Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Groningen heeft weinig moeite met ADO Den Haag

FC Groningen heeft weinig moeite met ADO Den Haag

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft de positie in de subtop verstevigd door ADO Den Haag te verslaan. Op eigen veld won het elftal van trainer Danny Buijs met 3-0 van de degradatiekandidaat, die op de ranglijst alleen Willem II en Emmen achter zich weet.

Ramon Lundqvist zette Groningen na 18 minuten op voorsprong. De Zweed schoot een vrije trap uit niet eens zo'n ideale positie met een fraaie boog achter doelman Luuk Koopmans. Vlak voor rust probeerde hij dit kunststukje te herhalen, maar nu ging de bal over. Toch leidde de thuisclub halverwege met 2-0. Jørgen Strand Larsen kopte raak na een voorzet op maat van Gabriel Gudmundsson.

Na de hervatting liep Groningen nog verder uit. Alessio Da Cruz kon ongehinderd het Haagse strafschopgebied inlopen en uithalen. Het was zijn eerste doelpunt in de Eredivisie. ADO zag Milan van Ewijk al in de 38e minuut met een blessure uitvallen.

Het verschil tussen ADO en het op een 'veilige' plaats staande RKC Waalwijk is vooralsnog 3 punten. RKC krijgt woensdag de kans verder uit te lopen, als het wint of gelijkspeelt tegen Fortuna Sittard.

Meer uit Voetbal

Bestuursvoorzitters grote voetbalcompetities kritisch op FIFA

ZÜRICH (ANP/DPA) - Ook de bestuursvoorzitters van de hoogste voetbalcompetities in Duitsland, Spanje, Italië en Engeland hebben scherpe kritiek geuit op de FIFA en voorzitter Gianni Infantino. De Zwitser kwam in opspraak door het inmiddels ingetrokken commercialiseringsplan om een deel van de WK-rechten te verkopen aan derden.

19 minuten geleden
Afscheidsinterland Messi binnen twee uur uitverkocht

BUENOS AIRES (ANP/DPA) - De laatste wedstrijd van Lionel Messi voor Argentinië is binnen twee uur uitverkocht. Er waren 80.000 kaartjes beschikbaar voor het vriendschappelijke duel op 6 oktober met Benin in het Estadio Monumental in Buenos Aires.

1 uur geleden
Vitesse stelt Schuiteman aan als technisch directeur

ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Bernard Schuiteman aangesteld als nieuwe technisch directeur. De 52-jarige oud-speler komt over van RKC Waalwijk, waar hij nu dezelfde functie vervult. Hij begint op 1 december met zijn werkzaamheden bij de club uit Arnhem.

1 uur geleden
Afhaken Musiala voor duel met Oranje niet door onwelwording

AMSTERDAM (ANP/DPA) - Het wegvallen van de Duitse international Jamal Musiala tijdens de warming-up voor de wedstrijd in de Nations League tegen het Nederlands elftal had niets te maken met zijn recente onwelwordingen. Dat zei de Duitse bondscoach Jürgen Klopp na het gelijkspel in Amsterdam (1-1).

3 uur geleden
Invallers helpen Curaçao aan miraculeuze zege bij Costa Rica: 3-4

SAN JOSÉ (ANP) - Curaçao is de Nations League begonnen met een miraculeuze overwinning bij Costa Rica. De ploeg van bondscoach Dick Advocaat draaide dankzij drie invallers in het laatste halfuur een achterstand van drie doelpunten om in een 4-3-zege.

4 uur geleden
Gakpo evenaart Van der Vaart met 25e treffer voor Oranje

AMSTERDAM (ANP) - Oranje-international Cody Gakpo heeft met zijn doelpunt tegen Duitsland in de Nations League (1-1) Rafael van der Vaart geëvenaard. De aanvaller van Liverpool staat nu, net als de voormalig Ajacied, op 25 treffers voor het Nederlands elftal. Gakpo bereikte dat aantal in zijn 55e interland. Van der Vaart kwam in 109 interlands tot 25 doelpunten.

10 uur geleden
Xavi roept vervanger op voor geblesseerd uitgevallen Brobbey

AMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández gaat voor de komende interlands een vervanger oproepen voor de donderdag geblesseerd geraakte Brian Brobbey. Dat zei de Spanjaard na het gelijkspel (1-1) tegen Duitsland in de Johan Cruijff ArenA in de Nations League.

10 uur geleden