Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Emmen verslaat Sparta via 2 strafschoppen

FC Emmen verslaat Sparta via 2 strafschoppen

EMMEN (ANP) - FC Emmen heeft in de eredivisie weer eens drie punten gepakt. De ploeg van trainer Dick Lukkien won op eigen veld verdiend van Sparta Rotterdam: 2-0. Bij de rust was de eindstand al bereikt door twee benutte strafschoppen.

FC Emmen, dat op 3 november voor de laatste keer had gewonnen (2-1 tegen Vitesse), bleef dertiende op de ranglijst. Sparta behield de elfde plek, maar met vijf punten uit de laatste acht duels is de Rotterdamse club aan een povere reeks bezig.

De eerste kans was voor Spartaan Halil Dervisoglu. Doelman Dennis Telgenkamp redde bekwaam. In de tegenaanval ging Marko Kolar na een duel met Jurgen Mattheij naar de grond. Arbiter Edwin van de Graaf zag er een strafschop in, die door Sergio Peña werd verzilverd (1-0).

Handsbal

Daarna scoorde ook Michael de Leeuw van elf meter, na een handsbal van Spartaan Ragnar Ache (2-0). Nog voor de rust moest Mohamed Rayhi bij Sparta op last van coach Henk Fraser plaatsmaken voor Deroy Duarte.

Ook na de rust was FC Emmen de betere ploeg. Kolar (over), Michael Chacón en De Leeuw (beiden op de paal) waren nog dicht bij 3-0.

Meer uit Voetbal

Algemeen directeur Geelen vertrekt in april bij Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen (44) vertrekt in april volgend jaar bij Ajax. Dat is na gesprekken met de raad van commissarissen besloten, meldt de club uit Amsterdam in een persbericht.

9 minuten geleden
Trainer Bosz rekent op Perišić in uitduel met SC Cambuur

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz rekent zondag op Ivan Perišić voor de uitwedstrijd van PSV tegen SC Cambuur. De aanvaller liep woensdag een hoofdwond op in het thuisduel met Club Brugge in de Champions League. "Maar we hebben nog twee dagen", zei de coach van de titelverdediger in de Eredivisie. "We gaan het zien maar ik denk wel dat hij het redt."

20 minuten geleden
Van Bommel onaangenaam verrast door afmelding De Winter

BRUSSEL (ANP) - Bondscoach Mark van Bommel van België is onaangenaam verrast door Koni De Winter. De verdediger van AC Milan weigerde een plek in de selectie voor de laatste groepsduels met Turkije en Italië in de Nations League. De Winter vindt dat hij in de vorige interlandperiode te weinig speeltijd heeft gekregen.

49 minuten geleden
Bondscoach Pochettino van VS laat Pepi bij PSV trainen

NEW YORK (ANP) - Ricardo Pepi ontbreekt in de selectie van de Verenigde Staten voor de komende duels met Haïti in de kwartfinale van de Nations League. Bondscoach Mauricio Pochettino vindt het verstandiger dat de spits de komende weken bij PSV helemaal fit wordt.

1 uur geleden
De Jong terug bij Oranje, Maatsen en Kluivert ook opgeroepen

ZEIST (ANP) - Frenkie de Jong is terug bij het Nederlands elftal. Bondscoach Xavi Hernández heeft de middenvelder van FC Barcelona opgeroepen voor de laatste interlands in de groepsfase van de Nations League tegen Griekenland en Duitsland.

2 uur geleden
Jobe Bellingham samen met broer Jude in Engelse selectie

LONDEN (ANP) - Jobe Bellingham is voor het eerst opgenomen in de selectie van de nationale voetbalploeg van Engeland. Bondscoach Thomas Tuchel heeft het 21-jarige broertje van vedette Jude van Real Madrid uitgenodigd voor de komende duels met Kroatië en Spanje in de Nations League.

2 uur geleden
Danks hoopt op terugkeer Kompany bij Bayern na interlandbreak

MÜNCHEN (ANP/DPA/RTR) - Trainer Vincent Kompany van FC Bayern München is goed op weg naar een volledig herstel, maar een datum voor zijn terugkeer is nog niet bekend. Dat zei zijn assistent Aaron Danks in een persconferentie in aanloop naar de uitwedstrijd in de Bundesliga tegen Mainz.

2 uur geleden