FC Groningen - Ajax wordt dinsdag zonder publiek uitgespeeld
GRONINGEN (ANP) - De zondag gestaakte competitiewedstrijd tussen FC Groningen en Ajax wordt komende dinsdag zonder publiek uitgespeeld. Om 15.00 uur gaat het duel in een leeg stadion verder. Er zijn nog iets meer dan 80 minuten te spelen. De stand is nog 0-0.
FC Groningen - Ajax werd zondag in de openingsfase tot twee keer toe stilgelegd nadat rookbommen op het veld waren gegooid. Ook rende een gemaskerde supporter het veld op met in zijn handen een spandoek met daarop een tekst gericht aan de directie van Groningen.
Nadat voor de tweede keer vuurwerk was gegooid, besloot scheidsrechter Jeroen Manschot om het duel in lijn met de aangescherpte reglementen van de KNVB te staken. FC Groningen degradeerde vorige week uit de Eredivisie. Enkele toeschouwers zorgden er zondag moedwillig voor dat het duel met Ajax al na 9 minuten moest worden beëindigd.
Aanscherping regels
De KNVB besloot enkele weken geleden de regels aan te scherpen, nadat Ajax-speler Davy Klaassen in het bekerduel met Feyenoord op zijn hoofd was geraakt door een voorwerp dat vanuit het publiek was gegooid. Sindsdien wordt een wedstrijd stilgelegd als er vanaf de tribunes iets op het veld komt. Gebeurt dat daarna nogmaals, dan wordt de wedstrijd gestaakt. Als een speler of scheidsrechter wordt geraakt, dan volgt direct staking. Dat laatste gebeurde eind vorige maand bij FC Groningen - NEC. De grensrechter kreeg een drinkbeker tegen zich aan, waarna de wedstrijd gelijk voorbij was. Enkele dagen later speelden Groningen en NEC het duel in een leeg stadion uit (0-1).
De aanklager betaald voetbal stelt een onderzoek in naar de incidenten bij FC Groningen - Ajax. De thuisclub zegt alles in het werk te hebben gesteld om ongeregeldheden te voorkomen, zoals de inzet van extra stewards en controles op vuurwerk. Toch konden supporters heel wat rookbommen het stadion in smokkelen en wist één persoon het veld op te komen.
Meer uit Voetbal
PARAMARIBO (ANP) - Henk ten Cate moet de nationale voetbalploeg van Suriname voor het eerst naar een WK leiden. De 71-jarige coach is aangesteld als opvolger van Stanley Menzo, die vorige maand na een nederlaag tegen Guatemala is opgestapt.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League nieuw puntenverlies ternauwernood voorkomen. De koploper versloeg hekkensluiter Wolverhampton Wanderers diep in blessuretijd: 2-1. Vorig weekend ging Arsenal met 2-1 onderuit bij Aston Villa.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was na de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo (4-3) niet te spreken over het spel van zijn ploeg in een groot deel van de wedstrijd. "Alleen het eerste half uur was goed", zei hij voor de camera van ESPN.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie de tiende achtereenvolgende overwinning geboekt. De regerend landskampioen versloeg Heracles Almelo met veel moeite: 4-3. Voor Heracles betekende het de eerste nederlaag sinds 25 oktober.
11 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na een mindere periode de tweede overwinning op rij geboekt in de Eredivisie. Het team van coach Dick Lukkien won op eigen veld met 3-0 van FC Volendam. De bezoekers voetbalden vanaf de 28e minuut met tien man na een rode kaart voor Mawouna Amevor.
12 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse competitie de zevende overwinning op rij geboekt. Dankzij twee doelpunten van Raphinha won de ploeg van coach Hansi Flick van Osasuna: 2-0.
12 uur geledenVELSEN (ANP) - NEC heeft na vier achtereenvolgende zeges punten verspeeld in de Eredivisie. Hekkensluiter Telstar hield de Nijmegenaren, die op de derde plaats staan, op een gelijkspel: 2-2.
14 uur geleden