FC Emmen schiet weinig op met gelijkspel (1-1) bij FC Groningen
GRONINGEN (ANP) - FC Emmen moet steeds meer vrezen voor degradatie naar de eerste divisie. Het elftal van trainer Dick Lukkien pakte weliswaar een punt bij FC Groningen (1-1), maar raakte verder achterop bij nummer 16 Willem II. De Tilburgers versloegen sc Heerenveen met 3-1 en hebben nu 7 punten meer dan Emmen. De nummers 17 (voorlopig ADO Den Haag) en 18 degraderen rechtstreeks.
Emmen behaalde uit de laatste drie duels 7 punten en begon ook in Groningen weer goed. Michael de Leeuw was al in de 2e minuut dicht bij een doelpunt. Doelman Sergio Padt redde. In de 9e minuut moest de keeper opnieuw reddend optreden, toen Miguel Araujo een vrije trap goed inschoot.
Het duel kwam daarna iets meer in evenwicht. Groningen moest na een klein half uur spelen verder zonder de geblesseerde Ramon Lundqvist. Middenvelder Wessel Dammers verving hem.
FC Emmen kwam in de 38e minuut op voorsprong. Na een schot van verdediger Glenn Bijl veranderde de bal van richting en was Padt kansloos.
Groningen schoot voor rust geen enkele keer op doel. De thuisclub nam in de tweede helft meer het initiatief. Het leverde na een uur voetballen de gelijkmaker op. Kerim Frei verloor de bal op het middenveld. Aanvaller Alessio Da Cruz werd de diepte ingestuurd en scoorde: 1-1. Bij die ene treffer bleef het.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.
32 minuten geledenDENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.
9 uur geledenSEVILLA (ANP) - Real Sociedad heeft voor de vierde keer in het bestaan van de club de Copa del Rey gewonnen. In de bekerfinale in Sevilla versloeg de club uit San Sebastián na strafschoppen Atlético Madrid. Pablo Marín schoot de winnende strafschop binnen. Het duel was na verlenging in 2-2 geëindigd.
17 uur geledenAUXERRE (ANP) - Doelpuntenmaakster Wieke Kaptein houdt "kippenvel" over aan het gelijkspel van de voetbalsters in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk (1-1). "We hebben ons zo op onszelf gefocust en we zijn zo streng geweest voor onszelf. Om dan dit te presteren als team, kippenvel", zei de gelegenheidsaanvoerster van Oranje bij de NOS.
17 uur geledenAUXERRE (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink vindt dat de voetbalsters van Oranje "een hele goede uitgangspositie" hebben in de WK-kwalificatie na het 1-1-gelijkspel in Frankrijk. "We hebben nog niks, maar dit is heel erg goed voor ons", zei Veurink voor de camera van de NOS. Oranje staat na vier van de zes duels bovenaan in de groep. Alleen de groepswinnaar plaatst zich direct voor het WK van volgend jaar in Brazilië.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester United heeft de uitwedstrijd tegen Chelsea gewonnen. In Londen werd het 1-0 voor de bezoekers van trainer Michael Carrick door een doelpunt van Matheus Cunha.
18 uur geledenAUXERRE (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben de uitwedstrijd tegen Frankrijk knap gelijkgespeeld: 1-1. Wieke Kaptein bezorgde de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Auxerre een punt door de enige kans van Oranje in de tweede helft te benutten. Daardoor houdt Nederland directe plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in Brazilië in eigen hand.
18 uur geleden