FC Groningen en PEC Zwolle scoren niet in Euroborg
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen en PEC Zwolle blijven in elkaars buurt in de Eredivisie. Door het 0-0-gelijkspel in Groningen kwamen beide ploegen uit op 16 punten, goed voor een plaats onderin de middenmoot.
De eerste kans in de Euroborg was wel voor de thuisploeg. Een kopbal van Johan Hove werd gekeerd door doelman Jasper Schendelaar en ook Thom van Bergen slaagde er in de rebound niet in te scoren. PEC had minder de bal maar wel de betere kansen. Ody Velanas, de vervanger van de geblesseerde Younes Namli, zag doelman Etienne Vaessen een schot tegenhouden. Anselmo Mac Nulty stichtte gevaar met een kopbal die net langs het doel verdween.
Velanas scoorde kort na rust, maar het doelpunt vond geen doorgang wegens buitenspel van de PEC-aanvaller. Aan de andere kant schoot Thijs Oosting uit de draai net naast het doel van Schendelaar. Leandro Bacuna trof na een foutje van PEC-verdediger Mac Nulty het zijnet.
Vaessen voorkwam na ruim een uur dat Velanas alsnog de score opende. In de slotfase miste invaller Romano Postema de kans om FC Groningen alsnog de niet verdiende 3 punten te bezorgen.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft een nederlaag in de Bundesliga ternauwernood voorkomen. De koploper, die al zeker is van de landstitel, maakte diep in blessuretijd gelijk tegen hekkensluiter Heidenheim: 3-3.
4 minuten geledenLYON (ANP) - De voetbalsters van Olympique Lyon hebben zich ten koste van titelverdediger Arsenal geplaatst voor de finale van de Champions League. In de halve finale in Lyon werd het 3-1 voor de thuisploeg. Dat was voldoende na de 2-1-nederlaag vorige week in Londen.
5 minuten geledenVILLARREAL (ANP/AFP) - Villarreal mag komend voetbalseizoen opnieuw meedoen aan het hoofdtoernooi van de Champions League. Het elftal van trainer Marcelino versloeg zaterdag Levante met 5-1 en is daardoor zeker van een plaats bij de eerste vier op de ranglijst van de Spaanse competitie.
56 minuten geledenIPSWICH (ANP) - Ajax profiteert van de promotie van Ipswich Town naar de Premier League. De Engelse club moet Chuba Akpom voor een bedrag van ruim 9 miljoen euro overnemen.
1 uur geledenWAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk heeft de tweede ronde van de play-offs voor promotie/degradatie bereikt. De club uit Waalwijk won in eigen huis na strafschoppen van Roda JC nadat de wedstrijd in de reguliere speeltijd, net als eerder in de week in Kerkrade, in 1-1 was geëindigd.
19 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA/RTR) - De Iraanse voetbalbond heeft de FIFA scherp bekritiseerd en is van plan voorwaarden te stellen voor deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
22 uur geledenGÖTEBORG (ANP) - De voetbalsters van BK Häcken hebben de eerste editie van de Women's Europa Cup veroverd. De ploeg uit Göteborg versloeg vrijdag in de returnwedstrijd van de finale het eveneens Zweedse Hammarby met 3-2. Häcken had de eerste wedstrijd ook al met 1-0 gewonnen.
22 uur geleden