Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Emmen-voorzitter: aanstaande promotie is van ons allemaal

FC Emmen-voorzitter: aanstaande promotie is van ons allemaal

EMMEN (ANP) - Als FC Emmen vrijdag wint bij FC Dordrecht, keert de club een jaar na de degradatie terug in de Eredivisie. De koploper heeft 10 punten voorsprong op de nummer 3 FC Eindhoven in de Keuken Kampioen Divisie en promotie mag ook volgens voorzitter Ronald Lubbers op basis van de ranglijst niet meer misgaan. "We proberen rustig te blijven. Laat het eerst maar zover zijn", kijkt hij vooruit.

Snel terugkeren naar de Eredivisie na de degradatie in het voorjaar van 2021 was het doel bij de club uit Drenthe. "Daarvoor hebben we best wel wat risico genomen met de breedte van de spelersgroep", legt Lubbers uit. "We wilden goed bewapend de competitie ingaan. In het begin van het seizoen zaten we nog in de coronaperiode en wist je niet wat je nog zou tegenkomen. Met een bijna volledig nieuw elftal weet je dat de beginfase lastig wordt en dat is ook gebleken. Maar daarna hebben we het goed opgepakt."

De club deed dat ondanks de degradatie met dezelfde trainer Dick Lukkien. "In voetballand is het bijna appeltje-eitje dat als de prestaties niet goed zijn de trainer eruit moet. Wij hebben vertrouwen in elkaar", zegt Lubbers. "Vorig seizoen stonden we in februari met 6 punten onderaan en was er nog steeds het geloof dat we het gingen fiksen. Dat we toch nog 'op de parkeerplaats verongelukten' had niemand op gerekend. In de laatste wedstrijd ging het mis, maar dat was geen reden om te zeggen dat de trainer het niet heeft gehaald. Normaal gesproken win je die wedstrijd met 5-1 en nu werd het 1-1 en gingen we er af met strafschoppen", zei hij over het duel met NAC in de play-offs.

Verder dan voetbal

Het huidige seizoen begon FC Emmen moeizaam met drie nederlagen in de eerste vijf wedstrijden. "We raken hier niet zo gauw in de war", zei Lubbers, die altijd geloof heeft gehouden dat het zou lukken. "Iedereen moest ook even wennen aan het spelsysteem dat we voor ogen hebben. En de tegenstander is extra gebrand om een prestatie tegen je neer te zetten als je terugkeert."

Volgens Lubbers is de aanstaande promotie iets van iedereen bij de club. "De trainer voorop, met zijn staf en spelersgroep, de kantoormedewerkers, de sponsoren en de seizoenkaarthouders. Die hebben ook een duit in het zakje gedaan en zijn ons goedgezind geweest, waardoor we meer konden doen qua spelersgroep. Dat maakt het extra mooi."

Daarnaast is het belangrijk voor Emmen. Lubbers: "Dit gaat verder dan alleen het voetbal. De trots en saamhorigheid die zijn ontstaan na de promotie in 2018 hebben weerslag op allerlei dingen. Ook daarvoor is het belangrijk dat we terugkeren naar de Eredivisie."

Meer uit Voetbal

Voetballers Iran verslaan Gambia op weg naar WK

ANTALYA (ANP) - De voetballers van Iran hebben een oefenwedstrijd tegen Gambia gewonnen (3-1). Aria Yousefi, Ramin Rezaeian en Mehdi Taremi maakten de doelpunten voor de WK-deelnemer in Antalya.

40 minuten geleden
Coach Arteta: Timber fit voor basisplaats bij Arsenal in finale

BOEDAPEST (ANP) - Jurriën Timber is fit voor een basisplaats in de finale van de Champions League. Dat vertelde zijn trainer Mikel Arteta op een persconferentie in Boedapest, waar zaterdag de eindstrijd tegen Paris Saint-Germain op het programma staat. "Hij is fit en kan starten", zei de trainer die Arsenal dit seizoen naar de eerste landstitel sinds 2004 leidde.

56 minuten geleden
Miedema terug in selectie Manchester City voor finale FA Cup

MANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema maakt zondag deel uit van de selectie van Manchester City voor de finale van de FA Cup tegen Brighton & Hove Albion. De Nederlandse spits raakte begin april geblesseerd en miste daardoor de twee WK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk. Miedema maakt geen deel uit van de selectie van Oranje voor de twee komende WK-kwalificatieduels met Ierland (5 juni) en Polen (9 juni).

5 uur geleden
Gastlanden WK voetbal nemen maatregelen tegen uitbraak ebola

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Verenigde Staten, Canada en Mexico nemen bij het wereldkampioenschap voetbal maatregelen vanwege de uitbraak van ebola in Centraal-Afrika. Dat heeft de Amerikaanse regering namens de drie organiserende landen aangekondigd.

6 uur geleden
Aanvoerder Viergever (36) moet weg bij FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - Nick Viergever vertrekt bij FC Utrecht. De 36-jarige aanvoerder heeft een aflopend contract en de club wil de verbintenis van de centrale verdediger niet verlengen.

7 uur geleden
Doelman Room beleeft met Curaçao alsnog zijn WK-droom

NOORDWIJK (ANP) - Eloy Room (37) droomde als jongetje van een plaats in het Nederlands elftal. Dat komt er niet van. Als doelman van Curaçao beleeft hij nu alsnog een andere voetbaldroom. "Om met zo'n klein eiland naar het WK voetbal te gaan is fantastisch", zegt de keeper van Curaçao in gesprek met het ANP. "Dit is veel groter dan voetbal. Het zal Curaçao heel veel positiefs brengen."

7 uur geleden
Feyenoord begint 29 juni aan voorbereiding op het nieuwe seizoen

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint maandag 29 juni aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Coach Robin van Persie werkt die dag met zijn selectie de eerste training af, meldt de Rotterdamse club.

8 uur geleden