Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Emmen en sc Heerenveen klaar voor eventuele sneeuw

FC Emmen en sc Heerenveen klaar voor eventuele sneeuw

EMMEN/GRONINGEN (ANP) - FC Emmen, sc Heerenveen en FC Groningen kunnen komend weekend in de Eredivisie te maken krijgen met sneeuw en vorst. De clubs spelen alle drie een thuiswedstrijd en voor het het noorden van het land wordt vanaf zaterdagavond sneeuw voorspeld.

"We hebben de oranje ballen opgepompt", zegt de woordvoerder van FC Emmen, dat zaterdag tegen AZ speelt. De standaardzaken rondom mogelijke sneeuw zijn volgens hem geregeld. Zo staat een sneeuwteam klaar voor het geval het kunstgrasveld sneeuwvrij moet worden gemaakt. Hij verwacht dat het vooraf aan de wedstrijd nog wel meevalt. Als het tijdens de wedstrijd gaat sneeuwen, kunnen we er ook niet veel meer aan veranderen, vermoedt hij.

Bij sc Heerenveen doen ze er ook alles aan om het speelveld klaar te krijgen voor het duel met Vitesse van zaterdagavond en liggen de oranje ballen eveneens klaar. "Ik kijk nu naar het veld, daar ligt een groot wit zeil eroverheen en de veldverwarming staat aan", zegt de woordvoerder.

Veldverwarming

Volgens de woordvoerder van de Friezen is het eerst maar eens afwachten of en wanneer de sneeuw komt. "Met de veldverwarming is er een goede basis en we hebben een grote veldploeg met daarin ook vrijwilligers om het veld sneeuwvrij te maken", zegt hij. "Uiteindelijk is het aan de scheidsrechters te beslissen of een wedstrijd kan worden gespeeld."

FC Groningen speelt zondagmiddag tegen Feyenoord en wacht af hoe de situatie dan zal zijn. "We hebben de sneeuwploeg klaarstaan, maar we kunnen het nu nog niet inschatten", zegt de club. De veldverwarming staat aan bij FC Groningen, maar is volgens de woordvoerder ook niet opgewassen tegen heel strenge vorst. "We spelen pas zondagmiddag, eerder zondag zal er contact zijn met de KNVB."

De voetbalbond laat weten nadrukkelijk bezig te zijn met het voorspelde winterweer en met de clubs in contact te staan, maar dat er geen algehele afgelasting van de speelronde zal komen. Het wordt per wedstrijd bekeken. "Het scheelt dat we geen rekening hoeven te houden met publiek wat naar de wedstrijden komt", zegt de KNVB-woordvoerder. "Maar we letten ook op de veiligheid van spelers, staf en andere betrokkenen." Scheidsrechters worden in principe ook niet eerder naar de clubs gestuurd om het veld te keuren, de clubs hebben volgens de KNVB ook mensen in huis om daar vooraf al een inschatting van te maken.

Meer uit Voetbal

Arbiter Nijhuis rest van het seizoen uitgeschakeld door blessure

ZEIST (ANP) - Voetbalscheidsrechter Bas Nijhuis komt de rest van het seizoen niet meer in actie vanwege de achillespeesblessure die hij afgelopen dinsdag opliep. "Dit seizoen dat kun je wel vergeten", zei Nijhuis maandag in de ochtendshow van radiozender 538.

1 uur geleden
Arsenal wint grootste geldprijs ooit in vrouwenvoetbal

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de allereerste FIFA Women's Champions Cup gewonnen en daarmee ongeveer 2 miljoen euro verdiend, de grootste geldprijs ooit in het vrouwenvoetbal. De winnaar van de Champions League versloeg in het Emirates Stadium van Londen de Braziliaanse club Corinthians met 3-2 na verlenging.

10 uur geleden
Geen winnaar bij duel tussen FC Volendam en Go Ahead Eagles

VOLENDAM (ANP) - FC Volendam en Go Ahead Eagles hebben met 1-1 gelijkgespeeld. Beide clubs schoten weinig op met het behaalde punt. Go Ahead blijft veertiende met 22 punten, Volendam vijftiende met 18 punten.

12 uur geleden
NEC haalt IJslander Willumsson terug naar Eredivisie

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich zondag versterkt met twee spelers. De huidige nummer 3 van de Eredivisie maakte eerst de komst van de Noorse middenvelder Isak Hansen-Aarøen bekend en daarna die van de IJslandse middenvelder Willum Willumsson.

12 uur geleden
Anderlecht ontslaat trainer Hasi om slechte resultaten

BRUSSEL (ANP/Belga) - RSC Anderlecht heeft coach Besnik Hasi ontslagen. Dat gebeurde enkele uren nadat de club uit Brussel in Luik met 2-0 had verloren van Standard. Assistent-coach Edward Still wordt tijdelijk naar voren geschoven als vervanger, meldde de clubleiding.

13 uur geleden
Koploper Internazionale wint van Cremonese

CREMONA (ANP) - Internazionale heeft ook de uitwedstrijd tegen Cremonese gewonnen. Lautaro Martínez en Piotr Zieliński scoorden voor rust voor de koploper (0-2).

13 uur geleden
City verspeelt punten tegen Spurs en ziet Arsenal uitlopen

LONDEN (ANP) - Manchester City heeft punten verspeeld in de Premier League met een gelijkspel bij Tottenham Hotspur. De nummer 2 in de stand leidde na de eerste helft met 2-0, maar de Spurs knokten zich in de tweede helft naar 2-2. City kwam met het behaalde punt in Londen op 47 punten, 6 minder dan koploper Arsenal, dat zaterdag met 4-0 had gewonnen van Leeds United.

13 uur geleden