FC Emmen teleurgesteld met 'slechts' 1200 bezoekers
EMMEN (ANP) - FC Emmen mag donderdag in de play-offs om promotie/degradatie tegen NAC Breda weer publiek ontvangen, maar de Eredivisieclub is niet blij met het aantal mensen dat naar binnen mag. Emmen kreeg toestemming om 1200 supporters te ontvangen.
"Een dubbel gevoel", schrijft de nummer 16 van de Eredivisie op de website. "Aan de ene kant zijn we blij dat er publiek welkom is in de play-offs, maar we zijn ook teleurgesteld over de aantallen."
De 1200 beschikbare plaatsen in stadion De Oude Meerdijk, dat een capaciteit heeft van ongeveer 8500 bezoekers, zijn bedoeld voor seizoenkaarthouders van Emmen. De fans die (deels) hebben afgezien van een tegemoetkoming voor de gemiste wedstrijden van dit seizoen, krijgen voorrang bij het claimen van de tickets.
Landelijke pilot
Eind april mocht FC Emmen in het kader van een landelijke pilot bij de thuiswedstrijd tegen Heracles ook 1200 bezoekers ontvangen. Toen maakten bijna 1000 seizoenkaarthouders gebruik van die mogelijkheid. Zij zagen hun club met 3-1 winnen dankzij een hattrick van Michael de Leeuw.
Als FC Emmen wint van NAC, speelt de ploeg van trainer Dick Lukkien zondag ook in eigen stadion de finale tegen NEC of Roda JC. Bij het duel tussen die clubs in Nijmegen zijn donderdag 1500 toeschouwers welkom. Ook bij de duels in de play-offs om Europees voetbal mogen woensdag voetbalfans het stadion in. Feyenoord kan 6500 fans ontvangen tegen Sparta, FC Utrecht mag 3000 supporters naar binnen laten tegen FC Groningen.
Bij alle wedstrijden moeten de bezoekers aan de stadionpoort een negatieve uitslag van een coronatest kunnen laten zien. Het kabinet gaf maandag toestemming voor de terugkeer van publiek in de voetbalstadions.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.
9 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - De voorzitter van de Senegalese voetbalbond heeft donderdag gezworen een "kruistocht" te beginnen tegen een besluit van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) om het land de Afrika Cup af te nemen. Zijn juridische team waarschuwde dat de zaak grote gevolgen kan hebben.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-speler Rayane Bounida is voor het eerst opgeroepen voor het Marokkaanse voetbalelftal. De 20-jarige buitenspeler maakt deel uit van de selectie voor de komende oefenwedstrijden tegen Ecuador en Paraguay.
4 uur geledenMADRID (ANP) - De voetbalsters van Barcelona hebben een grote stap gezet richting de halve finales van de Champions League. De finalist van vorig seizoen won het eerste kwartfinaleduel met Real Madrid met 6-2 in de Spaanse hoofdstad. Oranje-international Esmee Brugts maakte de 2-0 voor de Catalaanse ploeg.
16 uur geledenBERGAMO (ANP/AFP) - Bondscoach Gennaro Gattuso van Italië ziet de interland tegen Noord-Ierland in de halve finale van de Europese play-offs voor het WK voetbal als "absoluut de belangrijkste wedstrijd" uit zijn carrière. De winnaar van het duel speelt tegen Wales of Bosnië en Herzegovina om een ticket voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
19 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Henk de Jong (61) stopt na dit seizoen als hoofdtrainer van SC Cambuur, waarmee hij dinsdagavond promotie naar de Eredivisie afdwong. Hij gaat verder als assistent-trainer en heeft in die rol een contract voor vier jaar getekend. Dat meldt Cambuur op de eigen website. Wie de nieuwe hoofdtrainer wordt, maakt de club nog niet bekend.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij Ajax heeft zich een datalek voorgedaan. Dat bevestigt de voetbalclub op de eigen site na berichtgeving van RTL Nieuws. "Wat we nu weten, is dat van een paar honderd mensen alleen het e-mailadres is ingezien", schrijft Ajax. "Daarnaast zijn van minder dan twintig mensen met een stadionverbod hun namen, e-mailadressen en geboortedata ingezien."
21 uur geleden