Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Groningen boekt bij ADO Den Haag eerste zege

FC Groningen boekt bij ADO Den Haag eerste zege

DEN HAAG (ANP) - FC Groningen heeft bij ADO Den Haag de eerste zege van het seizoen geboekt. De ploeg van coach Danny Buijs won met 1-0 dankzij een eigen doelpunt van Shaquille Pinas.

FC Groningen, dat vorige week de eerste competitiewedstrijd verloor van PSV, komt op 3 punten. ADO Den Haag blijft zonder punten en staat gedeeld zestiende.

Voor het eerst sinds 2013 werd er weer een competitiewedstrijd in Den Haag op echt gras gespeeld. Groningen, met Ajdin Hrustic voor de geblesseerde Arjen Robben, begon veel beter dan de thuisploeg. Na enkele kansen werd het 1-0 voor de bezoekers, doordat Pinas bij een voorzet van Bart van Hintum de bal achter zijn eigen doelman Luuk Koopmans werkte. De Noorse spits Jørgen Strand Larsen was daarna dicht bij de 2-0, maar kopte recht op de ADO-doelman.

Pas halverwege de tweede helft kwam er wat meer druk van de thuisploeg. Trainer Aleksandar Rankovic bracht met invallers Ilay Elmkies en Jonas Arweiler wat meer aanvalskracht. Elmkies moest al snel echter weer geblesseerd van het veld. Koopmans voorkwam met een knappe redding op een kopbal van Ramon Lundqvist de tweede treffer van Groningen. Ook zijn tweede kans kon Lundqvist niet verzilveren, waardoor ADO tot het einde mocht hopen op een punt.

Meer uit Voetbal

UEFA past format Nations League en EK-kwalificatie aan

NYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.

20 minuten geleden
PSG-coach Luis Enrique roemt defensieve kwaliteiten Dembélé

PARIJS (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de finale van de Champions League tegen Arsenal de defensieve kwaliteiten van spits Ousmane Dembélé uitgelicht. De winnaar van de Gouden Bal van vorig jaar, die vooral bekendstaat om zijn aanvallende prestaties, is volgens Luis Enrique een voorbeeld voor anderen.

25 minuten geleden
Spaanse middenvelder López van FC Barcelona mist WK

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.

3 uur geleden
Tottenham blijft in degradatiegevaar na nederlaag tegen Chelsea

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.

18 uur geleden
Arsenal kampioen van Engeland na puntenverlies Manchester City

BOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.

20 uur geleden
FC Utrecht neemt Alarcón definitief over van FC Porto

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.

21 uur geleden
Italiaan Maran opvolger van Sylvinho als bondscoach Albanië

TIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.

21 uur geleden