FC Groningen grijpt hard in en ontslaat elf medewerkers
GRONINGEN (ANP) - Eredivisieclub FC Groningen heeft harde maatregelen getroffen vanwege de coronacrisis. Voor elf medewerkers is geen plaats meer in de organisatie, vijf openstaande vacatures worden niet ingevuld en naar alle aflopende tijdelijke contracten wordt "zeer kritisch" gekeken.
Spelers, staf, directie en alle andere medewerkers van FC Groningen hebben zich bereid verklaard een loonoffer te brengen om de club tegemoet te komen. Dat zal de komende dagen verder worden uitgewerkt. Daarnaast ziet de directie van FC Groningen af van behaalde bonussen.
FC Groningen heeft bovendien bij Euroborg NV, de eigenaar van het stadion en het TopsportZorgCentrum, een verzoek tot uitstel en afstel van de huur gedaan. "Al deze maatregelen zijn noodzakelijk om FC Groningen door de crisis te slepen", laat de clubleiding weten.
Sociaal plan
Voor de ontslagen personeelsleden is er een sociaal plan. Algemeen directeur Wouter Gudde sprak van een inktzwarte en emotionele dag bij FC Groningen.
"Aan elf medewerkers te moeten melden dat er geen plaats meer voor hen is binnen de organisatie in deze tijd is zeer pijnlijk. Als directie en management worden wij echter geacht beslissingen te nemen, die in het belang zijn van de continuïteit van de club. En in crisistijd weegt dit extra zwaar. Op dit moment is het overleven van de huidige crisis prioriteit nummer één, twee en drie voor heel FC Groningen."
5 miljoen schade
Gudde verwacht op dit moment met FC Groningen door alle gevolgen van de coronacrisis een schade van 5 miljoen euro te lijden. Voor elke thuiswedstrijd in het nieuwe seizoen zonder publiek komt daar nog eens 400.000 euro bij. Het voorlopige tekort dekt de clubleiding door 2,5 miljoen euro van het investeringsbudget af te halen.
Gudde: "Wij willen echter wel actief blijven op de transfermarkt, op zoek naar directe versterkingen, want zonder een goede eerste selectie kunnen wij de continuïteit van de club ook niet garanderen."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Jan Plug verruilt Feyenoord op huurbasis voor FC Dordrecht, tot het eind van het seizoen. De 20-jarige verdediger krijgt daar volgens Feyenoord kans op meer speelminuten in het betaalde voetbal. Plug kwam dit seizoen vijf keer in actie in de Eredivisie, waarvan een keer als basisspeler. Ook maakte hij minuten in de Europa League.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en James McConnell zijn definitief uit elkaar. In gezamenlijk overleg is besloten de huurovereenkomst van de speler met Liverpool stop te zetten. McConnell maakte sinds begin januari al geen deel meer uit van de selectie van Ajax.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalscheidsrechter Bas Nijhuis komt de rest van het seizoen niet meer in actie vanwege de achillespeesblessure die hij afgelopen dinsdag opliep. "Dit seizoen dat kun je wel vergeten", zei Nijhuis maandag in de ochtendshow van radiozender 538.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de allereerste FIFA Women's Champions Cup gewonnen en daarmee ongeveer 2 miljoen euro verdiend, de grootste geldprijs ooit in het vrouwenvoetbal. De winnaar van de Champions League versloeg in het Emirates Stadium van Londen de Braziliaanse club Corinthians met 3-2 na verlenging.
15 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam en Go Ahead Eagles hebben met 1-1 gelijkgespeeld. Beide clubs schoten weinig op met het behaalde punt. Go Ahead blijft veertiende met 22 punten, Volendam vijftiende met 18 punten.
17 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich zondag versterkt met twee spelers. De huidige nummer 3 van de Eredivisie maakte eerst de komst van de Noorse middenvelder Isak Hansen-Aarøen bekend en daarna die van de IJslandse middenvelder Willum Willumsson.
17 uur geledenBRUSSEL (ANP/Belga) - RSC Anderlecht heeft coach Besnik Hasi ontslagen. Dat gebeurde enkele uren nadat de club uit Brussel in Luik met 2-0 had verloren van Standard. Assistent-coach Edward Still wordt tijdelijk naar voren geschoven als vervanger, meldde de clubleiding.
18 uur geleden