FC Emmen boekt eerste zege in Eredivisie in bijna een jaar
EMMEN (ANP) - FC Emmen heeft voor het eerst in bijna een jaar weer eens een overwinning geboekt in de Eredivisie. De ploeg van trainer Dick Lukkien versloeg PEC Zwolle met 3-2. De laatste zege van Emmen dateerde van 7 maart vorig jaar tegen VVV-Venlo, vlak voordat de competitie als gevolg van de coronacrisis werd afgebroken.
De ploeg uit Drenthe moest dit seizoen heel lang wachten op een overwinning. Emmen pakte uit de eerste 22 wedstrijden slechts 6 punten. Tegen PEC Zwolle konden Lukkien en zijn spelers eindelijk juichen. Alleen FC Dordrecht (1994-1995) en RBC (2005-2006) moesten ooit langer wachten op hun eerste overwinning van het seizoen in de Eredivisie. Beide clubs behaalde hun eerste zege in de 26e speelronde.
Met 9 punten uit 23 duels staat Emmen nog steeds onderaan, maar de achterstand op Willem II en ADO Den Haag bedraagt nu nog maar 4 punten.
Luka Adzic, een van de vele nieuwe spelers die Emmen deze winter haalde, opende in de 36e minuut de score. Bram van Polen tikte al snel de gelijkmaker binnen uit een vrije trap van Benson Manuel. Emmen ging toch rusten met een voorsprong dankzij een treffer van Michael de Leeuw, die een fraaie aanval afrondde. Jari Vlak, ook aangetrokken in de winter, zorgde in de 70e minuut voor de 3-1. In de slotfase werd het toch nog spannend toen Yuta Nakayama de aansluitingstreffer maakte, maar Emmen gaf de eerste zege van het seizoen niet meer uit handen.
Meer uit Voetbal
PRAAG (ANP) - De stadsderby tussen Slavia Praag en Sparta Praag is volledig uit de hand gelopen en uiteindelijk definitief gestaakt. Tientallen fans van de thuisploeg bestormden in de 97e minuut het speelveld en gooiden brandende fakkels in het vak met supporters van Sparta Praag. De scheidsrechter besloot het duel niet meer uit te spelen.
10 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).
12 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.
12 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.
13 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.
13 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft de eerste wedstrijd als kampioen in de Serie A ook ruim gewonnen. In het Stadio Olimpico in Rome versloeg de club van trainer Cristian Chivu Lazio met 3-0.
14 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II staat in de halve finale van de play-offs om promotie en degradatie. De club uit Tilburg had voldoende aan een gelijkspel tegen RKC Waalwijk (1-1), na de zege van dinsdag in het uitduel (0-1).
15 uur geleden