Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Emmen-voorzitter: aanstaande promotie is van ons allemaal

FC Emmen-voorzitter: aanstaande promotie is van ons allemaal

EMMEN (ANP) - Als FC Emmen vrijdag wint bij FC Dordrecht, keert de club een jaar na de degradatie terug in de Eredivisie. De koploper heeft 10 punten voorsprong op de nummer 3 FC Eindhoven in de Keuken Kampioen Divisie en promotie mag ook volgens voorzitter Ronald Lubbers op basis van de ranglijst niet meer misgaan. "We proberen rustig te blijven. Laat het eerst maar zover zijn", kijkt hij vooruit.

Snel terugkeren naar de Eredivisie na de degradatie in het voorjaar van 2021 was het doel bij de club uit Drenthe. "Daarvoor hebben we best wel wat risico genomen met de breedte van de spelersgroep", legt Lubbers uit. "We wilden goed bewapend de competitie ingaan. In het begin van het seizoen zaten we nog in de coronaperiode en wist je niet wat je nog zou tegenkomen. Met een bijna volledig nieuw elftal weet je dat de beginfase lastig wordt en dat is ook gebleken. Maar daarna hebben we het goed opgepakt."

De club deed dat ondanks de degradatie met dezelfde trainer Dick Lukkien. "In voetballand is het bijna appeltje-eitje dat als de prestaties niet goed zijn de trainer eruit moet. Wij hebben vertrouwen in elkaar", zegt Lubbers. "Vorig seizoen stonden we in februari met 6 punten onderaan en was er nog steeds het geloof dat we het gingen fiksen. Dat we toch nog 'op de parkeerplaats verongelukten' had niemand op gerekend. In de laatste wedstrijd ging het mis, maar dat was geen reden om te zeggen dat de trainer het niet heeft gehaald. Normaal gesproken win je die wedstrijd met 5-1 en nu werd het 1-1 en gingen we er af met strafschoppen", zei hij over het duel met NAC in de play-offs.

Verder dan voetbal

Het huidige seizoen begon FC Emmen moeizaam met drie nederlagen in de eerste vijf wedstrijden. "We raken hier niet zo gauw in de war", zei Lubbers, die altijd geloof heeft gehouden dat het zou lukken. "Iedereen moest ook even wennen aan het spelsysteem dat we voor ogen hebben. En de tegenstander is extra gebrand om een prestatie tegen je neer te zetten als je terugkeert."

Volgens Lubbers is de aanstaande promotie iets van iedereen bij de club. "De trainer voorop, met zijn staf en spelersgroep, de kantoormedewerkers, de sponsoren en de seizoenkaarthouders. Die hebben ook een duit in het zakje gedaan en zijn ons goedgezind geweest, waardoor we meer konden doen qua spelersgroep. Dat maakt het extra mooi."

Daarnaast is het belangrijk voor Emmen. Lubbers: "Dit gaat verder dan alleen het voetbal. De trots en saamhorigheid die zijn ontstaan na de promotie in 2018 hebben weerslag op allerlei dingen. Ook daarvoor is het belangrijk dat we terugkeren naar de Eredivisie."

Meer uit Voetbal

Voetbalsters PSV voor het eerst landskampioen na thuiszege op ADO

EINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV zijn vrijdagavond voor het eerst in de clubhistorie landskampioen geworden. De Eindhovenaren verzekerden zich in de voorlaatste speelronde van de Vrouwen Eredivisie van de titel door thuis met 2-0 van ADO Den Haag te winnen.

8 uur geleden
Ajacied Mokio verkiest nationale elftal DR Congo boven België

AMSTERDAM (ANP) - Jorthy Mokio verkiest het nationale elftal van de Democratische Republiek Congo boven dat van België. Dat heeft de 18-jarige verdedigende middenvelder van Ajax vrijdag bekendgemaakt op sociale media. "Ik ben Congolees in hart en nieren", schrijft de in Gent geboren voetballer. "En het is onder deze kleuren dat ik het volgende hoofdstuk van mijn verhaal wil schrijven."

9 uur geleden
Weghorst en Wijndal beschikbaar voor Ajax tegen FC Utrecht

AMSTERDAM (ANP) - Wout Weghorst en Owen Wijndal zijn hersteld van hun blessures en zijn zondag beschikbaar voor Ajax in het duel met FC Utrecht. Dat zegt trainer Óscar García in een bericht op de site van de Amsterdamers. Ook heeft Davy Klaassen weer meegetraind met de groep, maar de middenvelder is nog niet wedstrijdfit.

12 uur geleden
Real bestraft spelers Valverde en Tchouaméni met hoge boete

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouaméni een boete van 500.000 euro opgelegd na hun opstootje van eerder deze week. Dat meldt de club op de website.

12 uur geleden
Feyenoord-coach Van Persie verbaasd over nieuws rond Sterling

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie heeft verrast gereageerd op de berichtgeving dat de club na het seizoen afscheid neemt van de Engelse aanvaller Raheem Sterling. "Ik ben gequoot, maar heb die mensen niet gesproken", zei Van Persie over de berichtgeving in The Telegraph.

13 uur geleden
Bayern München moet verdediger Davies voorlopig missen

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan enkele weken niet beschikken over rechtsback Alphonso Davies. De Canadese verdediger heeft in de halve finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League een hamstringblessure opgelopen en mist in ieder geval de laatste twee competitiewedstrijden van de landskampioen tegen VfL Wolfsburg en 1. FC Köln.

14 uur geleden
PSV zonder Saibari en Mauro Júnior tegen Go Ahead Eagles

EINDHOVEN (ANP) - PSV moet het in de voorlaatste speelronde van de Eredivisie in het duel met Go Ahead Eagles doen zonder Ismael Saibari en Mauro Júnior. Dat vertelde trainer Peter Bosz in de persconferentie in de aanloop naar de wedstrijd van zondag (16.45 uur).

15 uur geleden