FC Groningen en PEC Zwolle scoren niet in Euroborg
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen en PEC Zwolle blijven in elkaars buurt in de Eredivisie. Door het 0-0-gelijkspel in Groningen kwamen beide ploegen uit op 16 punten, goed voor een plaats onderin de middenmoot.
De eerste kans in de Euroborg was wel voor de thuisploeg. Een kopbal van Johan Hove werd gekeerd door doelman Jasper Schendelaar en ook Thom van Bergen slaagde er in de rebound niet in te scoren. PEC had minder de bal maar wel de betere kansen. Ody Velanas, de vervanger van de geblesseerde Younes Namli, zag doelman Etienne Vaessen een schot tegenhouden. Anselmo Mac Nulty stichtte gevaar met een kopbal die net langs het doel verdween.
Velanas scoorde kort na rust, maar het doelpunt vond geen doorgang wegens buitenspel van de PEC-aanvaller. Aan de andere kant schoot Thijs Oosting uit de draai net naast het doel van Schendelaar. Leandro Bacuna trof na een foutje van PEC-verdediger Mac Nulty het zijnet.
Vaessen voorkwam na ruim een uur dat Velanas alsnog de score opende. In de slotfase miste invaller Romano Postema de kans om FC Groningen alsnog de niet verdiende 3 punten te bezorgen.
Meer uit Voetbal
JEREVAN (ANP) - AZ heeft in de eerste van twee wedstrijden in de tussenronde van de Conference League geen goed resultaat kunnen boeken. Op bezoek bij FC Noah in de Armeense hoofdstad Jerevan werd verloren met 1-0. De return, die zal bepalen wie de achtste finale van het derde Europese toernooi haalt, is op 26 februari in Alkmaar.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA wil 75 miljoen dollar, ongeveer 63 miljoen euro, bijdragen aan voetbalgerelateerde projecten in Gaza. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump na de eerste bijeenkomst van een nieuwe Vredesraad over de wederopbouw van de Gazastrook.
12 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Tegen achttien supporters van de nationale voetbalploeg van Senegal zijn in Marokko celstraffen tot twee jaar geëist. Zij zouden zich tijdens de finale van de Afrika Cup in Rabat hebben misdragen.
12 uur geledenZWOLLE (ANP) - Samir Lagsir neemt afscheid als profvoetballer. De 22-jarige aanvaller van PEC Zwolle voelt dat hij niet volledig meer is hersteld van twee zware knieblessures.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Maurice Verberne keert niet meer terug bij FC Eindhoven. De huidige nummer 14 van de eerste divisie maakt het seizoen af met Jan Poortvliet. Het is nog niet bekend hoe de technische staf voor het komende seizoen eruitziet.
17 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Oranje-international Jeremie Frimpong nadert zijn rentree bij Liverpool. De rechtervleugelverdediger liep eind vorige maand een spierblessure op in de Champions League-wedstrijd tegen FK Qarabag, waarna werd verwacht dat hij enkele weken zou moeten missen. "We hopen dat hij volgende week (tegen West Ham United) weer kan spelen. Dan moet wel alles gaan zoals gepland", zei trainer Arne Slot tijdens zijn persconferentie voor het competitieduel met Nottingham Forest van zondag.
18 uur geledenJEREVAN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld is blij dat hij donderdag voor het uitduel met het Armeense FC Noah in de tussenronde van de Conference League weer een beroep kan doen op Kees Smit, Sven Mijnans en Mexx Meerdink. "Dat is natuurlijk fantastisch voor ons. Het zijn natuurlijk de sterkhouders", zei de coach woensdag.
1 dag geleden