Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Emmen-voorzitter: aanstaande promotie is van ons allemaal

FC Emmen-voorzitter: aanstaande promotie is van ons allemaal

EMMEN (ANP) - Als FC Emmen vrijdag wint bij FC Dordrecht, keert de club een jaar na de degradatie terug in de Eredivisie. De koploper heeft 10 punten voorsprong op de nummer 3 FC Eindhoven in de Keuken Kampioen Divisie en promotie mag ook volgens voorzitter Ronald Lubbers op basis van de ranglijst niet meer misgaan. "We proberen rustig te blijven. Laat het eerst maar zover zijn", kijkt hij vooruit.

Snel terugkeren naar de Eredivisie na de degradatie in het voorjaar van 2021 was het doel bij de club uit Drenthe. "Daarvoor hebben we best wel wat risico genomen met de breedte van de spelersgroep", legt Lubbers uit. "We wilden goed bewapend de competitie ingaan. In het begin van het seizoen zaten we nog in de coronaperiode en wist je niet wat je nog zou tegenkomen. Met een bijna volledig nieuw elftal weet je dat de beginfase lastig wordt en dat is ook gebleken. Maar daarna hebben we het goed opgepakt."

De club deed dat ondanks de degradatie met dezelfde trainer Dick Lukkien. "In voetballand is het bijna appeltje-eitje dat als de prestaties niet goed zijn de trainer eruit moet. Wij hebben vertrouwen in elkaar", zegt Lubbers. "Vorig seizoen stonden we in februari met 6 punten onderaan en was er nog steeds het geloof dat we het gingen fiksen. Dat we toch nog 'op de parkeerplaats verongelukten' had niemand op gerekend. In de laatste wedstrijd ging het mis, maar dat was geen reden om te zeggen dat de trainer het niet heeft gehaald. Normaal gesproken win je die wedstrijd met 5-1 en nu werd het 1-1 en gingen we er af met strafschoppen", zei hij over het duel met NAC in de play-offs.

Verder dan voetbal

Het huidige seizoen begon FC Emmen moeizaam met drie nederlagen in de eerste vijf wedstrijden. "We raken hier niet zo gauw in de war", zei Lubbers, die altijd geloof heeft gehouden dat het zou lukken. "Iedereen moest ook even wennen aan het spelsysteem dat we voor ogen hebben. En de tegenstander is extra gebrand om een prestatie tegen je neer te zetten als je terugkeert."

Volgens Lubbers is de aanstaande promotie iets van iedereen bij de club. "De trainer voorop, met zijn staf en spelersgroep, de kantoormedewerkers, de sponsoren en de seizoenkaarthouders. Die hebben ook een duit in het zakje gedaan en zijn ons goedgezind geweest, waardoor we meer konden doen qua spelersgroep. Dat maakt het extra mooi."

Daarnaast is het belangrijk voor Emmen. Lubbers: "Dit gaat verder dan alleen het voetbal. De trots en saamhorigheid die zijn ontstaan na de promotie in 2018 hebben weerslag op allerlei dingen. Ook daarvoor is het belangrijk dat we terugkeren naar de Eredivisie."

Meer uit Voetbal

Club Brugge zet met zege op Union grote stap naar titel

BRUGGE (ANP) - Club Brugge heeft een grote stap gezet op weg naar de twintigste landstitel. De koploper in de kampioensgroep van de play-offs rekende voor eigen publiek af met regerend kampioen Union, dat op de tweede plaats staat: 5-0. Club Brugge vergrootte de voorsprong op Union, met nog twee speelronden te gaan, tot 4 punten.

42 minuten geleden
West Ham na nederlaag bij Newcastle dicht bij degradatie

NEWCASTLE (ANP) - West Ham United dreigt na veertien jaar uit de Premier League te degraderen. Het elftal van trainer Nuno Espírito Santo ging met 3-1 onderuit bij Newcastle United. West Ham blijft achttiende met een achterstand van 2 punten op Tottenham Hotspur, dat dinsdag bij Chelsea op bezoek gaat. Na dat duel staat nog één speelronde op het programma.

43 minuten geleden
Neymar bij Santos gewisseld door fout vierde official

RIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar is zondag in de Braziliaanse voetbalcompetitie de dupe geworden van een fout van de vierde official. De aanvaller van Santos werd in de met 3-0 verloren thuiswedstrijd tegen Coritiba gewisseld, terwijl eigenlijk een ploeggenoot van hem naar de kant had gemoeten.

1 uur geleden
Vertrekkend AZ-directeur Huiberts ereburger gemeente Alkmaar

ALKMAAR (ANP) - Max Huiberts, directeur voetbalzaken van AZ, is benoemd tot ereburger van Alkmaar. Dat gebeurde na de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen tegen NAC Breda. Huiberts was bij AZ elf seizoenen eindverantwoordelijk voor de voetbaltechnische zaken. Hij speelde zelf ook voor de club.

1 uur geleden
Elversberg promoveert en speelt voor het eerst in de Bundesliga

SPIESEN-ELVERSBERG (ANP/DPA) - SV Elversberg is naar de Bundesliga gepromoveerd. De club uit Saarland won op de laatste speeldag op het tweede niveau met 3-0 van het al gedegradeerde Preussen Münster.

2 uur geleden
Zerrouki wil na verhuur aan Twente niet meer terug naar Feyenoord

EINDHOVEN (ANP) - Ramiz Zerrouki wil niet meer terug naar Feyenoord. Dat zei de middenvelder na de laatste wedstrijd van FC Twente bij PSV. Zerrouki speelde dit seizoen op huurbasis voor Twente en heeft bij Feyenoord nog een contract tot de zomer van 2027.

3 uur geleden
Veerman is klaar met Koeman: hij hoeft mij niet meer te bellen

EINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman stelt zich niet meer beschikbaar voor het Nederlands elftal zolang Ronald Koeman de bondscoach is. Dat maakte de middenvelder van PSV duidelijk na de laatste competitiewedstrijd tegen FC Twente, die de Eindhovenaren met 5-1 wonnen. "Hij hoeft mij niet meer te bellen, nee", aldus Veerman tegen ESPN.

4 uur geleden