FC Emmen is in eigen huis Heracles de baas
EMMEN (ANP) - FC Emmen heeft in eigen huis de zesde overwinning van het seizoen geboekt. De club uit Drenthe versloeg Heracles Almelo met 1-0 door een treffer in de eerste helft van Marko Kolar en is met 21 punten naar de twaalfde plaats van de eredivisie geklommen.
Heracles blijft door de nederlaag op de negende plaats staan. De ploeg uit Almelo van trainer Frank Wormuth heeft vijf punten meer dan FC Emmen.
FC Emmen haalde voor de winterstop 17 van de 18 punten in eigen huis en was ook in de eerste helft tegen Heracles de betere. Luciano Slagveer had enkele kopkansen en Michael de Leeuw was dicht bij het openingsdoelpunt. Doelman Janis Blaswych bracht steeds redding.
Buitenspel
Heracles dacht op 1-0 te komen via Mauro Júnior. De voorzet van Lennart Czyborra werd door Joey Konings echter met de hand geraakt, waardoor het doelpunt na ingrijpen van de VAR werd afgekeurd. Kort daarop zette Kolar de thuisploeg alsnog op voorsprong. Hij liep goed door op een steekpass van Lorenzo Burnet en rondde af.
Emmen hield in de tweede helft stand, maar verzuimde meer afstand te nemen. In de slotfase kreeg Heracles een grote kans op de gelijkmaker via Teun Bijleveld, de 1-1 van Cyriel Dessers in blessuretijd ging wegens buitenspel niet door.
Meer uit Voetbal
MAINZ (ANP) - Duitsland heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een ruime overwinning behaald in een oefenwedstrijd. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg Finland in Mainz met 4-0. Finland wist zich niet voor het WK te kwalificeren.
6 uur geledenZÜRICH (ANP) - De videoscheidsrechter (VAR) kan tijdens het WK voetbal ook ingrijpen als de scheidsrechter een verkeerde beslissing heeft genomen over een hoekschop en bij het uitdelen van een gele of rode kaart aan de verkeerde speler. Dat heeft scheidsrechtersbaas Pierluigi Collina van de FIFA tijdens een bijeenkomst met internationale media waaronder het ANP bekendgemaakt.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Jurriën Timber sluit donderdag aan bij de WK-selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Arsenal vliegt mee naar New York voor een trainingskamp en een oefenduel met Oezbekistan. Dat meldt een woordvoerder van Oranje.
7 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.
10 uur geledenNYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.
10 uur geleden