FC Emmen neemt koppositie over en pakt periodetitel
EMMEN (ANP) - FC Emmen heeft maandag een belangrijke stap gezet om na één seizoen afwezigheid direct terug te keren in de Eredivisie. Het elftal van trainer Dick Lukkien versloeg FC Volendam met liefst 4-1 en nam daardoor de koppositie over van de Noord-Hollanders. FC Emmen verzekerde zich bovendien van de derde periodetitel, omdat FC Eindhoven tegen ADO Den Haag niet verder kwam dan een gelijkspel: 1-1.
Rui Mendes opende na een kwartier de score voor Emmen. Reda Kharchouch (twee keer) en Miguel Araujo scoorden in de eerste helft ook nog voor de thuisploeg. Voor FC Volendam, dat na rust scoorde via Daryl van Mieghem, lijken de problemen met de week groter te worden. De ploeg van coach Wim Jonk stond lange tijd onbedreigd bovenaan, maar behaalde uit de laatste drie duels maar 1 punt. Vrijdag verloor Volendam in eigen stadion nog met 5-2 van Excelsior.
FC Emmen heeft na dertig speelronden 64 punten, FC Volendam 63 en Excelsior 58. Excelsior hoefde maandag niet te voetballen. De nummers 1 en 2 promoveren rechtstreeks naar de Eredivisie.
FC Eindhoven greep naast de periodetitel en liet bovendien de kans liggen om Excelsior als nummer 3 te passeren. Eindhoven blijft nu vierde met 57 punten. Sem Steijn, komend seizoen speler van FC Twente, maakte in de eerste helft het doelpunt voor ADO tegen de Eindhovenaren. De gelijkmaker kwam na rust op naam van Joey Sleegers.
Roda JC (2-0 zege op De Graafschap) en NAC Breda (4-1 winst bij Telstar) deden goede zaken met het oog op deelname aan de play-offs. Roda staat nu zesde met 52 punten, gevolgd door ADO met 49 punten en NAC Breda met 48 punten.
Meer uit Voetbal
OSLO (ANP) - Oranje-international Esmee Brugts heeft voor de tweede keer de Champions League gewonnen met de voetbalsters van FC Barcelona. De Catalaanse grootmacht was in de finale in Oslo met 4-0 te sterk voor de Franse topclub OL Lyonnes, waar Damaris Egurrola op de bank bleef. De Poolse Ewa Pajor, topscorer van het toernooi, maakte de eerste twee treffers. Salma Paralluelo scoorde in de slotfase nog twee keer.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Hull City heeft op Wembley de finale van de play-offs om promotie naar de Premier League gewonnen van Middlesbrough: 1-0. Dat levert de nummer 6 van de Championship enkele honderden miljoenen euro's op aan televisiegelden en andere commerciële inkomsten die horen bij het uitkomen op het hoogste Engelse niveau.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Willem II is na een jaar terug in de Eredivisie. De ploeg van trainer John Stegeman won de finale van de play-offs om promotie/degradatie na strafschoppen van FC Volendam. De stand na verlenging was 2-1 voor de Tilburgers. FC Volendam, dat woensdag het eerste duel in Tilburg met 2-1 had gewonnen, degradeert daardoor na een jaar weer van het hoogste niveau.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong mag toch meedoen aan het hoofdtoernooi van Roland Garros. De 25-jarige Nederlander verloor eerder deze week in de laatste ronde van het kwalificatietoernooi, maar profiteert van de afmelding van Arthur Fils. De Jong treft in de eerste ronde de 41-jarige Zwitser Stan Wawrinka, die het toernooi in 2015 won.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Bruno Fernandes is zaterdag verkozen tot beste speler van de Premier League dit seizoen. De 31-jarige Portugese middenvelder leidde Manchester United met een record aan assists naar de derde plaats. De Engelse topclub, die het seizoen zondag afsluit bij Brighton & Hove Albion, kwalificeerde zich daarmee voor het hoofdtoernooi van de Champions League.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn is de nieuwe algemeen directeur van Feyenoord. De 58-jarige Rotterdammer volgt per 1 juli de naar Mexico vertrekkende Dennis te Kloese op.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht hoopt zondag in de finale van de play-offs voor deelname aan Europees voetbal tegen Ajax weer te kunnen beschikken over David Min. De spits miste donderdag de ontmoeting met sc Heerenveen in de halve finale wegens een liesblessure.
10 uur geleden