FC Emmen is in eigen huis Heracles de baas
EMMEN (ANP) - FC Emmen heeft in eigen huis de zesde overwinning van het seizoen geboekt. De club uit Drenthe versloeg Heracles Almelo met 1-0 door een treffer in de eerste helft van Marko Kolar en is met 21 punten naar de twaalfde plaats van de eredivisie geklommen.
Heracles blijft door de nederlaag op de negende plaats staan. De ploeg uit Almelo van trainer Frank Wormuth heeft vijf punten meer dan FC Emmen.
FC Emmen haalde voor de winterstop 17 van de 18 punten in eigen huis en was ook in de eerste helft tegen Heracles de betere. Luciano Slagveer had enkele kopkansen en Michael de Leeuw was dicht bij het openingsdoelpunt. Doelman Janis Blaswych bracht steeds redding.
Buitenspel
Heracles dacht op 1-0 te komen via Mauro Júnior. De voorzet van Lennart Czyborra werd door Joey Konings echter met de hand geraakt, waardoor het doelpunt na ingrijpen van de VAR werd afgekeurd. Kort daarop zette Kolar de thuisploeg alsnog op voorsprong. Hij liep goed door op een steekpass van Lorenzo Burnet en rondde af.
Emmen hield in de tweede helft stand, maar verzuimde meer afstand te nemen. In de slotfase kreeg Heracles een grote kans op de gelijkmaker via Teun Bijleveld, de 1-1 van Cyriel Dessers in blessuretijd ging wegens buitenspel niet door.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur huurt Omar Marmoush dit voetbalseizoen van Manchester City. In de overeenkomst is opgenomen dat de Londenaren de Egyptische spits daarna verplicht definitief overnemen. Britse media melden dat Tottenham 50 miljoen pond (ruim 58 miljoen euro) betaalt voor Marmoush. Dat bedrag kan door bonussen oplopen tot 60 miljoen pond.
39 minuten geledenBAKOE (ANP) - FC Twente-trainer John van den Brom heeft zijn basisopstelling voor de uitwedstrijd tegen FK Qarabağ in de play-offs van de Conference League op twee plaatsen aangepast. Max Bruns begint in Azerbeidzjan als linkervleugelverdediger en rechts voorin is er een plaats vrijgemaakt voor Younes Taha.
54 minuten geledenNYON (ANP) - De UEFA bereidt strafrechtelijke procedures voor tegen FIFA-voorzitter Gianni Infantino. De aanleiding hiervoor is het inmiddels ingetrokken commercialiseringsplan om een deel van de WK-rechten te verkopen aan derden. Dat blijkt uit een document dat de UEFA aan het ANP heeft gestuurd.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB verandert vanaf dit seizoen de naam G-voetbal in Voetbal+. De nieuwe naam sluit volgens de Nederlandse voetbalbond beter aan bij de brede en diverse groep voetballers die binnen deze voetbalvorm actief is. "Voetbal+ begint bij wat alle spelers met elkaar gemeen hebben: voetbal. De plus staat voor wat soms extra nodig is om mee te kunnen doen, zoals begeleiding, aandacht of aanpassingen in de voetbalomgeving", aldus de KNVB.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid wil niet onderhandelen met FC Barcelona over een mogelijke transfer van Julián Álvarez. De raad van bestuur schaart zich achter het voornemen van de club om geen gesprekken met de Catalanen te voeren over een transfer.
2 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - De voetbalbond van Saudi-Arabië heeft "voorlopig" zijn steun uitgesproken voor FIFA-voorzitter Gianni Infantino. De baas van de wereldvoetbalbond ligt nog steeds onder vuur na zijn inmiddels ingetrokken voorstel om een commerciële organisatie voor de FIFA-toernooirechten op te richten en 20 procent daarvan aan particuliere investeerders te verkopen.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente blijft teleurgesteld dat er geen supporters van de club welkom zijn bij de wedstrijd bij SC Cambuur aanstaande zondag. De club is het niet eens met de beslissing, maar laat weten die niet juridisch aan te vechten.
4 uur geleden