Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Emmen mag sekswinkel EasyToys niet als hoofdsponsor van KNVB

FC Emmen mag sekswinkel EasyToys niet als hoofdsponsor van KNVB

EMMEN (ANP) - De KNVB staat een sponsordeal tussen FC Emmen en het in seksspeeltjes gespecialiseerde EasyToys niet toe. Volgens de Nederlandse voetbalbond "is het niet gepast om op wedstrijdkleding sponsoruitingen te tonen die in verband kunnen worden gebracht met de seksindustrie".

Anders dan de naam misschien doet denken is EasyToys uit Veendam gericht op seksspeeltjes, reden voor de voetbalbond om niet akkoord te gaan met de wens van de Drentse club. "Hierbij houdt het bestuur betaald voetbal rekening met het feit dat het voetbal voor jong tot oud toegankelijk is en moet zijn", aldus de KNVB.

"Wij zijn verbaasd en ontdaan over de afwijzing", liet de directie van FC Emmen weten. "We zullen de argumentatie van de KNVB bestuderen en ons beraden over het vervolg. Wij zijn in elk geval niet voornemens om een partij die hoofdsponsor wil worden te laten vallen."

Afgelopen zondag speelde FC Emmen het openingsduel van de eredivisie (3-5 verlies tegen VVV) in een blanco shirt. De club aan De Oude Meerdijk is namelijk nog op zoek naar een nieuwe hoofdsponsor, en dacht die gevonden te hebben in EasyToys. Vorige week maandag diende de Drentse club het eerste verzoek bij de KNVB in.

Eredivisie-buurman FC Groningen heeft al een tijdje een sponsordeal met het moederbedrijf van de Veendamse sekswinkel EDC lopen. Op de reclameborden langs het veld in het Groningse stadion prijkt de naam EasyToys. Volgens de KNVB is er voor reclame op de boarding geen toestemming nodig maar op shirts wel.

Meer uit Voetbal

Pavlidis had doorbraak oud-ploeggenoot Meerdink wel verwacht

THESSALONIKI (ANP) - Grieks international Vangelis Pavlidis is niet verbaasd dat Mexx Meerdink is doorgebroken bij het Nederlands elftal. Dat zei zijn voormalige ploeggenoot van AZ woensdag op een persconferentie in Thessaloniki, waar Griekenland en Oranje donderdag tegenover elkaar staan in de Nations League.

21 minuten geleden
Zwitserse voetbalbond trekt steun voor FIFA-baas Infantino in

ZÜRICH (ANP/RTR) - De voetbalbond van Zwitserland (SFV) heeft de steun voor de herverkiezing van FIFA-voorzitter Gianni Infantino ingetrokken. De Zwitserse bond komt daarmee terug op de eerdere aanbeveling voor de landgenoot.

31 minuten geleden
Voetbalsters Ajax plaatsen zich voor hoofdtoernooi Europa Cup

AKTOBE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zich woensdag in Kazachstan geplaatst voor het hoofdtoernooi van de Europa Cup, het tweede Europese clubtoernooi bij de vrouwen. Na de 8-0-thuiszege op WFC Aktobe van een week geleden werd woensdag met 1-0 verloren in Kazachstan.

47 minuten geleden
Amerikaanse investeerder koopt gevallen club Bordeaux voor 1 euro

BORDEAUX (ANP/DPA) - De Franse voetbalclub Girondins de Bordeaux, die kampt met financiële problemen, wordt verkocht aan een Amerikaanse investeerdersgroep. Park Bench koopt de zesvoudig kampioen van Frankrijk voor een symbolisch bedrag van 1 euro.

3 uur geleden
Oranje zonder geblesseerde Van Hecke naar Griekenland

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is woensdag zonder Jan Paul van Hecke vertrokken naar Thessaloniki voor de uitwedstrijd donderdag tegen Griekenland in de Nations League. De verdediger heeft op de laatste training in Zeist een voetblessure opgelopen en keert terug naar zijn club Tottenham Hotspur, meldt de KNVB.

3 uur geleden
Guardiola aan Manchester City-fans: ik ben er voor jullie

MANCHESTER (ANP) - Pep Guardiola heeft woensdag zijn steun uitgesproken aan de supporters van Manchester City. Dinsdag werd bekend dat de club waar hij tien jaar lang hoofdtrainer was, schuldig is bevonden aan alle aanklachten van ernstige overtredingen van de financiële regels van de Premier League. De overtredingen vonden plaats tussen 2009 en 2018. Guardiola was van 2016 tot afgelopen zomer trainer van City.

3 uur geleden
Bondscoach bevestigt: Ierland speelt zondag tegen Israël

DUBLIN (ANP) - De bondscoach van het Ierse nationale voetbalelftal heeft woensdag bevestigd dat zijn team zondag zal aantreden in de Nations League-wedstrijd tegen Israël. Dat meldt onder meer de Ierse nationale omroep RTÉ. "De FAI heeft gezegd dat we beide wedstrijden gaan spelen, en daar gaan we aan voldoen", zei de IJslandse bondscoach Heimir Hallgrímsson op een persconferentie over de Ierse voetbalbond.

5 uur geleden