Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Emmen degradeert, NAC dicht bij promotie naar Eredivisie

FC Emmen degradeert, NAC dicht bij promotie naar Eredivisie

EMMEN (ANP) - Voor FC Emmen is het avontuur in de Eredivisie na drie jaar voorbij. Na een indrukwekkende opmars in de afgelopen maanden sneuvelde de Drentse club alsnog in de play-offs. NAC Breda won in stadion De Oude Meerdijk na strafschoppen. Na de reguliere speeltijd en de verlenging was de stand: 1-1.

NAC Breda strijdt zondag tegen NEC om de felbegeerde promotie naar de Eredivisie. De Nijmeegse ploeg versloeg Roda JC met 3-0.

FC Emmen had in de eerste helft al wel een overwicht, maar creëerde nauwelijks kansen. Dankzij Lex Immers nam het gedoseerd spelende NAC in de 16e minuut een voorsprong. Na de rust drong FC Emmen nog meer aan en de Brabantse ploeg bleek niet bestand tegen de Drentse druk.

Na een eigen doelpunt van Ramon Hendriks in de 80e minuut (1-1) miste FC Emmen legio kansen op de zege, ook in de verlenging. In de strafschoppenreeks (3-4) faalden Keziah Veendorp en Sergio Peña namens Emmen. Doelman Nick Olij redde twee keer. Voor NAC kwam Dion Malone uit een strafschop niet tot scoren.

FC Emmen bungelde dit seizoen lange tijd troosteloos onderaan in de Eredivisie. De clubleiding behield echter het vertrouwen in trainer Dick Lukkien. Na de eerste competitiezege op 20 februari tegen PEC Zwolle (3-2) stroomden de punten binnen. Dankzij de sterke eindsprint wist de Drentse club rechtstreekse degradatie te ontlopen, maar aan de play-offs viel niet te ontkomen.

FC Emmen had in de eerste helft meer balbezit, maar was nauwelijks gevaarlijk. NAC verdedigde goed en kwam na ruim een kwartier op voorsprong. Thom Haye speelde met een fraaie dieptepass Ramon Hendriks aan en uit diens voorzet tikte Immers de bal simpel in, 0-1.

Met de moed der wanhoop maakte FC Emmen in de tweede helft jacht op de gelijkmaker. Kerim Frei en invaller Paul Gladon verzuimden te scoren en namens NAC schoot Lewis Fiorini net naast. Het was uiteindelijk Hendriks die de bal uit een voorzet achter zijn eigen doelman werkte: 1-1. In de verlenging maakte FC Emmen vergeefs jacht op de winst en mede dankzij doelman Olij stapte NAC als winnaar van het veld.

Meer uit Sport

Steenbergen verbetert Nederlands record op 100 meter vrije slag

MONACO (ANP) - Marrit Steenbergen heeft haar Nederlands record op de 100 meter vrije slag verbeterd. De 26-jarige zwemster won tijdens de Mare Nostrum-wedstrijden in Monaco in een tijd van 52,13 seconden.

2 uur geleden
Volleybalsters winnen in Four Nations Cup ook van Duitsland

APELDOORN (ANP) - De volleybalsters hebben in de Four Nations Cup ook de derde wedstrijd gewonnen. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski tegen Duitsland met 3-1 in sets: 25-22 25-27 25-22 25-21.

4 uur geleden
Noor Dversnes wint rit in Giro door peloton voor te blijven

MILAAN (ANP) - Wielrenner Fredrik Dversnes heeft voor een grote verrassing gezorgd door de vijftiende etappe van de Giro d'Italia te winnen. De Noor van Uno-X Mobility won na 157 kilometer tussen Voghera en Milaan de sprint van vier vluchters, die het peloton wisten voor te blijven. Hij bleef de Italianen Mirco Maestri en Martin Marcellusi voor. Het peloton, waar de Fransman Paul Magnier de sprint won voor Dylan Groenewegen, kwam te laat.

4 uur geleden
Zverev begint Roland Garros met overtuigende zege op Bonzi

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev is op overtuigende wijze begonnen aan Roland Garros. De als tweede geplaatste Duitser rekende in drie sets af met de Fransman Benjamin Bonzi, de nummer 95 van de wereld: 6-3 6-4 6-2.

6 uur geleden
Kostjoek boekt na raketinslag emotionele zege op Roland Garros

PARIJS (ANP/AFP) - Tennisster Marta Kostjoek heeft als eerste speelster de tweede ronde op Roland Garros bereikt. Voor de Oekraïense, die de in Rusland geboren Spaanse Oksana Selechmeteva met 6-2 6-3 versloeg, was het een zege die gepaard ging met veel emoties.

8 uur geleden
Beachvolleybalsters Van Driel en Konink behalen brons in Nuvali

NUVALI (ANP) - Beachvolleybalsters Emi van Driel en Mila Konink hebben bij het Challenge-toernooi in Nuvali op de Filipijnen een bronzen medaille behaald. Het Nederlandse duo was in de strijd om de derde plaats te sterk voor Valentyna Davidova en Anhelina Chmil uit Oekraïne: 22-20 21-18.

10 uur geleden
Europese turnbond laat Russen en Belarussen ook weer toe

LAUSANNE (ANP) - De Europese turnbond European Gymnastics laat binnenkort weer atleten uit Rusland en Belarus toe op internationale toernooien. Daarmee wordt het voorbeeld van de internationale turnbond World Gymnastics gevolgd. Dat meldt European Gymnastics in een verklaring.

11 uur geleden