Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Emmen-voorzitter: aanstaande promotie is van ons allemaal

FC Emmen-voorzitter: aanstaande promotie is van ons allemaal

EMMEN (ANP) - Als FC Emmen vrijdag wint bij FC Dordrecht, keert de club een jaar na de degradatie terug in de Eredivisie. De koploper heeft 10 punten voorsprong op de nummer 3 FC Eindhoven in de Keuken Kampioen Divisie en promotie mag ook volgens voorzitter Ronald Lubbers op basis van de ranglijst niet meer misgaan. "We proberen rustig te blijven. Laat het eerst maar zover zijn", kijkt hij vooruit.

Snel terugkeren naar de Eredivisie na de degradatie in het voorjaar van 2021 was het doel bij de club uit Drenthe. "Daarvoor hebben we best wel wat risico genomen met de breedte van de spelersgroep", legt Lubbers uit. "We wilden goed bewapend de competitie ingaan. In het begin van het seizoen zaten we nog in de coronaperiode en wist je niet wat je nog zou tegenkomen. Met een bijna volledig nieuw elftal weet je dat de beginfase lastig wordt en dat is ook gebleken. Maar daarna hebben we het goed opgepakt."

De club deed dat ondanks de degradatie met dezelfde trainer Dick Lukkien. "In voetballand is het bijna appeltje-eitje dat als de prestaties niet goed zijn de trainer eruit moet. Wij hebben vertrouwen in elkaar", zegt Lubbers. "Vorig seizoen stonden we in februari met 6 punten onderaan en was er nog steeds het geloof dat we het gingen fiksen. Dat we toch nog 'op de parkeerplaats verongelukten' had niemand op gerekend. In de laatste wedstrijd ging het mis, maar dat was geen reden om te zeggen dat de trainer het niet heeft gehaald. Normaal gesproken win je die wedstrijd met 5-1 en nu werd het 1-1 en gingen we er af met strafschoppen", zei hij over het duel met NAC in de play-offs.

Verder dan voetbal

Het huidige seizoen begon FC Emmen moeizaam met drie nederlagen in de eerste vijf wedstrijden. "We raken hier niet zo gauw in de war", zei Lubbers, die altijd geloof heeft gehouden dat het zou lukken. "Iedereen moest ook even wennen aan het spelsysteem dat we voor ogen hebben. En de tegenstander is extra gebrand om een prestatie tegen je neer te zetten als je terugkeert."

Volgens Lubbers is de aanstaande promotie iets van iedereen bij de club. "De trainer voorop, met zijn staf en spelersgroep, de kantoormedewerkers, de sponsoren en de seizoenkaarthouders. Die hebben ook een duit in het zakje gedaan en zijn ons goedgezind geweest, waardoor we meer konden doen qua spelersgroep. Dat maakt het extra mooi."

Daarnaast is het belangrijk voor Emmen. Lubbers: "Dit gaat verder dan alleen het voetbal. De trots en saamhorigheid die zijn ontstaan na de promotie in 2018 hebben weerslag op allerlei dingen. Ook daarvoor is het belangrijk dat we terugkeren naar de Eredivisie."

Meer uit Voetbal

Bosz verkiest Gasiorowski boven Obispo centraal achterin

EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.

2 uur geleden
Meer voetbaltransfers dan vorige winterperiode in betaald voetbal

ZEIST (ANP) - In de transferperiode deze winter zijn in het Nederlandse betaald voetbal 228 voetballers van club gewisseld. Dat is 27 keer meer dan in de winterse transferperiode halverwege het vorige seizoen, meldt voetbalbond KNVB.

4 uur geleden
Boete voor Inter en zonder fans naar uitduels na vuurwerkbom

MILAAN (ANP) - Een sportrechter heeft Internazionale een boete van 50.000 euro opgelegd voor de vuurwerkbom die zondag in de buurt van doelman Emil Audero van tegenstander Cremonese ontplofte. De club mag ook tot 23 maart van de Italiaanse voetbalbond geen supporters meenemen naar uitduels in de Serie A.

5 uur geleden
Oud-Oranjespeelster Van Lunteren verlengt voetbalcarrière weer

ALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.

10 uur geleden
Erdogan helpt bij transfer middenvelder Kanté naar Fenerbahçe

ISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.

11 uur geleden
FC Den Bosch-fans ook na rechtszaak niet welkom in Helmond

HELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.

11 uur geleden
Verdediger Timber met Arsenal naar finale League Cup

LONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).

23 uur geleden