FC Emmen houdt met 10 man stand tegen Willem II
EMMEN (ANP) - FC Emmen heeft het eerste punt gepakt dit seizoen in de eredivisie. De ploeg van coach Dick Lukkien hield op eigen veld met tien man stand tegen Willem II: 1-1. Michael de Leeuw opende in de vijfde minuut de score, Mike Trésor maakte acht minuten later gelijk.
Voor Willem II, dat donderdag door Rangers FC hardhandig uit de derde voorronde van de Europa League werd gezet (0-4), was de remise in Emmen een kleine teleurstelling. De Tilburgse club had door een rode kaart voor verdediger Glenn Bijl vanaf de 58e minuut een numerieke meerderheid, maar kon daar niet van profiteren.
Beide ploegen gingen aan De Oude Meerdijk vol voor de winst. Die offensieve spelopvatting leverde een leuke wedstrijd op. Aanvoerder De Leeuw, hersteld van een blessure, kwam snel tot scoren. Hij schoot trefzeker in na een geblokkeerde doelpoging van ploeggenoot Marko Kolar. Trésor maakte kort daarna gelijk met dank aan Vangelis Pavlidis, die niet zelfzuchtig was en de bal op het juiste moment breed legde: 1-1.
Voorsprong
Met name Kolar verzuimde daarna voor de rust FC Emmen opnieuw op voorsprong te brengen. Een boogbal van de Kroaat belandde op de paal.
Na de pauze bleven beide ploegen jagen op een doelpunt. Na de rode kaart voor Bijl, die na interventie van de VAR het veld moest verlaten wegens een handsbal, kreeg Willem II een overwicht. Doelman Dennis Telgenkamp hield FC Emmen echter met een beetje geluk overeind.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman maakt zich zorgen over de fysieke gesteldheid van Memphis Depay. De spits mist door een dijbeenblessure de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. Hij begon ook niet fit aan het laatste WK in Qatar en het EK in Duitsland.
18 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 30-jarige Amsterdammer en een 17-jarige jongen uit Veldhoven aangehouden vanwege betrokkenheid bij het vuurwerkincident tijdens het Eredivisieduel tussen Ajax en FC Groningen. Zij worden verdacht van dwang, openlijke geweldpleging en huisvredebreuk, meldt de politie donderdag.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De voorzitter van de Senegalese voetbalbond heeft donderdag gezworen een "kruistocht" te beginnen tegen een besluit van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) om het land de Afrika Cup af te nemen. Zijn juridische team waarschuwde dat de zaak grote gevolgen kan hebben.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-speler Rayane Bounida is voor het eerst opgeroepen voor het Marokkaanse voetbalelftal. De 20-jarige buitenspeler maakt deel uit van de selectie voor de komende oefenwedstrijden tegen Ecuador en Paraguay.
6 uur geledenMADRID (ANP) - De voetbalsters van Barcelona hebben een grote stap gezet richting de halve finales van de Champions League. De finalist van vorig seizoen won het eerste kwartfinaleduel met Real Madrid met 6-2 in de Spaanse hoofdstad. Oranje-international Esmee Brugts maakte de 2-0 voor de Catalaanse ploeg.
19 uur geledenBERGAMO (ANP/AFP) - Bondscoach Gennaro Gattuso van Italië ziet de interland tegen Noord-Ierland in de halve finale van de Europese play-offs voor het WK voetbal als "absoluut de belangrijkste wedstrijd" uit zijn carrière. De winnaar van het duel speelt tegen Wales of Bosnië en Herzegovina om een ticket voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
21 uur geleden