FC Emmen teleurgesteld met 'slechts' 1200 bezoekers
EMMEN (ANP) - FC Emmen mag donderdag in de play-offs om promotie/degradatie tegen NAC Breda weer publiek ontvangen, maar de Eredivisieclub is niet blij met het aantal mensen dat naar binnen mag. Emmen kreeg toestemming om 1200 supporters te ontvangen.
"Een dubbel gevoel", schrijft de nummer 16 van de Eredivisie op de website. "Aan de ene kant zijn we blij dat er publiek welkom is in de play-offs, maar we zijn ook teleurgesteld over de aantallen."
De 1200 beschikbare plaatsen in stadion De Oude Meerdijk, dat een capaciteit heeft van ongeveer 8500 bezoekers, zijn bedoeld voor seizoenkaarthouders van Emmen. De fans die (deels) hebben afgezien van een tegemoetkoming voor de gemiste wedstrijden van dit seizoen, krijgen voorrang bij het claimen van de tickets.
Landelijke pilot
Eind april mocht FC Emmen in het kader van een landelijke pilot bij de thuiswedstrijd tegen Heracles ook 1200 bezoekers ontvangen. Toen maakten bijna 1000 seizoenkaarthouders gebruik van die mogelijkheid. Zij zagen hun club met 3-1 winnen dankzij een hattrick van Michael de Leeuw.
Als FC Emmen wint van NAC, speelt de ploeg van trainer Dick Lukkien zondag ook in eigen stadion de finale tegen NEC of Roda JC. Bij het duel tussen die clubs in Nijmegen zijn donderdag 1500 toeschouwers welkom. Ook bij de duels in de play-offs om Europees voetbal mogen woensdag voetbalfans het stadion in. Feyenoord kan 6500 fans ontvangen tegen Sparta, FC Utrecht mag 3000 supporters naar binnen laten tegen FC Groningen.
Bij alle wedstrijden moeten de bezoekers aan de stadionpoort een negatieve uitslag van een coronatest kunnen laten zien. Het kabinet gaf maandag toestemming voor de terugkeer van publiek in de voetbalstadions.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
2 uur geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord kan vermoedelijk lange tijd niet beschikken over Shaqueel van Persie. De 19-jarige spits viel donderdag in het uitduel met Real Betis in de Europa League (2-1) uit met een knieblessure. Van Persie werd met een brancard van het veld gedragen.
2 uur geledenLYON (ANP) - Ruben Kluivert is met Olympique Lyon bovenaan in het hoofdtoernooi van de Europa League geëindigd. De verdediger won met zijn ploeg ook het thuisduel met PAOK (4-2). Olympique Lyon pakte in acht duels 21 punten, net als Aston Villa dat een slechter doelsaldo heeft.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Nederland is de zesde plaats op de coëfficiëntenranglijst van de UEFA kwijtgeraakt. De deelnemers aan de Champions League en de Europa League verdienden op woensdag en donderdag zo weinig punten, dat Portugal de plek die recht geeft op twee rechtstreekse plaatsen in de Champions League heeft overgenomen. Als Nederland de plek niet herovert, mag in het seizoen 2027/2028 nog maar één club direct in de competitiefase van het belangrijkste Europese clubtoernooi uitkomen.
4 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft met een 0-0-gelijkspel tegen SC Braga uit Portugal afscheid genomen van de Europa League. Voorafgaand aan de wedstrijd maakte de ploeg uit Deventer nog een theoretische kans op het behalen van de tussenronde, maar daarvoor moest het in ieder geval zelf winnen. Go Ahead is uitgeschakeld en komt dit seizoen Europees niet meer in actie.
4 uur geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de tussenronde van de Europa League. Het elftal van trainer Robin van Persie leed bij Real Betis de zesde nederlaag in acht wedstrijden in het hoofdtoernooi: 2-1. Feyenoord eindigde met 6 punten ruim buiten de top 24 van de ranglijst.
4 uur geledenGLASGOW (ANP) - Ron Jans beleeft weinig plezier van zijn laatste maanden als trainer. De coach zag FC Utrecht met een kansloze nederlaag tegen Celtic (4-2) afscheid nemen van de Europa League.
4 uur geleden