Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Groningen heeft weinig moeite met ADO Den Haag

FC Groningen heeft weinig moeite met ADO Den Haag

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft de positie in de subtop verstevigd door ADO Den Haag te verslaan. Op eigen veld won het elftal van trainer Danny Buijs met 3-0 van de degradatiekandidaat, die op de ranglijst alleen Willem II en Emmen achter zich weet.

Ramon Lundqvist zette Groningen na 18 minuten op voorsprong. De Zweed schoot een vrije trap uit niet eens zo'n ideale positie met een fraaie boog achter doelman Luuk Koopmans. Vlak voor rust probeerde hij dit kunststukje te herhalen, maar nu ging de bal over. Toch leidde de thuisclub halverwege met 2-0. Jørgen Strand Larsen kopte raak na een voorzet op maat van Gabriel Gudmundsson.

Na de hervatting liep Groningen nog verder uit. Alessio Da Cruz kon ongehinderd het Haagse strafschopgebied inlopen en uithalen. Het was zijn eerste doelpunt in de Eredivisie. ADO zag Milan van Ewijk al in de 38e minuut met een blessure uitvallen.

Het verschil tussen ADO en het op een 'veilige' plaats staande RKC Waalwijk is vooralsnog 3 punten. RKC krijgt woensdag de kans verder uit te lopen, als het wint of gelijkspeelt tegen Fortuna Sittard.

Meer uit Voetbal

Comenencia maakt eerste doelpunt voor Curaçao op WK

HOUSTON (ANP) - Livano Comenencia heeft het eerste doelpunt ooit voor Curaçao op het WK gemaakt. Hij bracht in de 21e minuut de gelijkmaker (1-1) op zijn naam in de eerste groepswedstrijd tegen Duitsland. De Duitsers kwamen eerder via Felix Nmecha op voorsprong.

1 uur geleden
FIFA: geweigerde Somalische WK-arbiter krijgt volledig uitbetaald

NEW YORK (ANP/DPA) - De Somalische scheidsrechter Omar Abdulkadir Artan wordt door de FIFA volledig uitbetaald, ondanks dat hij op het WK voetbal geen enkele wedstrijd zal fluiten. Dat heeft een woordvoerder van de mondiale voetbalbond bevestigd aan persbureau dpa, na eerdere berichtgeving van de BBC.

1 uur geleden
Curaçao met broers Bacuna op middenveld, Neuer in doel Duitsland

HOUSTON (ANP) - Curaçao begint met de broers Leandro Bacuna (34) en Juninho Bacuna (28) op het middenveld aan de eerste groepswedstrijd op het WK voetbal tegen Duitsland. Bondscoach Dick Advocaat (78) begint in het Houston Stadium als oudste bondscoach aan het eerste mondiale eindtoernooi van Curaçao.

2 uur geleden
Volleyballers winnen in European League ook van Slowakije

DOETINCHEM (ANP) - De Nederlandse volleyballers hebben ook de vierde wedstrijd in de European League gewonnen. In de SaZa Topsporthal Achterhoek in Doetinchem werd Slowakije met 3-0 in sets verslagen: 26-24 25-20 25-18. De ploeg van bondscoach Joel Banks rekende vrijdag in eigen huis al simpel af met Georgië.

2 uur geleden
Advocaat houdt vroege bespreking voor WK-duel met Duitsland

HOUSTON (ANP) - Curaçao maakt zich in Houston in alle vroegte op om als kleinste deelnemer ooit te debuteren op het WK voetbal. Bondscoach Dick Advocaat hield om 08.30 uur (plaatselijke tijd) zijn wedstrijdbespreking omdat de eerste groepswedstrijd tegen Duitsland al om 12.00 uur (19.00 uur Nederlandse tijd) begint.

3 uur geleden
Kimmich hoopt dat WK bijdraagt aan positiviteit in Duitsland

HOUSTON (ANP/DPA) - Joshua Kimmich hoopt dat het WK voetbal kan bijdragen aan een positievere stemming in Duitsland. Dat zei de aanvoerder van het Duitse nationale elftal in een interview in de zondagseditie van de Duitse krant Bild. Met Duitsland speelt Kimmich zondagavond om 19.00 uur op het WK tegen Curaçao.

8 uur geleden
Turkije wijt nederlaag tegen Australië op WK aan gemiste kansen

VANCOUVER (ANP/DPA) - Bondscoach Vincenzo Montella wijt de verrassende nederlaag van Turkije tegen Australië (0-2) in het eerste WK-duel aan de vele gemiste kansen. "We creëerden zoveel, maar we konden niet scoren. Dat is voetbal. En zij verdedigden heel goed; het was moeilijk om in het strafschopgebied te komen. Ze scoorden uit de counter, wat hun beste wapen is", reageerde de Italiaanse trainer.

10 uur geleden