Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Emmen-voorzitter: aanstaande promotie is van ons allemaal

FC Emmen-voorzitter: aanstaande promotie is van ons allemaal

EMMEN (ANP) - Als FC Emmen vrijdag wint bij FC Dordrecht, keert de club een jaar na de degradatie terug in de Eredivisie. De koploper heeft 10 punten voorsprong op de nummer 3 FC Eindhoven in de Keuken Kampioen Divisie en promotie mag ook volgens voorzitter Ronald Lubbers op basis van de ranglijst niet meer misgaan. "We proberen rustig te blijven. Laat het eerst maar zover zijn", kijkt hij vooruit.

Snel terugkeren naar de Eredivisie na de degradatie in het voorjaar van 2021 was het doel bij de club uit Drenthe. "Daarvoor hebben we best wel wat risico genomen met de breedte van de spelersgroep", legt Lubbers uit. "We wilden goed bewapend de competitie ingaan. In het begin van het seizoen zaten we nog in de coronaperiode en wist je niet wat je nog zou tegenkomen. Met een bijna volledig nieuw elftal weet je dat de beginfase lastig wordt en dat is ook gebleken. Maar daarna hebben we het goed opgepakt."

De club deed dat ondanks de degradatie met dezelfde trainer Dick Lukkien. "In voetballand is het bijna appeltje-eitje dat als de prestaties niet goed zijn de trainer eruit moet. Wij hebben vertrouwen in elkaar", zegt Lubbers. "Vorig seizoen stonden we in februari met 6 punten onderaan en was er nog steeds het geloof dat we het gingen fiksen. Dat we toch nog 'op de parkeerplaats verongelukten' had niemand op gerekend. In de laatste wedstrijd ging het mis, maar dat was geen reden om te zeggen dat de trainer het niet heeft gehaald. Normaal gesproken win je die wedstrijd met 5-1 en nu werd het 1-1 en gingen we er af met strafschoppen", zei hij over het duel met NAC in de play-offs.

Verder dan voetbal

Het huidige seizoen begon FC Emmen moeizaam met drie nederlagen in de eerste vijf wedstrijden. "We raken hier niet zo gauw in de war", zei Lubbers, die altijd geloof heeft gehouden dat het zou lukken. "Iedereen moest ook even wennen aan het spelsysteem dat we voor ogen hebben. En de tegenstander is extra gebrand om een prestatie tegen je neer te zetten als je terugkeert."

Volgens Lubbers is de aanstaande promotie iets van iedereen bij de club. "De trainer voorop, met zijn staf en spelersgroep, de kantoormedewerkers, de sponsoren en de seizoenkaarthouders. Die hebben ook een duit in het zakje gedaan en zijn ons goedgezind geweest, waardoor we meer konden doen qua spelersgroep. Dat maakt het extra mooi."

Daarnaast is het belangrijk voor Emmen. Lubbers: "Dit gaat verder dan alleen het voetbal. De trots en saamhorigheid die zijn ontstaan na de promotie in 2018 hebben weerslag op allerlei dingen. Ook daarvoor is het belangrijk dat we terugkeren naar de Eredivisie."

Meer uit Voetbal

De Ligt werkt vijftig dagen voor WK op trainingsveld aan herstel

MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is vijftig dagen voor het begin van het WK voetbal nog altijd niet volledig fit. De 26-jarige verdediger keerde volgens zijn club Manchester United terug op het trainingsveld om verder aan zijn herstel te werken. Het is nog niet duidelijk of hij op tijd hersteld is voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

4 uur geleden
Pepi en Bajraktarevic leiden PSV ruim langs PEC Zwolle

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.

16 uur geleden
AZ speelt na bekerwinst met 0-0 gelijk bij Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.

18 uur geleden
PSV tegen PEC zonder Saibari, Veerman terug in de basis

EINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.

18 uur geleden
AZ na bekerwinst op zes posities gewijzigd tegen Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.

21 uur geleden
Kort geding NAC tegen KNVB dinsdag te volgen via livestream

UTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.

23 uur geleden
Algemeen directeur Te Kloese verlaat Feyenoord na dit seizoen

ROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.

1 dag geleden