FC Groningen - Ajax al snel stilgelegd na vuurwerk én fan op veld
GRONINGEN (ANP) - De wedstrijd tussen FC Groningen en Ajax in de Eredivisie is al na 7 minuten stilgelegd. Fans van de thuisploeg gooiden meerdere stukken vuurwerk op het veld. Eén supporter rende vervolgens het veld op met een spandoek in zijn hand, met een tekst die was gericht tegen het bestuur van FC Groningen. Hij werd door enkele stewards overmeesterd.
Voor FC Groningen staat er zondag niets meer op het spel. De club is al gedegradeerd uit de Eredivisie, net als SC Cambuur.
De KNVB scherpte onlangs, na meerdere incidenten in stadions, de richtlijnen aan. Als voorwerpen op het veld worden gegooid, wordt de wedstrijd tijdelijk stilgelegd. Bij een tweede vergrijp wordt het duel volgens de nieuwe richtlijnen definitief gestaakt.
Het ging dit weekeinde al bij heel wat duels in het betaalde voetbal mis. FC Utrecht - RKC Waalwijk leek zaterdag definitief te worden gestaakt, toen tot twee keer toe drinkbekers richting het veld werden gegooid. Op last van burgemeester Sharon Dijksma van Utrecht werden de laatste 2 minuten van de blessuretijd alsnog uitgespeeld. De spelers van beide teams besloten als statement niet meer te voetballen. Ze verrichtten de aftrap nog en vervolgens hield RKC-doelman Etienne Vaessen de bal de resterende tijd bij zich.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft zaterdagavond lokale tijd met 4-0 gewonnen in de drukbezochte uitzwaaiwedstrijd voor het WK voetbal tegen Aruba. Daarmee kreeg Curaçao waarop het hele eiland hoopte en won het elftal aan vertrouwen. Het SDK-stadion (capaciteit: 15.000 plaatsen) was volledig uitverkocht. Al vanaf drie uur voor de wedstrijd stonden er lange rijen met toeschouwers.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nederlandse toeristen reageren verbaasd als ze in de stromende regen over Times Square lopen en de internationals van het Nederlands elftal op drie grote televisieschermen zien. "Kijk, daar heb je Memphis Depay", zegt Jeroen uit Utrecht als hij de spits van Oranje stoer over het door neonlichten verlichte plein ziet kijken. "En daar heb je Gravenberch en Frenkie. Dit is toch tof."
4 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn uitzwaaiduel in Willemstad met 4-0 gewonnen van Aruba. Voor Curaçao was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint. Alle doelpunten vielen in de tweede helft.
7 uur geledenEAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.
11 uur geledenCHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.
13 uur geledenOEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.
13 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.
14 uur geleden