FC Emmen kruipt verder omhoog door zege bij Fortuna
SITTARD (ANP) - FC Emmen heeft bij Fortuna Sittard voor de zevende wedstrijd op rij punten gepakt. Het elftal van trainer Dick Lukkien won door twee benutte strafschoppen van Sergio Peña en Glenn Bijl en een intikker van Paul Gladon met 3-1. Dimitris Emmanouilidis scoorde voor Fortuna.
FC Emmen komt door de overwinning op 21 punten en heeft nog maar 1 punt minder dan VVV-Venlo en Willem II, die respectievelijk vijftiende en zestiende staan. Fortuna blijft twaalfde met 34 punten.
Fortuna speelde het overgrote deel van de tweede helft met tien man, nadat Roel Janssen rood had gekregen na vasthouden van Gladon. Peña benutte vervolgens de strafschop. Gladon leek daarna zijn honderdste eredivisiewedstrijd extra glans te geven met de 2-0, maar na lang bekijken van de videobeelden keurde scheidsrechter Joey Kooij de treffer alsnog af wegens buitenspel. In de eerste helft werd een doelpunt van Gladon ook al afgekeurd wegens een overtreding.
Emmanouilidis leek de held van Fortuna te worden met zijn late gelijkmaker. Maar met het lichte vasthouden van Bijl zorgde de Griek voor de tweede strafschop voor Emmen, die Bijl dankbaar benutte. In blessuretijd had Gladon met een intikker dan alsnog zijn treffer.
Meer uit Voetbal
DORTMUND (ANP/DPA) - Duitsland kan in de komende interlandperiode niet beschikken over Felix Nmecha van Borussia Dortmund. De 25-jarige middenvelder liep zaterdag een blessure op tijdens de gewonnen wedstrijd van zijn club tegen Hamburger SV (3-2).
1 uur geledenMARSEILLE (ANP) - De Franse voetballer Dimitri Payet (38) heeft een punt achter zijn carrière gezet. Dat maakte de 38-voudig international zondag op televisie bekend in de rust van de competitiewedstrijd tussen Olympique Marseille en Lille.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal lijkt vrijdag geen rekening te hoeven houden met Erling Haaland tijdens de oefenwedstrijd tegen Noorwegen. De topspits heeft rust gekregen en komt waarschijnlijk niet in actie tegen Oranje in Amsterdam.
2 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft in aanloop naar de oefenwedstrijden van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador een blessure opgelopen. De topscorer aller tijden van Oranje viel in de nacht van zondag op maandag uit tijdens het gelijkspel van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1).
4 uur geledenFLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.
14 uur geledenKEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.
14 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.
15 uur geleden