Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Emmen verrast FC Utrecht (0-1) en behaalt tweede zege op rij

FC Emmen verrast FC Utrecht (0-1) en behaalt tweede zege op rij

UTRECHT (ANP) - FC Emmen heeft zich duidelijk nog niet neergelegd bij degradatie naar de eerste divisie. Het elftal van trainer Dick Lukkien verraste zaterdag met een zege bij FC Utrecht: 0-1. Vorige week won Emmen voor het eerst deze competitie, thuis tegen PEC Zwolle (3-2).

Sergio Peña maakte na een klein kwartier spelen het doelpunt voor Emmen. Luka Adzic was Joris van Overeem in een persoonlijk duel simpel de baas maar zag zijn schot vervolgens worden geblokt. De Peruviaan Peña kreeg de bal vervolgens voor zijn voeten en schoot hard en laag raak: 0-1.

FC Utrecht kreeg wat kansjes om langszij te komen, maar doelman Michael Verrips keepte goed. Aan de andere kant liet Emmen met een paar mogelijkheden met het hoofd de kans liggen om verder uit te lopen.

Aanvallers

Utrecht-trainer René Hake bracht halverwege aanvallers Mimoun Mahi en Moussa Sylla in de ploeg. Een grote ommekeer in de wedstrijd bleef echter uit en Emmen hield in de tweede helft knap stand.

Voor Emmen betekende het de eerste overwinning in een uitwedstrijd in de Eredivisie sinds 12 mei 2019. Sindsdien bleef de club 24 uitduels op rij zonder zege.

FC Emmen heeft nu 12 punten. Willem II en ADO Den Haag staan op 14 punten. Twee clubs degraderen rechtstreeks.

FC Utrecht staat gedeeld zevende en heeft net als FC Twente 34 punten.

Meer uit Voetbal

Bodø schakelt Inter uit in Champions League

MILAAN (ANP) - Internazionale is uitgeschakeld in de Champions League. De finalist van vorig seizoen slaagde er in de tussenronde niet in een 3-1-nederlaag in Noorwegen tegen Bodø/Glimt weg te poetsen. In Milaan won Bodø opnieuw, nu met 2-1. Via Jens Petter Hauge en Hakon Evjen kwamen de bezoekers uit Noorwegen op een 2-0-voorsprong. Alessandro Bastoni scoorde voor Inter.

1 uur geleden
Atlético Madrid schakelt Brugge uit in CL door hattrick Sørloth

MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft zich bij de laatste zestien van de Champions League geschaard. Het elftal van Diego Simeone versloeg Club Brugge op dinsdagavond in Madrid met 4-1, mede dankzij drie doelpunten van Alexander Sørloth. De heenwedstrijd in Brugge eindigde vorige week in 3-3.

2 uur geleden
Mexicaanse president geeft veiligheidsgarantie voor WK voetbal

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft dinsdag "volledige garanties" gegeven voor de veiligheid van voetbalfans tijdens WK-wedstrijden in de door geweld geteisterde stad Guadalajara. Ook de FIFA verwacht geen problemen.

6 uur geleden
Real Madrid staat 100 procent achter Vinícius in racismezaak

MADRID (ANP/BELGA/AFP) - Real Madrid staat 100 procent achter aanvaller Vinícius Júnior, nadat hij racistisch zou zijn uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni tijdens de eerste wedstrijd in de tussenronde van de Champions League bij Benfica. Dat zei Real-doelman Thibaut Courtois een dag voor de returnwedstrijd in Madrid.

8 uur geleden
Carleer valt af bij Oranje-voetbalsters, Levels opgeroepen

ZEIST (ANP) - Voetbalster Lieske Carleer van FC Twente is geblesseerd en kan niet aansluiten bij Oranje in de voorbereiding op de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Polen. Janou Levels van VfL Wolfsburg is als vervanger opgeroepen. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt.

9 uur geleden
Marokkaans international Hakimi staat terecht voor verkrachting

PARIJS (ANP/RTR) - Marokkaans international Achraf Hakimi (27) moet zich voor de rechter verantwoorden voor verkrachting. Dat heeft de voetballer van Paris Saint-Germain dinsdag in een bericht op X bekendgemaakt. De vleugelverdediger ontkent de beschuldiging.

10 uur geleden
United wint van Everton en staat vierde in Premier League

LIVERPOOL (ANP) - Benjamin Sesko heeft Manchester United aan een uitzege op Everton geholpen. De invaller maakte in de 71e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd: 0-1.

1 dag geleden