FC Groningen boekt bij ADO Den Haag eerste zege
DEN HAAG (ANP) - FC Groningen heeft bij ADO Den Haag de eerste zege van het seizoen geboekt. De ploeg van coach Danny Buijs won met 1-0 dankzij een eigen doelpunt van Shaquille Pinas.
FC Groningen, dat vorige week de eerste competitiewedstrijd verloor van PSV, komt op 3 punten. ADO Den Haag blijft zonder punten en staat gedeeld zestiende.
Voor het eerst sinds 2013 werd er weer een competitiewedstrijd in Den Haag op echt gras gespeeld. Groningen, met Ajdin Hrustic voor de geblesseerde Arjen Robben, begon veel beter dan de thuisploeg. Na enkele kansen werd het 1-0 voor de bezoekers, doordat Pinas bij een voorzet van Bart van Hintum de bal achter zijn eigen doelman Luuk Koopmans werkte. De Noorse spits Jørgen Strand Larsen was daarna dicht bij de 2-0, maar kopte recht op de ADO-doelman.
Pas halverwege de tweede helft kwam er wat meer druk van de thuisploeg. Trainer Aleksandar Rankovic bracht met invallers Ilay Elmkies en Jonas Arweiler wat meer aanvalskracht. Elmkies moest al snel echter weer geblesseerd van het veld. Koopmans voorkwam met een knappe redding op een kopbal van Ramon Lundqvist de tweede treffer van Groningen. Ook zijn tweede kans kon Lundqvist niet verzilveren, waardoor ADO tot het einde mocht hopen op een punt.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.
48 minuten geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld houdt donderdag in de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League nagenoeg alle belangrijke spelers buiten zijn elftal. Verdediger Wouter Goes, middenvelders Sven Mijnans en Kees Smit en spits Troy Parrott zitten op de reservebank of blijven, in het geval van Goes, zelfs helemaal buiten de selectie.
49 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een 1-0-nederlaag geleden in een oefenwedstrijd tegen FC Twente. Op sportcomplex De Toekomst bleven de doelpunten lang uit. Na ruim 80 minuten maakte Bjorn Titulaer namens de bezoekers het enige doelpunt van de wedstrijd.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC is van ver gekomen. Dat zei middenvelder Dirk Proper (24) donderdag in het Goffertstadion tegen het ANP in aanloop naar de bekerfinale van zondag tegen AZ. "Ik moet zeggen dat het wel echt heel hard is gegaan", zei Proper, die zes seizoenen geleden zijn debuut maakte voor NEC in de eerste divisie.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot moet het de rest van het seizoen stellen zonder Hugo Ekitike. De 23-jarige spits heeft dinsdag zijn achillespees gescheurd tijdens het Champions League-duel met Paris Saint-Germain, zo bevestigt zijn club donderdag. De Franse international mist hierdoor het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding van NAC Breda tegen de KNVB over de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles vindt plaats op 28 april. Om 09.00 uur is de zitting in de rechtbank Midden-Nederland in Utrecht, meldt de rechtbank.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP) - Real Madrid-trainer Álvaro Arbeloa vindt dat de scheidsrechter met de beslissing om Eduardo Camavinga van het veld te sturen de wedstrijd tegen Bayern München verpest heeft. Real Madrid verloor met tien man uiteindelijk met 4-3 en werd uitgeschakeld in de kwartfinales van de Champions League.
9 uur geleden