Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Emmen verrast FC Utrecht (0-1) en behaalt tweede zege op rij

FC Emmen verrast FC Utrecht (0-1) en behaalt tweede zege op rij

UTRECHT (ANP) - FC Emmen heeft zich duidelijk nog niet neergelegd bij degradatie naar de eerste divisie. Het elftal van trainer Dick Lukkien verraste zaterdag met een zege bij FC Utrecht: 0-1. Vorige week won Emmen voor het eerst deze competitie, thuis tegen PEC Zwolle (3-2).

Sergio Peña maakte na een klein kwartier spelen het doelpunt voor Emmen. Luka Adzic was Joris van Overeem in een persoonlijk duel simpel de baas maar zag zijn schot vervolgens worden geblokt. De Peruviaan Peña kreeg de bal vervolgens voor zijn voeten en schoot hard en laag raak: 0-1.

FC Utrecht kreeg wat kansjes om langszij te komen, maar doelman Michael Verrips keepte goed. Aan de andere kant liet Emmen met een paar mogelijkheden met het hoofd de kans liggen om verder uit te lopen.

Aanvallers

Utrecht-trainer René Hake bracht halverwege aanvallers Mimoun Mahi en Moussa Sylla in de ploeg. Een grote ommekeer in de wedstrijd bleef echter uit en Emmen hield in de tweede helft knap stand.

Voor Emmen betekende het de eerste overwinning in een uitwedstrijd in de Eredivisie sinds 12 mei 2019. Sindsdien bleef de club 24 uitduels op rij zonder zege.

FC Emmen heeft nu 12 punten. Willem II en ADO Den Haag staan op 14 punten. Twee clubs degraderen rechtstreeks.

FC Utrecht staat gedeeld zevende en heeft net als FC Twente 34 punten.

Meer uit Voetbal

Dembélé belooft PSG-fans derde eindzege in Champions League

PARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.

45 minuten geleden
Verdediger Konaté na vijf jaar weg bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.

46 minuten geleden
Miedema scoort in finale FA Cup voor winnend Manchester City

LONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.

2 uur geleden
UEFA roept Kvaratskhelia uit tot beste speler in Champions League

NYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.

2 uur geleden
Arsenal viert dag na verloren finale landstitel in Londen

LONDEN (ANP/DPA) - Arsenal heeft een dag na de verloren finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League de Engelse landstitel gevierd met een parade door Londen. Daarbij waren honderdduizenden supporters aanwezig. Het was voor Arsenal de eerste landstitel sinds 2004.

2 uur geleden
Uruguayaanse voetballers zonder aanvaller Suárez naar WK

MONTEVIDEO (ANP/RTR) - Uruguay gaat zonder Luis Suárez naar het wereldkampioenschap voetbal. De 39-jarige oud-speler van Ajax en FC Barcelona speelde in september 2024 zijn laatste interland, maar had aangegeven beschikbaar te zijn. Bondscoach Marcelo Bielsa maakt van die gelegenheid geen gebruik, is zondag duidelijk geworden bij de bekendmaking van de selectie.

3 uur geleden
Oranje-opponent Japan boekt nipte oefenzege op IJsland

TOKIO (ANP) - Japan, de eerste tegenstander van Oranje op het WK voetbal, heeft een nipte zege geboekt in een oefenduel met IJsland. De ploeg van bondscoach Hajime Moriyasu won in Tokio met 1-0, na een laat doelpunt van NEC-aanvaller Koki Ogawa.

6 uur geleden