FC Emmen verslaat Sparta via 2 strafschoppen
EMMEN (ANP) - FC Emmen heeft in de eredivisie weer eens drie punten gepakt. De ploeg van trainer Dick Lukkien won op eigen veld verdiend van Sparta Rotterdam: 2-0. Bij de rust was de eindstand al bereikt door twee benutte strafschoppen.
FC Emmen, dat op 3 november voor de laatste keer had gewonnen (2-1 tegen Vitesse), bleef dertiende op de ranglijst. Sparta behield de elfde plek, maar met vijf punten uit de laatste acht duels is de Rotterdamse club aan een povere reeks bezig.
De eerste kans was voor Spartaan Halil Dervisoglu. Doelman Dennis Telgenkamp redde bekwaam. In de tegenaanval ging Marko Kolar na een duel met Jurgen Mattheij naar de grond. Arbiter Edwin van de Graaf zag er een strafschop in, die door Sergio Peña werd verzilverd (1-0).
Handsbal
Daarna scoorde ook Michael de Leeuw van elf meter, na een handsbal van Spartaan Ragnar Ache (2-0). Nog voor de rust moest Mohamed Rayhi bij Sparta op last van coach Henk Fraser plaatsmaken voor Deroy Duarte.
Ook na de rust was FC Emmen de betere ploeg. Kolar (over), Michael Chacón en De Leeuw (beiden op de paal) waren nog dicht bij 3-0.
Meer uit Voetbal
CHATTANOOGA (ANP/AFP) - Lamine Yamal zal waarschijnlijk zondag ook niet de hele wedstrijd spelen, als Spanje voor de tweede keer tijdens het WK voetbal in actie komt tegen Saudi-Arabië. De sterspeler van FC Barcelona is herstellende van een dijbeenblessure.
34 minuten geledenKANSAS CITY (ANP) - Het Nederlands elftal is zonder Quinten Timber aan de laatste training voor de tweede groepswedstrijd op het WK van zaterdag tegen Zweden begonnen. De middenvelder heeft een lichte hersenschudding overgehouden aan een botsing met een ploeggenoot op de training van donderdag en is niet inzetbaar tegen Zweden.
2 uur geledenHOUSTON (ANP) - De KNVB waarschuwt Oranjefans voor extreme hitte en een hoge luchtvochtigheid in Houston, waar het Nederlands elftal zaterdag de tweede groepswedstrijd op het WK tegen Zweden speelt. "Drink voldoende water. Het advies is om 1 liter water per uur te drinken. Begin hier nu alvast mee. Zoek regelmatig de schaduw of een koele plek om oververhitting te voorkomen. Daarnaast: smeer je in met zonnebrand. Voel je je niet goed? Ga direct naar de zijkant en spreek een medewerker, hulpverlener of steward aan."
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft Go Ahead Eagles-doelman Jari de Busser vastgelegd. De 26-jarige Belg tekende voor vijf seizoenen bij de bekerwinnaar uit Alkmaar. De Busser kwam sinds 2024 uit voor eredivisionist Go Ahead.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zich versterkt met middenvelder Charles Vanhoutte. De komst van de 29-jarige Belg van OGC Nice hing al enige tijd in de lucht. Het is de eerste aankoop van de deze maand begonnen technisch directeur Dévy Rigaux.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Verdediger Gernot Trauner vertrekt na vijf jaar bij Feyenoord. De 34-jarige Oostenrijker beschikte over een aflopend contract. "Er wacht nu een nieuw hoofdstuk voor mij en mijn familie. We weten niet wat de toekomst brengt, maar we zullen altijd dankbaar zijn voor de afgelopen vijf jaar in Rotterdam", meldt Trauner via Instagram.
7 uur geledenVERSAILLES (ANP/RTR/AFP) - De Marokkaanse voetballer Achraf Hakimi moet definitief voor de rechter verschijnen na een beschuldiging van verkrachting uit 2023. De 27-jarige verdediger van Paris Saint-Germain was in beroep gegaan tegen het dienen van de zaak bij de strafrechter, maar dat beroep is afgewezen. Het is nog onduidelijk wanneer de rechtszaak begint.
8 uur geleden