Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Emmen degradeert, NAC dicht bij promotie naar Eredivisie

FC Emmen degradeert, NAC dicht bij promotie naar Eredivisie

EMMEN (ANP) - Voor FC Emmen is het avontuur in de Eredivisie na drie jaar voorbij. Na een indrukwekkende opmars in de afgelopen maanden sneuvelde de Drentse club alsnog in de play-offs. NAC Breda won in stadion De Oude Meerdijk na strafschoppen. Na de reguliere speeltijd en de verlenging was de stand: 1-1.

NAC Breda strijdt zondag tegen NEC om de felbegeerde promotie naar de Eredivisie. De Nijmeegse ploeg versloeg Roda JC met 3-0.

FC Emmen had in de eerste helft al wel een overwicht, maar creëerde nauwelijks kansen. Dankzij Lex Immers nam het gedoseerd spelende NAC in de 16e minuut een voorsprong. Na de rust drong FC Emmen nog meer aan en de Brabantse ploeg bleek niet bestand tegen de Drentse druk.

Na een eigen doelpunt van Ramon Hendriks in de 80e minuut (1-1) miste FC Emmen legio kansen op de zege, ook in de verlenging. In de strafschoppenreeks (3-4) faalden Keziah Veendorp en Sergio Peña namens Emmen. Doelman Nick Olij redde twee keer. Voor NAC kwam Dion Malone uit een strafschop niet tot scoren.

FC Emmen bungelde dit seizoen lange tijd troosteloos onderaan in de Eredivisie. De clubleiding behield echter het vertrouwen in trainer Dick Lukkien. Na de eerste competitiezege op 20 februari tegen PEC Zwolle (3-2) stroomden de punten binnen. Dankzij de sterke eindsprint wist de Drentse club rechtstreekse degradatie te ontlopen, maar aan de play-offs viel niet te ontkomen.

FC Emmen had in de eerste helft meer balbezit, maar was nauwelijks gevaarlijk. NAC verdedigde goed en kwam na ruim een kwartier op voorsprong. Thom Haye speelde met een fraaie dieptepass Ramon Hendriks aan en uit diens voorzet tikte Immers de bal simpel in, 0-1.

Met de moed der wanhoop maakte FC Emmen in de tweede helft jacht op de gelijkmaker. Kerim Frei en invaller Paul Gladon verzuimden te scoren en namens NAC schoot Lewis Fiorini net naast. Het was uiteindelijk Hendriks die de bal uit een voorzet achter zijn eigen doelman werkte: 1-1. In de verlenging maakte FC Emmen vergeefs jacht op de winst en mede dankzij doelman Olij stapte NAC als winnaar van het veld.

Meer uit Sport

Nederlandse waterpolosters verliezen van VS bij World Cup

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben bij de World Cup in de tweede groepsronde verloren van de Verenigde Staten. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor in Zwemcentrum Rotterdam met 12-10. Bij rust stond het 6-4 voor de Amerikanen.

13 minuten geleden
Wielrenster Bossuyt wint tweede etappe Vuelta Femenina

SAN CIBRAO DAS VIÑAS (ANP) - Wielrenster Shari Bossuyt heeft de tweede etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De Belgische van AG Insurance-Soudal was in de eindsprint van een uitgedund peloton de snelste en kwam als eerste over de finish in San Cibrao das Viñas.

3 uur geleden
Van Sliedregt stopt als bondscoach Nederlandse basketbalsters

AMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.

6 uur geleden
Onderzoek: 1 op de 3 sporters ervaart grensoverschrijdend gedrag

ARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.

7 uur geleden
Wielertalent Seixas (19) debuteert deze zomer in Tour de France

PARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.

9 uur geleden
Toptennissers klagen in open brief over prijzengeld Roland Garros

PARIJS (ANP/BELGA) - Internationale toptennissers hebben in een open brief hun teleurstelling geuit over het prijzengeld van Roland Garros. De brief is onder anderen ondertekend door de nummers 1 van de wereld Aryna Sabalenka en Jannik Sinner.

9 uur geleden
Wielrenster Vos stapt af in Vuelta Femenina om sleutelbeenbreuk

DEN HAAG (ANP) - Wielrenster Marianne Vos gaat maandag niet van start in de tweede etappe van de Vuelta Feminina. De 38-jarige renster van Visma - Lease a Bike heeft zondag bij een val in de eerste etappe haar sleutelbeen gebroken. Dat meldt haar ploeg op X.

11 uur geleden