FC Groningen houdt FC Twente in bedwang: 1-1
GRONINGEN (ANP) - Na vier overwinningen op rij heeft FC Twente bij FC Groningen genoegen moeten nemen met een gelijkspel: 1-1. Michael de Leeuw was bij de thuisclub de grootste pechvogel. Arbiter Martin van den Kerkhof keurde via de VAR twee fraaie treffers van de 34-jarige aanvaller af.
FC Groningen, dat de voorgaande drie duels verloor, kwam in het pittige duel snel tot scoren. Cyril Ngonge nam de bal met rechts aan en haalde daarna met links schitterend uit: 1-0. FC Twente kwam na de moeizame start beter in de wedstrijd. Verdediger Robin Pröpper, al goed voor vier treffers, was met twee afstandsschoten dichtbij de gelijkmaker.
In de 26e minuut dacht De Leeuw met een technisch hoogstandje zijn ploeg op 2-0 te zetten. Via de VAR ging het mooie doelpunt echter niet door vanwege een lichte overtreding van De Leeuw op Pröpper. De routinier van FC Groningen kreeg in de 38e minuut een herkansing. Doelman Lars Unnerstall keerde het schot echter van De Leeuw. De onfortuinlijke aanvaller kwam in de 53e minuut opnieuw tot scoren en weer werd de treffer afgekeurd, deze keer vanwege hands bij Ngonge.
Daarna was het Pröpper die met een kopbal, gered door doelman Peter Leeuwenburgh, voor het meeste gevaar namens FC Twente zorgde. In de hectische slotfase maakte invaller Manfred Ugalde alsnog gelijk na een knullig misverstand tussen Wessel Dammers en Leeuwenburgh. De doelman van FC Groningen en de lat voorkwamen daarna nog een nieuwe nederlaag voor de thuisclub.
Meer uit Voetbal
NOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest wil een tribune van het stadion City Ground vernoemen naar John Robertson. De voormalige buitenspeler overleed afgelopen week op 72-jarige leeftijd. "Ik heb het bestuur geadviseerd om onze held zo te eren", zei clubeigenaar Evangelos Marinakis vlak voor het thuisduel met Manchester City.
59 minuten geledenAGADIR (ANP/Belga) - Bondscoach Hugo Broos van Zuid-Afrika is boos over de onduidelijke regels van de arbitrage op de Afrika Cup. De Belg uitte zijn ongenoegen na afloop van de 1-0-nederlaag tegen Egypte in Marokko. "Voor het toernooi werd een meeting georganiseerd met de scheidsrechters. Ze legden ons de reglementen nog eens uit. Het waren wel vijftig regels, allemaal voor overtredingen en rode kaarten. Je ziet de bomen door het bos niet meer en niemand weet meer wat te doen", zei Broos.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Newcastle United met 1-0 gewonnen. Daarmee komt de ploeg voorlopig op de vijfde plaats in de Premier League, met een duel meer gespeeld dan de concurrentie.
15 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko is er niet in geslaagd zijn tweede wedstrijd in de groepsfase van de Afrika Cup te winnen. Na winst in het openingsduel met de Comoren (2-0) kwam het gastland tegen Mali niet verder dan 1-1.
15 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De Noorse aanvaller Lars Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC. De Nijmeegse Eredivisionist heeft overeenstemming bereikt met Tromsø IL over de definitieve overgang van Olden Larsen, die deze zomer al voor een halfjaar werd gehuurd door de Noorse club. Tromsø IL heeft de optie tot koop gelicht, meldt NEC vrijdag.
18 uur geledenAGADIR (ANP) - Met opnieuw een belangrijke rol voor Mohamed Salah heeft Egypte ook de tweede groepswedstrijd op de Afrika Cup gewonnen. De aanvaller van Liverpool benutte tegen Zuid-Afrika in het Marokkaanse Agadir kort voor rust een strafschop. Dankzij de 1-0-zege is Egypte al zeker van een plaats in de achtste finales.
20 uur geledenMONTPELLIER (ANP/AFP) - De Franse voetbaltrainer Jean-Louis Gasset is vrijdag op 72-jarige leeftijd overleden. Dat meldt voetbalclub Montpellier.
1 dag geleden