FC Emmen degradeert, NAC dicht bij promotie naar Eredivisie
EMMEN (ANP) - Voor FC Emmen is het avontuur in de Eredivisie na drie jaar voorbij. Na een indrukwekkende opmars in de afgelopen maanden sneuvelde de Drentse club alsnog in de play-offs. NAC Breda won in stadion De Oude Meerdijk na strafschoppen. Na de reguliere speeltijd en de verlenging was de stand: 1-1.
NAC Breda strijdt zondag tegen NEC om de felbegeerde promotie naar de Eredivisie. De Nijmeegse ploeg versloeg Roda JC met 3-0.
FC Emmen had in de eerste helft al wel een overwicht, maar creëerde nauwelijks kansen. Dankzij Lex Immers nam het gedoseerd spelende NAC in de 16e minuut een voorsprong. Na de rust drong FC Emmen nog meer aan en de Brabantse ploeg bleek niet bestand tegen de Drentse druk.
Na een eigen doelpunt van Ramon Hendriks in de 80e minuut (1-1) miste FC Emmen legio kansen op de zege, ook in de verlenging. In de strafschoppenreeks (3-4) faalden Keziah Veendorp en Sergio Peña namens Emmen. Doelman Nick Olij redde twee keer. Voor NAC kwam Dion Malone uit een strafschop niet tot scoren.
FC Emmen bungelde dit seizoen lange tijd troosteloos onderaan in de Eredivisie. De clubleiding behield echter het vertrouwen in trainer Dick Lukkien. Na de eerste competitiezege op 20 februari tegen PEC Zwolle (3-2) stroomden de punten binnen. Dankzij de sterke eindsprint wist de Drentse club rechtstreekse degradatie te ontlopen, maar aan de play-offs viel niet te ontkomen.
FC Emmen had in de eerste helft meer balbezit, maar was nauwelijks gevaarlijk. NAC verdedigde goed en kwam na ruim een kwartier op voorsprong. Thom Haye speelde met een fraaie dieptepass Ramon Hendriks aan en uit diens voorzet tikte Immers de bal simpel in, 0-1.
Met de moed der wanhoop maakte FC Emmen in de tweede helft jacht op de gelijkmaker. Kerim Frei en invaller Paul Gladon verzuimden te scoren en namens NAC schoot Lewis Fiorini net naast. Het was uiteindelijk Hendriks die de bal uit een voorzet achter zijn eigen doelman werkte: 1-1. In de verlenging maakte FC Emmen vergeefs jacht op de winst en mede dankzij doelman Olij stapte NAC als winnaar van het veld.
Meer uit Sport
ROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.
6 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.
21 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.
22 uur geleden