FC Emmen is in eigen huis Heracles de baas
EMMEN (ANP) - FC Emmen heeft in eigen huis de zesde overwinning van het seizoen geboekt. De club uit Drenthe versloeg Heracles Almelo met 1-0 door een treffer in de eerste helft van Marko Kolar en is met 21 punten naar de twaalfde plaats van de eredivisie geklommen.
Heracles blijft door de nederlaag op de negende plaats staan. De ploeg uit Almelo van trainer Frank Wormuth heeft vijf punten meer dan FC Emmen.
FC Emmen haalde voor de winterstop 17 van de 18 punten in eigen huis en was ook in de eerste helft tegen Heracles de betere. Luciano Slagveer had enkele kopkansen en Michael de Leeuw was dicht bij het openingsdoelpunt. Doelman Janis Blaswych bracht steeds redding.
Buitenspel
Heracles dacht op 1-0 te komen via Mauro Júnior. De voorzet van Lennart Czyborra werd door Joey Konings echter met de hand geraakt, waardoor het doelpunt na ingrijpen van de VAR werd afgekeurd. Kort daarop zette Kolar de thuisploeg alsnog op voorsprong. Hij liep goed door op een steekpass van Lorenzo Burnet en rondde af.
Emmen hield in de tweede helft stand, maar verzuimde meer afstand te nemen. In de slotfase kreeg Heracles een grote kans op de gelijkmaker via Teun Bijleveld, de 1-1 van Cyriel Dessers in blessuretijd ging wegens buitenspel niet door.
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/DPA) - Iran doet volgens de minister van Sport van het land niet mee aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Aangezien deze corrupte regering (van de Verenigde Staten) onze leider heeft vermoord, zijn er onder geen enkele omstandigheid voorwaarden om deel te nemen aan het wereldkampioenschap", zei Ahmad Donjamali in een tv-interview.
6 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur-coach Igor Tudor achtte de vroege wissel van doelman Antonin Kinsky tegen Atlético Madrid "noodzakelijk ter bescherming van zichzelf en het team". "Dit was een ongelooflijke situatie. Ik ben al vijftien jaar trainer, maar ik heb dit nog nooit gedaan", zei de interim-coach tijdens zijn persconferentie. Kinsky (22) werd in de zeventiende minuut gewisseld na twee fouten die doelpunten inleidden.
8 uur geledenMIAMI (ANP/RTR/DPA) - De voetballers van Iran kunnen gewoon meedoen aan het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump verzekerd aan Gianni Infantino, de baas van wereldvoetbalbond FIFA. "Vanavond heb ik Trump gesproken over de voorbereidingen voor het WK. De president herhaalde dat het Iraanse team welkom is. Ik dank hem oprecht voor zijn steun", meldde Infantino via sociale media.
9 uur geledenBERGAMO (ANP) - Bayern München kan een plek in de kwartfinale van de Champions League nauwelijks nog ontgaan. De Duitse koploper won de uitwedstrijd tegen Atalanta in Bergamo met overtuigende cijfers: 1-6. De tweede ontmoeting is volgende week in Duitsland.
19 uur geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na de nederlaag van 1-0 bij Galatasaray in de achtste finales van de Champions League niet te spreken over de arbitrage. De Nederlander vertelde op een persconferentie in Istanbul dat hij vond dat het doelpunt dat zijn elftal in de tweede helft maakte onterecht werd afgekeurd.
19 uur geledenMADRID (ANP) - Tottenham Hotspur-trainer Igor Tudor heeft in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de achtste finales van de Champions League doelman Antonin Kinsky al na een kwartier gewisseld. De 22-jarige Tsjech blunderde twee keer en moest plaatsmaken voor Guglielmo Vicario.
20 uur geledenISTANBUL (ANP) - In de achtste finales van de Champions League heeft Galatasaray met 1-0 gewonnen van Liverpool. De return is op 18 maart op Anfield. De winnaar van de dubbele confrontatie speelt in de kwartfinale tegen de winnaar van Paris Saint-Germain tegen Chelsea.
20 uur geleden