FC Den Bosch onderuit tegen Jong Ajax
DEN BOSCH (ANP) - FC Den Bosch heeft de eerste punten verspeeld in de Keuken Kampioen Divisie. Het thuisduel met Jong Ajax eindigde in een nederlaag: 2-3. Voor Jong Ajax is het de eerste zege van het seizoen.
Roy Kuijpers had FC Den Bosch al in de 1e minuut op voorsprong gebracht. Max de Waal maakte halverwege de eerste helft gelijk. In de tweede helft zorgde opnieuw De Waal met een knappe goal vanaf de linkerzijkant voor de voorsprong voor de Amsterdammers. Naci Ünüvar maakte er opnieuw op aangeven van Youri Regeer 3-1 van. Kuijpers maakte in blessuretijd nog zijn tweede, maar kon een nederlaag voor zijn ploeg niet meer afwenden.
ADO Den Haag leed ook zijn eerste nederlaag in het nieuwe seizoen. ADO ging na twee eerdere zeges met 2-1 onderuit tegen FC Emmen, dat net als de Hagenaars vorig seizoen degradeerde uit de Eredivisie. Jeredy Hilterman maakte beide doelpunten voor de bezoekers. Vicente Besuijen had aan het begin van de tweede helft voor de gelijkmaker gezorgd.
De wedstrijd van ADO Den Haag en FC Emmen begon wegens problemen aan de stadionverlichting een half uur later. Top Oss en Jong AZ, die beide 6 punten uit 2 wedstrijden hebben, komen later in actie.
De Graafschap
De Graafschap won thuis met 2-0 van NAC Breda. Joey Konings opende de score in de eerste helft op aangeven van Julian Lelieveld. Devin Haen zorgde vlak voor tijd voor de 2-0. De ploeg uit Doetinchem is daardoor op 6 punten gekomen. NAC blijft op 2 punten staan.
MVV en Roda JC kwamen net als De Graafschap op 6 punten. De ploeg uit Maastricht won met 3-2 van Helmond Sport. Mitchy Ntelo maakte alle treffers voor MVV. Jelle Goselink scoorde twee keer voor Helmond Sport.
Roda haalde diep in blessuretijd 3 punten weg bij Telstar: 3-4. De Limburgers kwamen op 1-0 via Niek Vossebelt, maar daarna scoorden Cas Dijkstra, Rashaan Fernandes en Glynor Plet voor de Witte Leeuwen. In de tweede helft kwam Roda op 3-3 via Stefano Marzo en Xian Emmers en in blessuretijd bezorgde Fabian Serrarens de bezoekers zelfs de winst.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.
6 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.
8 uur geledenTIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.
8 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.
9 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.
10 uur geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
14 uur geleden