FC Emmen teleurgesteld met 'slechts' 1200 bezoekers
EMMEN (ANP) - FC Emmen mag donderdag in de play-offs om promotie/degradatie tegen NAC Breda weer publiek ontvangen, maar de Eredivisieclub is niet blij met het aantal mensen dat naar binnen mag. Emmen kreeg toestemming om 1200 supporters te ontvangen.
"Een dubbel gevoel", schrijft de nummer 16 van de Eredivisie op de website. "Aan de ene kant zijn we blij dat er publiek welkom is in de play-offs, maar we zijn ook teleurgesteld over de aantallen."
De 1200 beschikbare plaatsen in stadion De Oude Meerdijk, dat een capaciteit heeft van ongeveer 8500 bezoekers, zijn bedoeld voor seizoenkaarthouders van Emmen. De fans die (deels) hebben afgezien van een tegemoetkoming voor de gemiste wedstrijden van dit seizoen, krijgen voorrang bij het claimen van de tickets.
Landelijke pilot
Eind april mocht FC Emmen in het kader van een landelijke pilot bij de thuiswedstrijd tegen Heracles ook 1200 bezoekers ontvangen. Toen maakten bijna 1000 seizoenkaarthouders gebruik van die mogelijkheid. Zij zagen hun club met 3-1 winnen dankzij een hattrick van Michael de Leeuw.
Als FC Emmen wint van NAC, speelt de ploeg van trainer Dick Lukkien zondag ook in eigen stadion de finale tegen NEC of Roda JC. Bij het duel tussen die clubs in Nijmegen zijn donderdag 1500 toeschouwers welkom. Ook bij de duels in de play-offs om Europees voetbal mogen woensdag voetbalfans het stadion in. Feyenoord kan 6500 fans ontvangen tegen Sparta, FC Utrecht mag 3000 supporters naar binnen laten tegen FC Groningen.
Bij alle wedstrijden moeten de bezoekers aan de stadionpoort een negatieve uitslag van een coronatest kunnen laten zien. Het kabinet gaf maandag toestemming voor de terugkeer van publiek in de voetbalstadions.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Verdedigers Eric García en Andreas Christensen keren na blessures terug in de selectie van FC Barcelona. Trainer Hansi Flick heeft het duo opgenomen in zijn selectie voor het uitduel van zondag met Atlético Madrid.
8 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom kijkt uit naar de thuiswedstrijd van FC Twente tegen Ajax. "Ik verwacht een boeiend duel tussen twee teams die elkaar weinig ontlopen. Het is een wedstrijd om de bovenste plaatsen en dat zijn de wedstrijden die je graag wilt spelen", vertelt hij zaterdag op de website van zijn club.
16 minuten geledenZWOLLE (ANP) - Alex Pastoor is de nieuwe hoofdtrainer van PEC Zwolle. De 60-jarige oefenmeester tekent volgens zijn nieuwe club een contract dat aan het einde van dit seizoen afloopt.
3 uur geledenCASTRIES (ANP) - Gianni Infantino kan volgend jaar maart tijdens de verkiezingen voor een voorzitter van de FIFA ook rekenen op de steun van de Caribische Voetbal Unie (CFU). De organisatie staat unaniem achter de Zwitserse baas van de wereldvoetbalbond. Dat bleek na een vergadering op het eiland Saint Lucia.
3 uur geledenTILBURG (ANP) - Hekkensluiter Willem II heeft tegen PEC Zwolle het derde punt van dit Eredivisieseizoen gepakt. In Tilburg werd het vrijdagavond 1-1. Het betekent ook het eerste punt sinds de terugkeer van trainer Jurgen Streppel. Hij vervangt de in oktober ontslagen John Stegeman en begon een week geleden met een 7-0-nederlaag bij PSV. PEC, dat ook een trainerswissel onderging, heeft nu 12 punten uit twaalf wedstrijden en staat voorlopig dertiende.
15 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft vrijdag met 5-1 gewonnen van Roda JC en is daarmee uitgelopen op de ranglijst in de eerste divisie. De koploper heeft 35 punten na veertien wedstrijden. Nummer 2 VVV-Venlo speelde met 1-1 gelijk tegen Jong PSV en heeft 29 punten. Tristan van Gilst had met drie doelpunten een groot aandeel in de overwinning van Heracles. Ook topscorer van de eerste divisie Jean-Paul N'Djoli was met twee doelpunten belangrijk.
15 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk moet het in de Nations League stellen zonder Ousmane Dembélé. De aanvaller van Paris Saint-Germain is nog altijd geblesseerd aan zijn hamstring en is vrijdag niet opgenomen in de selectie van bondscoach Zinédine Zidane. Aanvoerder Kylian Mbappé, die de vorige interlandperiode grotendeels miste vanwege een blessure, is wel weer beschikbaar voor het nationale elftal.
18 uur geleden