FC Eindhoven klopt Almere City in play-offs voor promotie
EINDHOVEN (ANP) - FC Eindhoven heeft het thuisduel met Almere City in de eerste ronde van de play-offs voor promotie naar de Eredivisie gewonnen (1-0). Dyon Dorenbosch maakte in de 76e minuut het enige doelpunt. Beide ploegen ontmoeten elkaar vrijdag in Almere opnieuw.
FC Eindhoven speelde in de eerste helft vooral om niet te verliezen. Beide ploegen namen nauwelijks risico en dat was ook af te lezen aan het aantal kansen. Alleen Naoufal Bannis kreeg voor rust een mogelijkheid op de openingstreffer. Maar de aanvaller slaagde er niet in om Eindhoven op voorsprong te brengen.
Na rust was Almere City aanvankelijk gevaarlijker. José Pascual Alba Seva stuitte tot twee keer toe op Jort Borgmans, de vervanger van de geblesseerd uitgevallen doelman Nigel Bertrams. Aan de andere kant trof Dorenbosch wel doel.
Meer uit Voetbal
SAN SEBASTIAN (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Real Sociedad verloren (2-1). De kampioen blijft koploper van La Liga, met een voorsprong van 1 punt op Real Madrid dat zaterdag van Levante won (2-0).
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Maarten Martens is na twee jaar per direct vertrokken bij AZ. De club uit Alkmaar meldt dat Leeroy Echteld het seizoen afmaakt bij het eerste elftal. Hij had Jong AZ onder zijn hoede.
9 uur geledenRABAT (ANP) - Senegal heeft voor de tweede keer de Afrika Cup gewonnen. De ploeg versloeg gastland Marokko (1-0) tijdens een tumultueuze finale in het Prince Moulay Abdellah Stadion in Rabat. Pape Gueye scoorde in de verlenging.
9 uur geledenRABAT (ANP) - De finale van de Afrika Cup tussen Senegal en Marokko is in blessuretijd stilgelegd. Senegal was bij een stand van 0-0 zo woedend over een toegekende strafschop aan Marokko dat de ploeg van het veld stapte.
10 uur geledenTURIJN (ANP) - Donyell Malen heeft zijn debuut voor AS Roma opgeluisterd met een doelpunt. De aanvaller, overgekomen van Aston Villa, maakte de openingstreffer in het gewonnen uitduel met Torino (0-2).
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Quinten Timber heeft waarschijnlijk zijn laatste wedstrijd voor Feyenoord gespeeld. "Er is veel beweging", zei hij na de nederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4) bij ESPN. "De kans is groot dat er de komende dagen iets gebeurt."
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie maakt zich niet druk over de kritiek op zijn functioneren als trainer van Feyenoord. "Ik heb deze film al twintig keer afgedraaid als speler", zei hij na de thuisnederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4). "Opgehemeld worden en weer afgebrand worden. Mij gaat aan het hart dat het slecht gaat met ons team. Dat wil ik omdraaien."
13 uur geleden