Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Emmen schiet weinig op met gelijkspel (1-1) bij FC Groningen

FC Emmen schiet weinig op met gelijkspel (1-1) bij FC Groningen

GRONINGEN (ANP) - FC Emmen moet steeds meer vrezen voor degradatie naar de eerste divisie. Het elftal van trainer Dick Lukkien pakte weliswaar een punt bij FC Groningen (1-1), maar raakte verder achterop bij nummer 16 Willem II. De Tilburgers versloegen sc Heerenveen met 3-1 en hebben nu 7 punten meer dan Emmen. De nummers 17 (voorlopig ADO Den Haag) en 18 degraderen rechtstreeks.

Emmen behaalde uit de laatste drie duels 7 punten en begon ook in Groningen weer goed. Michael de Leeuw was al in de 2e minuut dicht bij een doelpunt. Doelman Sergio Padt redde. In de 9e minuut moest de keeper opnieuw reddend optreden, toen Miguel Araujo een vrije trap goed inschoot.

Het duel kwam daarna iets meer in evenwicht. Groningen moest na een klein half uur spelen verder zonder de geblesseerde Ramon Lundqvist. Middenvelder Wessel Dammers verving hem.

FC Emmen kwam in de 38e minuut op voorsprong. Na een schot van verdediger Glenn Bijl veranderde de bal van richting en was Padt kansloos.

Groningen schoot voor rust geen enkele keer op doel. De thuisclub nam in de tweede helft meer het initiatief. Het leverde na een uur voetballen de gelijkmaker op. Kerim Frei verloor de bal op het middenveld. Aanvaller Alessio Da Cruz werd de diepte ingestuurd en scoorde: 1-1. Bij die ene treffer bleef het.

Meer uit Voetbal

Australië kwalificeert zich voor WK voetbal voor vrouwen

PERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.

1 uur geleden
Van Persie 'kan niet zoveel' met onrust die er bij Feyenoord is

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.

3 uur geleden
Ajax-trainer García beschrijft zichzelf als veeleisende coach

AMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.

4 uur geleden
PSV in thuiswedstrijd tegen NEC nog zonder Til

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.

5 uur geleden
Iraanse voetbalploeg stelt dat VS hun land niet kan weren van WK

TEHERAN (ANP/AFP) - Niemand kan Iran uitsluiten van het WK voetbal. Dat stelt de nationale voetbalploeg van het land in een bericht op sociale media in een reactie op uitlatingen van Donald Trump. Volgens de Amerikaanse president zou "het niet gepast zijn" om naar het WK te komen voor "hun eigen leven en veiligheid".

5 uur geleden
FC Utrecht maanden zonder geblesseerde aanvaller Rodríguez

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht kan de laatste acht wedstrijden van dit seizoen niet beschikken over Miguel Rodríguez. De 22-jarige Spaanse buitenspeler heeft tijdens de training een zware knieblessure opgelopen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie.

6 uur geleden
AZ verslaat Sparta Praag in achtste finales Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.

21 uur geleden