FC Emmen neemt koppositie over en pakt periodetitel
EMMEN (ANP) - FC Emmen heeft maandag een belangrijke stap gezet om na één seizoen afwezigheid direct terug te keren in de Eredivisie. Het elftal van trainer Dick Lukkien versloeg FC Volendam met liefst 4-1 en nam daardoor de koppositie over van de Noord-Hollanders. FC Emmen verzekerde zich bovendien van de derde periodetitel, omdat FC Eindhoven tegen ADO Den Haag niet verder kwam dan een gelijkspel: 1-1.
Rui Mendes opende na een kwartier de score voor Emmen. Reda Kharchouch (twee keer) en Miguel Araujo scoorden in de eerste helft ook nog voor de thuisploeg. Voor FC Volendam, dat na rust scoorde via Daryl van Mieghem, lijken de problemen met de week groter te worden. De ploeg van coach Wim Jonk stond lange tijd onbedreigd bovenaan, maar behaalde uit de laatste drie duels maar 1 punt. Vrijdag verloor Volendam in eigen stadion nog met 5-2 van Excelsior.
FC Emmen heeft na dertig speelronden 64 punten, FC Volendam 63 en Excelsior 58. Excelsior hoefde maandag niet te voetballen. De nummers 1 en 2 promoveren rechtstreeks naar de Eredivisie.
FC Eindhoven greep naast de periodetitel en liet bovendien de kans liggen om Excelsior als nummer 3 te passeren. Eindhoven blijft nu vierde met 57 punten. Sem Steijn, komend seizoen speler van FC Twente, maakte in de eerste helft het doelpunt voor ADO tegen de Eindhovenaren. De gelijkmaker kwam na rust op naam van Joey Sleegers.
Roda JC (2-0 zege op De Graafschap) en NAC Breda (4-1 winst bij Telstar) deden goede zaken met het oog op deelname aan de play-offs. Roda staat nu zesde met 52 punten, gevolgd door ADO met 49 punten en NAC Breda met 48 punten.
Meer uit Voetbal
DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft de Zweed Victor Edvardsen een boete van 500 euro opgelegd om zijn gedrag van donderdag in het verloren Europa League-duel met VfB Stuttgart (0-4). De ingevallen Edvardsen maakte een gebaar over de neus van Stuttgart-speler Angelo Stiller, die is geboren met een hazenlip. Stiller reageerde fel, waarna beide spelers geel kregen.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Chelsea-aanvaller Cole Palmer is fit genoeg om zondag te spelen in de Premier League-wedstrijd tegen Arsenal. Dat zei Chelsea-manager Enzo Maresca tijdens een persconferentie.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zondag in de thuiswedstrijd tegen FC Volendam in de Eredivisie niet beschikken over Ivan Perisic. De Kroaat viel woensdag in de door de Eindhovenaren met 4-1 gewonnen ontmoeting bij Liverpool in de Champions League uit met een blessure.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Clubs uit het amateurvoetbal zijn het met clubs uit het betaald voetbal in Nederland (bvo's) niet eens geworden over een herziening van de opleidingsvergoedingen. Dat is het geld dat amateurclubs krijgen voor de jaren dat ze een speler die doorbreekt in het betaald voetbal hebben opgeleid.
8 uur geledenSEVILLA (ANP) - FC Utrecht wacht ook na vijf speelronden nog op de eerste zege in het hoofdtoernooi van de Europa League. Het elftal van trainer Ron Jans ging met 2-1 onderuit bij Real Betis, de huidige nummer 5 uit de Spaanse voetbalcompetitie.
18 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft in de Europa League verloren van VfB Stuttgart. In Deventer eindigde de wedstrijd in een 4-0-zege voor de Duitsers.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie vindt niet dat er bij Feyenoord reden is tot paniek. "Het is niet zo moeilijk om positief te blijven. Dit is een beetje de fase waarin we zitten", sprak de trainer van de Rotterdammers na de thuisnederlaag van 3-1 tegen Celtic in de Europa League tegen Ziggo Sport.
20 uur geleden