Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Groningen accepteert schikkingsvoorstel Te Wierik niet

FC Groningen accepteert schikkingsvoorstel Te Wierik niet

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen gaat niet akkoord met het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal voor een schorsing van drie duels waarvan één voorwaardelijk tegen Mike te Wierik.

De KNVB wil de Groningse verdediger schorsen na zijn rode kaart van afgelopen woensdag in het duel met Vitesse. Te Wierik werd op advies van de VAR door scheidsrechter Allard Lindhout van het veld gestuurd na een forse overtreding.

De verdediger van Groningen maakte de tackle op Loïs Openda van Vitesse die in eerste instantie niet door de arbiter werd bestraft. Te Wierik vindt dat de rode kaart hem ten onrechte gegeven is. De zaak zal donderdagavond bij de tuchtcommissie in Zeist voorkomen.

Het schikkingsvoorstel dat FC Groningen ontving naar aanleiding van de rode kaart van middenvelder Daniël van Kaam heeft de club wel geaccepteerd. Hij werd vlak voor rust door scheidsrechter Lindhout naar de kleedkamer gestuurd. Van Kaam maakte vlak voor rust hands net buiten het strafschopgebied en ontnam daarmee een doelrijke kans waardoor hij werd bestraft met direct rood.

Door de schorsing zal Van Kaam de aankomende wedstrijd van Groningen, zaterdag bij Ajax, moeten missen.

Meer uit Voetbal

Aanklager eist tot 12 jaar cel tegen medisch team Maradona

SAN ISIDRO (ANP/AFP) - Het Openbaar Ministerie heeft straffen tot twaalf jaar cel geëist tegen leden van het medisch team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona. Volgens het OM in Argentinië gingen de verzorgers "chaotisch" te werk in de periode voorafgaand aan zijn overlijden. De hoogste strafeis van twaalf jaar was voor lijfarts Leopoldo Luque.

9 uur geleden
Manchester City-spits Haaland roept op tot eenheid

MANCHESTER (ANP) - Topspits Erling Haaland vindt dat zijn club Manchester City "in onzekere tijden één moet blijven". De Engelse topclub werd vorige week door een onafhankelijke commissie van de Premier League schuldig bevonden aan ernstige overtredingen van de financiële regels.

12 uur geleden
Sporttribunaal: binnen enkele dagen uitspraak in Afrika Cup-zaak

LAUSANNE (ANP/RTR) - Het Internationaal Sporttribunaal (CAS) verwacht binnen enkele dagen met een uitspraak te komen in de zaak rond de Afrika Cup-finale tussen Senegal en Marokko van begin dit jaar. Het tribunaal hoorde donderdag in een zitting de argumenten van beide partijen aan.

13 uur geleden
Straf Zwitserse voetballer Xhaka om vals coronavaccinatiebewijs

BERN (ANP/DPA) - Granit Xhaka, de aanvoerder van het Zwitserse nationale elftal, heeft een voorwaardelijke boete gekregen van 150.000 Zwitserse frank (ruim 160.000 euro) vanwege het gebruik van valse coronavaccinatiebewijzen. Er geldt een proeftijd van twee jaar.

13 uur geleden
Keepster Liefting haakt af bij voetbalsters, verder iedereen fit

BOEDAPEST (ANP) - Keepster Femke Liefting is ziek geworden in aanloop naar het WK-kwalificatieduel met Hongarije van vrijdag. Regina van Eijk vervangt haar in de selectie van de voetbalsters. Volgens bondscoach Arjan Veurink is nog niet bekend of Liefting op tijd hersteld zal zijn voor de thuiswedstrijd tegen de Hongaren van dinsdag in Tilburg. Lize Kop is bij afwezigheid van Daphne van Domselaar de eerste keepster van Oranje, met Daniëlle de Jong als eerste alternatief.

13 uur geleden
Sunderland: hamstringblessure Brobbey is niet ernstig

SUNDERLAND (ANP) - De kwetsuur van Brian Brobbey is volgens zijn trainer Régis Le Bris bij het Engelse Sunderland "niet ernstig". De Oranje-international liep de afgelopen interlandperiode in de wedstrijd tegen Duitsland (1-1) een hamstringblessure op, maar wordt op korte termijn weer fit verwacht.

14 uur geleden
NEC legt verdediger Bakker voor een jaar vast

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft Mitchel Bakker definitief aan de selectie toegevoegd. De 26-jarige verdediger heeft in Nijmegen zijn handtekening gezet onder een contract van een jaar met een optie voor nog een extra jaar, nadat hij vorige maand al op proef was meegegaan op trainingskamp.

15 uur geleden