FC Den Bosch onderuit tegen Jong Ajax
DEN BOSCH (ANP) - FC Den Bosch heeft de eerste punten verspeeld in de Keuken Kampioen Divisie. Het thuisduel met Jong Ajax eindigde in een nederlaag: 2-3. Voor Jong Ajax is het de eerste zege van het seizoen.
Roy Kuijpers had FC Den Bosch al in de 1e minuut op voorsprong gebracht. Max de Waal maakte halverwege de eerste helft gelijk. In de tweede helft zorgde opnieuw De Waal met een knappe goal vanaf de linkerzijkant voor de voorsprong voor de Amsterdammers. Naci Ünüvar maakte er opnieuw op aangeven van Youri Regeer 3-1 van. Kuijpers maakte in blessuretijd nog zijn tweede, maar kon een nederlaag voor zijn ploeg niet meer afwenden.
ADO Den Haag leed ook zijn eerste nederlaag in het nieuwe seizoen. ADO ging na twee eerdere zeges met 2-1 onderuit tegen FC Emmen, dat net als de Hagenaars vorig seizoen degradeerde uit de Eredivisie. Jeredy Hilterman maakte beide doelpunten voor de bezoekers. Vicente Besuijen had aan het begin van de tweede helft voor de gelijkmaker gezorgd.
De wedstrijd van ADO Den Haag en FC Emmen begon wegens problemen aan de stadionverlichting een half uur later. Top Oss en Jong AZ, die beide 6 punten uit 2 wedstrijden hebben, komen later in actie.
De Graafschap
De Graafschap won thuis met 2-0 van NAC Breda. Joey Konings opende de score in de eerste helft op aangeven van Julian Lelieveld. Devin Haen zorgde vlak voor tijd voor de 2-0. De ploeg uit Doetinchem is daardoor op 6 punten gekomen. NAC blijft op 2 punten staan.
MVV en Roda JC kwamen net als De Graafschap op 6 punten. De ploeg uit Maastricht won met 3-2 van Helmond Sport. Mitchy Ntelo maakte alle treffers voor MVV. Jelle Goselink scoorde twee keer voor Helmond Sport.
Roda haalde diep in blessuretijd 3 punten weg bij Telstar: 3-4. De Limburgers kwamen op 1-0 via Niek Vossebelt, maar daarna scoorden Cas Dijkstra, Rashaan Fernandes en Glynor Plet voor de Witte Leeuwen. In de tweede helft kwam Roda op 3-3 via Stefano Marzo en Xian Emmers en in blessuretijd bezorgde Fabian Serrarens de bezoekers zelfs de winst.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - AZ heeft in de strijd om de Johan Cruijff Schaal overtuigend gewonnen van een tiental van landskampioen PSV: 0-4. De Alkmaarders wonnen de Nederlandse Supercup voor de tweede keer. PSV speelde vanaf de negende minuut met een man minder na een rode kaart voor Joey Veerman.
10 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV'er Joey Veerman heeft al in de negende minuut tegen AZ in het duel om de Johan Cruijff Schaal een rode kaart gekregen. De 27-jarige middenvelder raakte met zijn schoen Mexx Meerdink in het gezicht tijdens een duel om de bal. Videoscheidsrechter Pol van Boekel had enkele minuten nodig om in te grijpen, waarna scheidsrechter Serdar Gözübüyük zijn advies voor een rode kaart volgde.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zondag in een oefenwedstrijd van 120 minuten in De Kuip met 2-1 gewonnen van Atalanta Bergamo. Daarmee wonnen de Rotterdammers de eerste editie van de Kuip Cup.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid is blij dat de FIFA afziet van het controversiële plan voor particuliere investeringen bij WK's. "Onze club is van mening dat dit goed nieuws is voor het voetbal, voor de instellingen en, bovenal, voor de miljoenen fans van onze geliefde sport", aldus Real Madrid in een verklaring.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Middenvelder Sven Mijnans start om 18.00 uur bij PSV in de strijd om de Johan Cruijff Schaal tegen zijn voormalige club AZ. De 26-jarige Mijnans kwam deze zomer over van de Alkmaarders en is de enige grote aankoop van de landskampioen tot nu toe deze transferperiode. Trainer Peter Bosz heeft ook basisplaatsen voor WK-ganger Guus Til en de 18-jarige aanvaller Amir Bouhamdi.
2 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax heeft een oefenduel met FC Volendam met 3-1 gewonnen. Het elftal van de Spaanse trainer Míchel speelde uit dankbaarheid dat de Amsterdammers het Kras Stadion tijdens de play-offs om de voorrondes van de Conference League mochten gebruiken, de vriendschappelijke wedstrijd tegen de Volendammers.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino zou zijn salaris willen hebben vertienvoudigen met de invoering van het omstreden investeringsplan. Dat meldde de Britse krant The Times zaterdagavond op basis van anonieme bronnen. Het plan om een deel van de commerciële rechten van het WK voetbal te verhandelen in aandelen werd ingetrokken na felle kritiek vanuit de voetbalwereld.
9 uur geleden