FC Emmen is in eigen huis Heracles de baas
EMMEN (ANP) - FC Emmen heeft in eigen huis de zesde overwinning van het seizoen geboekt. De club uit Drenthe versloeg Heracles Almelo met 1-0 door een treffer in de eerste helft van Marko Kolar en is met 21 punten naar de twaalfde plaats van de eredivisie geklommen.
Heracles blijft door de nederlaag op de negende plaats staan. De ploeg uit Almelo van trainer Frank Wormuth heeft vijf punten meer dan FC Emmen.
FC Emmen haalde voor de winterstop 17 van de 18 punten in eigen huis en was ook in de eerste helft tegen Heracles de betere. Luciano Slagveer had enkele kopkansen en Michael de Leeuw was dicht bij het openingsdoelpunt. Doelman Janis Blaswych bracht steeds redding.
Buitenspel
Heracles dacht op 1-0 te komen via Mauro Júnior. De voorzet van Lennart Czyborra werd door Joey Konings echter met de hand geraakt, waardoor het doelpunt na ingrijpen van de VAR werd afgekeurd. Kort daarop zette Kolar de thuisploeg alsnog op voorsprong. Hij liep goed door op een steekpass van Lorenzo Burnet en rondde af.
Emmen hield in de tweede helft stand, maar verzuimde meer afstand te nemen. In de slotfase kreeg Heracles een grote kans op de gelijkmaker via Teun Bijleveld, de 1-1 van Cyriel Dessers in blessuretijd ging wegens buitenspel niet door.
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - Duizenden fans huldigen woensdag de selectie van ADO Den Haag op een parkeerterrein voor het stadion van de kampioen van de eerste divisie. De spelers van de selectie van coach Robin Peter worden één voor één op een podium toegezongen door een groengele massa. De fans dansen in de zon op muziek van Haagse artiesten, zwaaien met vlaggen en er worden rookbommen afgestoken.
50 minuten geledenVANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.
5 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.
5 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.
17 uur geledenMADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.
18 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain begint de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de halve finale van de Champions League met Vitinha in het basiselftal. De Portugese middenvelder is op tijd hersteld van een blessure aan zijn hiel, die hij vorige week zondag opliep in de ontmoeting met Olympique Lyon in de Franse competitie.
19 uur geleden