FC Emmen houdt met 10 man stand tegen Willem II
EMMEN (ANP) - FC Emmen heeft het eerste punt gepakt dit seizoen in de eredivisie. De ploeg van coach Dick Lukkien hield op eigen veld met tien man stand tegen Willem II: 1-1. Michael de Leeuw opende in de vijfde minuut de score, Mike Trésor maakte acht minuten later gelijk.
Voor Willem II, dat donderdag door Rangers FC hardhandig uit de derde voorronde van de Europa League werd gezet (0-4), was de remise in Emmen een kleine teleurstelling. De Tilburgse club had door een rode kaart voor verdediger Glenn Bijl vanaf de 58e minuut een numerieke meerderheid, maar kon daar niet van profiteren.
Beide ploegen gingen aan De Oude Meerdijk vol voor de winst. Die offensieve spelopvatting leverde een leuke wedstrijd op. Aanvoerder De Leeuw, hersteld van een blessure, kwam snel tot scoren. Hij schoot trefzeker in na een geblokkeerde doelpoging van ploeggenoot Marko Kolar. Trésor maakte kort daarna gelijk met dank aan Vangelis Pavlidis, die niet zelfzuchtig was en de bal op het juiste moment breed legde: 1-1.
Voorsprong
Met name Kolar verzuimde daarna voor de rust FC Emmen opnieuw op voorsprong te brengen. Een boogbal van de Kroaat belandde op de paal.
Na de pauze bleven beide ploegen jagen op een doelpunt. Na de rode kaart voor Bijl, die na interventie van de VAR het veld moest verlaten wegens een handsbal, kreeg Willem II een overwicht. Doelman Dennis Telgenkamp hield FC Emmen echter met een beetje geluk overeind.
Meer uit Voetbal
GIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.
7 uur geledenBERLIJN (ANP) - Harry Kane heeft Bayern München naar de eerste winst van het Duitse bekertoernooi sinds 2020 geleid. De Engelse spits zorgde voor alle drie de doelpunten in de 3-0-zege op VfB Stuttgart in het Berlijnse Olympiastadion.
7 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Oranje-international Stefan de Vrij heeft in het laatste competitieduel van Internazionale een blessure opgelopen. De 34-jarige verdediger greep in de tachtigste minuut van de uitwedstrijd tegen Bologna naar een bovenbeen en liet zich wisselen.
7 uur geledenANTALYA (ANP) - Het Iraanse voetbalelftal heeft zijn basiskamp tijdens het komende WK niet in de Verenigde Staten, maar in Mexico. Voor die verplaatsing heeft de nationale voetbalbond naar eigen zeggen toestemming gekregen van wereldvoetbalbond FIFA. De officiële reden is dat het Mexicaanse Tijuana dichter bij Los Angeles ligt, waar Iran het opneemt tegen Nieuw-Zeeland en België. De verplaatsing maakt de visumaanvragen ook makkelijker.
7 uur geledenOSLO (ANP) - Oranje-international Esmee Brugts heeft voor de tweede keer de Champions League gewonnen met de voetbalsters van FC Barcelona. De Catalaanse grootmacht was in de finale in Oslo met 4-0 te sterk voor de Franse topclub OL Lyonnes, waar Damaris Egurrola op de bank bleef. De Poolse Ewa Pajor, topscorer van het toernooi, maakte de eerste twee treffers. Salma Paralluelo scoorde in de slotfase nog twee keer.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Hull City heeft op Wembley de finale van de play-offs om promotie naar de Premier League gewonnen van Middlesbrough: 1-0. Dat levert de nummer 6 van de Championship enkele honderden miljoenen euro's op aan televisiegelden en andere commerciële inkomsten die horen bij het uitkomen op het hoogste Engelse niveau.
10 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Willem II is na een jaar terug in de Eredivisie. De ploeg van trainer John Stegeman won de finale van de play-offs om promotie/degradatie na strafschoppen van FC Volendam. De stand na verlenging was 2-1 voor de Tilburgers. FC Volendam, dat woensdag het eerste duel in Tilburg met 2-1 had gewonnen, degradeert daardoor na een jaar weer van het hoogste niveau.
11 uur geleden