FC Emmen verslaat Sparta via 2 strafschoppen
EMMEN (ANP) - FC Emmen heeft in de eredivisie weer eens drie punten gepakt. De ploeg van trainer Dick Lukkien won op eigen veld verdiend van Sparta Rotterdam: 2-0. Bij de rust was de eindstand al bereikt door twee benutte strafschoppen.
FC Emmen, dat op 3 november voor de laatste keer had gewonnen (2-1 tegen Vitesse), bleef dertiende op de ranglijst. Sparta behield de elfde plek, maar met vijf punten uit de laatste acht duels is de Rotterdamse club aan een povere reeks bezig.
De eerste kans was voor Spartaan Halil Dervisoglu. Doelman Dennis Telgenkamp redde bekwaam. In de tegenaanval ging Marko Kolar na een duel met Jurgen Mattheij naar de grond. Arbiter Edwin van de Graaf zag er een strafschop in, die door Sergio Peña werd verzilverd (1-0).
Handsbal
Daarna scoorde ook Michael de Leeuw van elf meter, na een handsbal van Spartaan Ragnar Ache (2-0). Nog voor de rust moest Mohamed Rayhi bij Sparta op last van coach Henk Fraser plaatsmaken voor Deroy Duarte.
Ook na de rust was FC Emmen de betere ploeg. Kolar (over), Michael Chacón en De Leeuw (beiden op de paal) waren nog dicht bij 3-0.
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - Aanvoerder Raphinha heeft koploper FC Barcelona aan een 3-1-zege bij Sevilla geholpen. De Braziliaanse international tekende voor de complete productie van de Catalanen.
7 uur geledenTILBURG (ANP) - Fortuna Sittard is naar de zesde plaats op de ranglijst geklommen na een nipte zege bij Willem II. De formatie van trainer Danny Buijs won met 1-0 in Tilburg.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft voor de derde keer dit seizoen puntenverlies geleden. De formatie van trainer Míchel Sánchez kwam voor eigen publiek ondanks een groot aantal kansen niet verder dan een 2-2-gelijkspel tegen Excelsior.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft zijn tweede overwinning van het seizoen geboekt. De formatie uit Friesland won op Het Kasteel met 4-0 van Sparta Rotterdam.
10 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Borussia Dortmund heeft de uitwedstrijd bij VfB Stuttgart met 1-0 gewonnen. Met de zege neemt de ploeg van Joey Veerman de koppositie weer over.
10 uur geledenROME (ANP) - De topper in de Serie A tussen AS Roma en Internazionale is in 2-2 geëindigd. De ploeg van Oranje-international Donyell Malen maakte in de eerste helft twee goals, maar de titelverdediger uit Milaan kwam na rust langszij.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag is na zeven wedstrijden in de Eredivisie nog altijd zonder zege. Het elftal van de Duitse coach Robin Peter speelde zaterdag in eigen huis met 1-1 gelijk tegen SC Cambuur. Dat betekende het tweede punt voor de club uit Den Haag dit seizoen. Cambuur heeft 5 punten uit zeven duels.
11 uur geleden