Leeuw. De onfortuinlijke aanvaller kwam in de 53e minuut opnieuw tot scoren en weer werd de treffer afgekeurd, deze keer vanwege hands bij Ngonge.

Daarna was het Pröpper die met een kopbal, gered door doelman Peter Leeuwenburgh, voor het meeste gevaar namens FC Twente zorgde. In de hectische slotfase maakte invaller Manfred Ugalde alsnog gelijk na een knullig misverstand tussen Wessel Dammers en Leeuwenburgh. De doelman van FC Groningen en de lat voorkwamen daarna nog een nieuwe nederlaag voor de thuisclub.

Meer uit Voetbal

SC Cambuur keert na drie seizoenen terug in Eredivisie

EMMEN (ANP) - SC Cambuur keert volgend seizoen terug in de Eredivisie. De ploeg van coach Henk de Jong won met 4-2 bij FC Emmen en is met nog vijf wedstrijden te spelen zeker van promotie.

13 minuten geleden
Beerensteyn bezorgt Wolfsburg zege op Olympique Lyon

WOLFSBURG (ANP) - Lineth Beerensteyn heeft VfL Wolfsburg de zege bezorgd op Olympique Lyon in de eerste kwartfinale van de Champions League. De 29-jarige international maakte in eigen huis het enige doelpunt van de Duitse club: 1-0.

1 uur geleden
Salah verlaat Liverpool na dit seizoen

LIVERPOOL (ANP) - Aanvaller Mohamed Salah verlaat Liverpool na dit seizoen. Dat hebben de Egyptenaar en de club van trainer Arne Slot dinsdag bekendgemaakt.

1 uur geleden
García Plaza volgt bij Sevilla ontslagen Almeyda op

SEVILLA (ANP) - Luis García Plaza is de nieuwe trainer van Sevilla. De 53-jarige Spanjaard volgt de maandag ontslagen Argentijn Matías Almeyda op. García Plaza ondertekent een contract tot de zomer van 2027.

3 uur geleden
Dekker ook komend seizoen trainer voetbalsters FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - Corina Dekker is ook komend seizoen de trainer van de voetbalsters van FC Twente. De 42-jarige coach heeft tot medio 2027 bijgetekend in Enschede.

4 uur geleden
NAC Breda legt verdediger Paula seizoen langer vast

BREDA (ANP) - Raul Paula blijft langer bij NAC Breda. De Eredivisieclub heeft de optie in het contract van de 22-jarige Duitser gelicht, waardoor hij nog tot medio 2027 aan de club verbonden blijft.

4 uur geleden
Jeugdcoach St. Pauli komt uit de kast en bekritiseert topvoetbal

HAMBURG (ANP/DPA) - Coach Christian Dobrick van St. Pauli onder 19 is dinsdag uit de kast gekomen als homoseksueel. De trainer heeft in interviews bij Stern en RTL kritiek geuit op de voetbalwereld voor het gebrek aan steun voor homoseksuele voetballers.

5 uur geleden