FC Emmen neemt koppositie over en pakt periodetitel
EMMEN (ANP) - FC Emmen heeft maandag een belangrijke stap gezet om na één seizoen afwezigheid direct terug te keren in de Eredivisie. Het elftal van trainer Dick Lukkien versloeg FC Volendam met liefst 4-1 en nam daardoor de koppositie over van de Noord-Hollanders. FC Emmen verzekerde zich bovendien van de derde periodetitel, omdat FC Eindhoven tegen ADO Den Haag niet verder kwam dan een gelijkspel: 1-1.
Rui Mendes opende na een kwartier de score voor Emmen. Reda Kharchouch (twee keer) en Miguel Araujo scoorden in de eerste helft ook nog voor de thuisploeg. Voor FC Volendam, dat na rust scoorde via Daryl van Mieghem, lijken de problemen met de week groter te worden. De ploeg van coach Wim Jonk stond lange tijd onbedreigd bovenaan, maar behaalde uit de laatste drie duels maar 1 punt. Vrijdag verloor Volendam in eigen stadion nog met 5-2 van Excelsior.
FC Emmen heeft na dertig speelronden 64 punten, FC Volendam 63 en Excelsior 58. Excelsior hoefde maandag niet te voetballen. De nummers 1 en 2 promoveren rechtstreeks naar de Eredivisie.
FC Eindhoven greep naast de periodetitel en liet bovendien de kans liggen om Excelsior als nummer 3 te passeren. Eindhoven blijft nu vierde met 57 punten. Sem Steijn, komend seizoen speler van FC Twente, maakte in de eerste helft het doelpunt voor ADO tegen de Eindhovenaren. De gelijkmaker kwam na rust op naam van Joey Sleegers.
Roda JC (2-0 zege op De Graafschap) en NAC Breda (4-1 winst bij Telstar) deden goede zaken met het oog op deelname aan de play-offs. Roda staat nu zesde met 52 punten, gevolgd door ADO met 49 punten en NAC Breda met 48 punten.
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Bayern München kan een plek in de kwartfinale van de Champions League nauwelijks nog ontgaan. De Duitse koploper won de uitwedstrijd tegen Atalanta in Bergamo met overtuigende cijfers: 1-6. De tweede ontmoeting is volgende week in Duitsland.
2 uur geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na de nederlaag van 1-0 bij Galatasaray in de achtste finales van de Champions League niet te spreken over de arbitrage. De Nederlander vertelde op een persconferentie in Istanbul dat hij vond dat het doelpunt dat zijn elftal in de tweede helft maakte onterecht werd afgekeurd.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Tottenham Hotspur-trainer Igor Tudor heeft in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de achtste finales van de Champions League doelman Antonin Kinsky al na een kwartier gewisseld. De 22-jarige Tsjech blunderde twee keer en moest plaatsmaken voor Guglielmo Vicario.
3 uur geledenISTANBUL (ANP) - In de achtste finales van de Champions League heeft Galatasaray met 1-0 gewonnen van Liverpool. De return is op 18 maart op Anfield. De winnaar van de dubbele confrontatie speelt in de kwartfinale tegen de winnaar van Paris Saint-Germain tegen Chelsea.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García denkt bij Ajax op korte termijn voor verandering te kunnen zorgen. Dat zegt de 52-jarige Spanjaard in een interview op de website van de Amsterdammers. García werd zondag aangesteld als vervanger van de aan de kant gezette Fred Grim.
5 uur geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool begint de uitwedstrijd tegen Galatasaray in de achtste finale van de Champions League zonder Cody Gakpo. De aanvaller zit net als zijn landgenoot Jeremie Frimpong op de reservebank.
7 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Kyle Walker stelt zichzelf niet langer beschikbaar voor het Engelse voetbalelftal. Dat meldt de 35-jarige rechtervleugelverdediger op Instagram.
7 uur geleden