Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Emmen verrast FC Utrecht (0-1) en behaalt tweede zege op rij

FC Emmen verrast FC Utrecht (0-1) en behaalt tweede zege op rij

UTRECHT (ANP) - FC Emmen heeft zich duidelijk nog niet neergelegd bij degradatie naar de eerste divisie. Het elftal van trainer Dick Lukkien verraste zaterdag met een zege bij FC Utrecht: 0-1. Vorige week won Emmen voor het eerst deze competitie, thuis tegen PEC Zwolle (3-2).

Sergio Peña maakte na een klein kwartier spelen het doelpunt voor Emmen. Luka Adzic was Joris van Overeem in een persoonlijk duel simpel de baas maar zag zijn schot vervolgens worden geblokt. De Peruviaan Peña kreeg de bal vervolgens voor zijn voeten en schoot hard en laag raak: 0-1.

FC Utrecht kreeg wat kansjes om langszij te komen, maar doelman Michael Verrips keepte goed. Aan de andere kant liet Emmen met een paar mogelijkheden met het hoofd de kans liggen om verder uit te lopen.

Aanvallers

Utrecht-trainer René Hake bracht halverwege aanvallers Mimoun Mahi en Moussa Sylla in de ploeg. Een grote ommekeer in de wedstrijd bleef echter uit en Emmen hield in de tweede helft knap stand.

Voor Emmen betekende het de eerste overwinning in een uitwedstrijd in de Eredivisie sinds 12 mei 2019. Sindsdien bleef de club 24 uitduels op rij zonder zege.

FC Emmen heeft nu 12 punten. Willem II en ADO Den Haag staan op 14 punten. Twee clubs degraderen rechtstreeks.

FC Utrecht staat gedeeld zevende en heeft net als FC Twente 34 punten.

Meer uit Voetbal

Bosz verkiest Gasiorowski boven Obispo centraal achterin

EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.

12 minuten geleden
Meer voetbaltransfers dan vorige winterperiode in betaald voetbal

ZEIST (ANP) - In de transferperiode deze winter zijn in het Nederlandse betaald voetbal 228 voetballers van club gewisseld. Dat is 27 keer meer dan in de winterse transferperiode halverwege het vorige seizoen, meldt voetbalbond KNVB.

2 uur geleden
Boete voor Inter en zonder fans naar uitduels na vuurwerkbom

MILAAN (ANP) - Een sportrechter heeft Internazionale een boete van 50.000 euro opgelegd voor de vuurwerkbom die zondag in de buurt van doelman Emil Audero van tegenstander Cremonese ontplofte. De club mag ook tot 23 maart van de Italiaanse voetbalbond geen supporters meenemen naar uitduels in de Serie A.

3 uur geleden
Oud-Oranjespeelster Van Lunteren verlengt voetbalcarrière weer

ALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.

8 uur geleden
Erdogan helpt bij transfer middenvelder Kanté naar Fenerbahçe

ISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.

8 uur geleden
FC Den Bosch-fans ook na rechtszaak niet welkom in Helmond

HELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.

8 uur geleden
Verdediger Timber met Arsenal naar finale League Cup

LONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).

21 uur geleden